preciso
31.12.14,09:25
Som v najomnom vztahu ako najomca.
Byvam v predrazenom byte s malym dietatkom, kvoli jeho bezpecnej lokalite.
Zmluva je uzatvorena na 12 mesiacov, depozit sa prepada ak odidem skor.
Teraz ale problem: v nasej chodbe kupili byt/kancelariu pravnici a oznamili mi, ze vacsina ich klientov su prideleni statom, to si teda viete predstavit aki asi su. Chcu mi preto postavit kovovu skrinu na kocik a topanky v nasej chodbe, aby nam tam nekradli topanky kocik .....
tym padom odtialto chcem ihned odist, no majitela to nezaujima co sa deje a ajtak nam odmieta vratit depozit.
Ako co najlepsie postupovat?
Je na to nejake ine riesenie, ako nezaplatit posledny najom a len tak odist a potom sa sudit?

dakujem


:: editujem :: :)
1. strata depozitu je zakomponovana v zmluve
2. je to novostavba na zamockej v bratislave, je to tam sproste riesene, su tu i nebytove priestory medzi bytovymi
3. podstatna vec je, je to 3.poschodove , kazde poschodie ma vlastnu uzamknutu chodbu, kde mame vlastny priestor prave na satnik, kocik a ten priestor bude musiet byt pozmeneny a uvolneny.
4. odchadzam odtialto urcite aj ked nerad.
5. je to ukazka kombinacie zivota, moralky, prava v akcii. :)
6. majitelia pravnickej kancelarie mi otvorene povedali, ze ich znacna vacsina klientov je statom pridelenych kriminalnikov a priestupnikov a ze odtial, kde boli predtym ( na SNP ) kvoli tomu museli odist ;)
arizona
31.12.14,08:30
Majitel bytu zodpoveda za byt,ktory prenajima. Za to,co sa pocas prenajmu udeje u susedov nenesie ziadnu zodpovednost,ani za to nemoze,takze predpokladam,ze nemas sancu uspiet,ak nedodrzis zmluvu. Prenajimatel zmluvu nijako neporusil.
alaya1
31.12.14,08:44
zamyslela by som sa, ci mi je prednejsi klud a bezpecie, alebo ozeliem ten depozit.
lujza.j
31.12.14,09:33
Ked je predrazeny....vezmi hypo a kup si vlastny....
Chobot
31.12.14,10:07
TOpánky a kočík nepatria na chodbu. Ak si ich tam necháš, nečuduj sa, ak náhodou zmiznú. A to tam ani nemusia chodiť tí klienti právnikov.

Myslím, že má zbytočné predsudky voči tým ľuďom, čo budú klientami tých právnikov. S majiteľom nič neporiešiš, máš zmluvu, podmienky sú dané. Ak odídeš skôr, o depozit prídeš.
misoft
31.12.14,10:13
Som v najomnom vztahu ako najomca.
Byvam v predrazenom byte s malym dietatkom, kvoli jeho bezpecnej lokalite.
Zmluva je uzatvorena na 12 mesiacov, depozit sa prepada ak odidem skor.
Teraz ale problem: v nasej chodbe kupili byt/kancelariu pravnici a oznamili mi, ze vacsina ich klientov su prideleni statom, to si teda viete predstavit aki asi su. Chcu mi preto postavit kovovu skrinu na kocik a topanky v nasej chodbe, aby nam tam nekradli topanky kocik .....
tym padom odtialto chcem ihned odist, no majitela to nezaujima co sa deje a ajtak nam odmieta vratit depozit.
Ako co najlepsie postupovat?
Je na to nejake ine riesenie, ako nezaplatit posledny najom a len tak odist a potom sa sudit?

mimotemy
To akože chceš naznačiť, že sú to vyvrheli spoločnosti?

A čo ak sú to osoby, ktoré majú právne zastupovanie ex offo pre finančnú neschopnosť a pod. ?

Môžu to byť aj dôchodcovia, ľudia bez práce, ľudia s minimálnym príjmom, slobodné matky a pod. - nie len "aki asi su".

A) robíš zbytočnú paniku;

B) robíš uzávery a hodnotíš ľudí a ani o nich nič nevieš.

Okrem toho - že právnicka firma na vlastné náklady sa snaží chrániť tvoj majetok v spoločných priestoroch (ktoré tam ani nemajú byť!) - je ich dobrá vôľa. Vôbec to nemuseli robiť - mohli sa na teba zvysoka *****. Za svoje veci si predsa zodpovedáš ty!
buchač
31.12.14,11:15
Luxusny byt
...
v nasej chodbe kupili byt/kancelariu pravnici a oznamili mi, ze vacsina ich klientov su prideleni statom, to si teda viete predstavit aki asi su.

Mňa zaráža len to jediné...že v dnešnej dobe je taká možnosť, že v obytnom dome sa dá zariadiť kanceláriu z bytového priestoru...
To právnici nemajú na prenájom kancelárie ?
Skôr to vidím na fasa odrb štátu...byt sa kúpil, dá do nákladov-odpisy, potom sa odkúpi za smiešny peniaz...


...a aj mne by vadilo, ak by sa kde kto promenádoval po baráku.
To budú právnici aj primerane platiť za tie zvýšené náklady na výťah, osvetlenie, upratovanie....???

Neverím, že v dohľadnej dobe sa niekto neozve, z tých majiteľov oných luxusných bytov... takí si po hlave nenechajú len tak skákať...

P.S.:
Kočík na chodbe ? Ten by som ešte bral ...
Topánky na chodbe ? To sa o aký luxusný byt - dom jedná, že sa nájomníci správajú jak posledná gadžovina ???
alaya1
31.12.14,11:33
v novostavbach su aj nebytovne priestory spolu s obytnymi.
Katy a R
31.12.14,12:25
Neviem, máš zakomponované v zmluve, žeby depozit prepadol ? - pretože podľa mojich vedomostí depozit slúži na niečo celkom iné (napr na spôsobené škody).
Zo zákona je výpovedná lehota 3 mesiace - a dovtedy má prenajímateľ nárok na nájomné .. tak daj výpoveď ešte dnes a zajtra už môže plynúť VL. je pravda, že majiteľ potom môže hľadať rôzne škody, ktoré ti dá k náhrade - a to by si mohol strhnúť z depozitu.
Ihneď odísť - to je ťažko bez strát - jedine ak by si dokázala, že byt je nespôsobilý na bývanie - čo asi ťažko v tomto prípade. Ale ak je to také zlé pre teba - tak utekaj, resp sa aspoň nejako dohodni s prenajímateľom (aby si až tak neškodovala)
Ak tam už ale bývaš nejaký8-9 mesiacov, tak výpove´d už nemá význam. (skončí dohodnutou dobou)
preciso
31.12.14,12:37
samozrejme ze odtialto odideme no peniaze nevyhadzujem a nie take sumy.
preciso
31.12.14,12:38
staviam dom bez hypo diky
preciso
31.12.14,12:39
sam majitel mi povedal ze nam budu kradnut este aj topanky a su to rozne individua
buchač
31.12.14,12:41
Mi chceš tvrdiť, že na jednom podlaží sú byty a aj nebytové priestory ???

Možno niekde v Amerike, ale nie u nás.

------------------------------------------------

Tvoj komentár je ale úplne od veci - ergo zbytočný, nakoľko v príspevkovom probléme je spomínaný BYT ako KANCELÁRIA .
Mila123
31.12.14,12:43
som naivná, keď si myslím, že bezpečná lokalita je skoro na celom SK? (okrem tých nejakých vychýrených lokalít)....
arizona
31.12.14,13:16
Mne aj tak nejde do hlavy,ze by v nejakom luxusnom baraku zriadili nejake centrum pre asocialov.
A taktiez,ci ostatni majitelia suhlasili s takouto zmenou na nebytovy priestor. A do tretice sa mi nezda,aby centrum pre nejakych asocialov zriadovali v drahom byte,ako pises. Skor by hladali lacnejsie priestory,nie? Nieco sa mi na tvojom prispevku nepozdava...
alaya1
31.12.14,13:18
tak napr. Popradska ul. Presov, na jednom poschodi- prizemie- byt + sukropmna materska skolka!.
misoft
31.12.14,14:00
Nuž potom - amen ! V tom prípade - buď vydržať, svoje veci nenechávať na chodbe a požiadať "susedov", aby si dohliadli na klientov a po skončení doby odísť, alebo odísť ihneď a oľutovať depozit. Máš na výber.
avalik
31.12.14,14:56
No ked teraz si chodbu zamykate, tak je problem aby si novy majitel susedneho bytu namontoval ku dveram el. vratnika a sprevadzal navstevy po chodbe osobne (sekretarka)? Co na to ostatni majitelia bytov, tym nebude vadit, ze sa chodba uz nebude zamykat?

A ani luxusny dom nezabezpeci, ze sa tam nebudu zdrziavat "kriminalnici" ... kopec takychto "kriminalnikov" beha okolo nas a ani o tom nevieme.

Takse si svoje veci drz v byte. Uz len z protipoziarneho hladiska na chodbach - nemaju byt predmety, ktore tam nepatria.
lujza.j
31.12.14,15:41
prepáč ak som sa ťa dotkla a doporučila ti hypo....:D