NOKIA
03.05.06,11:42
Moja otázka - Ak vysokoškolák ukončí štátnicou VŠ napr. v máji, promócie a diplom dostane až v jún/júli a zamestnanie má dohodnuté napr. od 1.9., čo má urobiť v súvislosti s Úradom práce, sociálnou a zdravotnou poisťovňou aby nič nezanedbal (a v období po vykonaní štátnice do nástupu do zamestnania nechce ešte nikde pracovať) ??? Dik
mona.na
03.05.06,12:23
Ja to viem tak, že do 01.09. sa nemusí prihlásiť na úrad práce, nakoľko aj v júli a auguste jeho rodič má nárok na daňový bonus aj na rodinné prídavky. /do 25-ich rokov študenta, ak má študent viac, musí sa zaevidovať na úrade práce/. Zdravotnú poisťovňu vybavia tiež na úrade práce. /oni totiž musia oznámiť zmenu/
NOKIA
03.05.06,12:44
Dik za odpoveď Mona.na, ja mám rôzne info, že sa VŠ musí hneď po štátnici hlásiť na úrad práce, a na bonus už rodičia nebudú mať nárok od júna, to čo píšeš tuším platí len pri ukončení SŠ? Kto máte ešte aktuálnu skúsenosť, dajte vedieť, myslím že to bude v tomto období viacerých zaujímať :confused:
Pepa
03.05.06,12:56
Po ukončení vysokoškolského štúdia - magisterské alebo inžinierské, študent prestáva byť nezaopatreným dieťaťom a rodič nemá nárok ani na DB ani na PnD. Ak sa nechce zaevidovať na ÚP, musí si platiť ZP ako dobrovoľne nezamestnaný. V súvislosti so SP mu nevzniká žiadna povinnosť. Ale môže sa prihlásiť ako DPO a platiť si odvody - ja by som to nerobila, naplatí sa ešte dosť.
mona.na
03.05.06,13:04
Dik za odpoveď Mona.na, ja mám rôzne info, že sa VŠ musí hneď po štátnici hlásiť na úrad práce, a na bonus už rodičia nebudú mať nárok od júna, to čo píšeš tuším platí len pri ukončení SŠ? Kto máte ešte aktuálnu skúsenosť, dajte vedieť, myslím že to bude v tomto období viacerých zaujímať :confused:
Ja som mala prípad stredoškoláka, ale vedela som tak, že to platí aj u vysokoškolákov, prepáč, že som Ťa mýlila.:o
mona.na
03.05.06,13:13
Dik za odpoveď Mona.na, ja mám rôzne info, že sa VŠ musí hneď po štátnici hlásiť na úrad práce, a na bonus už rodičia nebudú mať nárok od júna, to čo píšeš tuším platí len pri ukončení SŠ? Kto máte ešte aktuálnu skúsenosť, dajte vedieť, myslím že to bude v tomto období viacerých zaujímať :confused:

Toto som našla, dúfam, že sa mi to podarí pripojiť.:D