kathrina
31.12.14,14:02
v oblasti lic a brady.nikdy predtym som to nemala.dokonca ked som to vytlacala sa mi urobila vodnata gulka a chirurg.som ju musela odstranit.neviem,či mi niečo chyba,alebo je to spojene s nejakym vnutornym ochorenim.
arizona
31.12.14,13:13
Pricin moze byt vela. Od nespravnej zivotospravy,cez nevhodnu kozmetiku,pohyb v prasnom prostredi atd. Skus sa zamerat najskor tymto smerom,ak nepomoze navstiv lekara
taiko
31.12.14,13:17
urcite by si sa isiel dat vysetrit k odbornikovi, ale ako preventivny krok vyluc zo svojho jedalnicka na 2-3 tyzdne mlieko (laktoza, mliecne proteiny, syrovatka, kasein ) a psenicnu muku. Uvidis, ci sa Ti stav polepsi, alebo bude treba podniknut dalsie kroky
Len musis pozorne citat vsetky popisy potravin a pribalove letaky, lebo mlieko ( jeho zlozky), ci muka sa nachadzaju aj tam, kde by si ich necakala ako napr v sunke, ci antikoncepcnych tabletkach
Terezia13
31.12.14,13:20
najistejšie je ísť k lekárovi, môže to byť nesprávnou životosprávou, ale môže to mať súvislosť aj inými zdravotnými problémami, ktoré nemusia byť ešte zjavné
Anika61
31.12.14,14:14
Mohla by si tiez skusit zajst za alergologom nech vyluci moznu alergiu ci na jedlo,prach,pracie prostriedky...potom by si mohla skusit tiez kozne vysetrenie...
mahony1
31.12.14,14:16
Zda sa to rozumna rada, ale skoda, ze nasi slovenski lekari takto nefunguju...(cest vynimkam). Tvoj obvodny lekar ta posle za koznym, kozny lekar ti zacne testovat na pokozke alergiu na rozne vzorky potravin a da ti na to nejaku kortikoidnu mast... Ked budu vysledky koznych testov negativne, tym to pre neho hasne - necha ta mastit sa kortikoidmi... tolko skusenost z nasej rodiny. Bol by som rad, ak by to u teba bolo inak :-)
mahony1
31.12.14,14:24
Presne to som chcel navrhnut aj ja :-) Moja znama sa tym uplne zbavila koznych problemov na tvari, krku a rukach, ktorymi sa u kozneho lekara trapila 3 roky. Liecil ju len kortikoidnymi mastami - po ktorych jej zostavali na pokozke skvrny. Potlacal len nasledky, nedokazal riesit pricinu.

Tu si nakoniec zistila sama - vylucila komplet VSETKY mliecne vyrobky vratane masla a velmi rychlo pocitila razantne zlepsenie. Nakoniec psenicu a lepok moze, bolo to len o vysokej intolerancii na mliecne vyrobky. Imunitny system na ne reagoval prehnane a prejavovalo sa to na kozi... Odvtedy je bez kortikoidnych masti a akychkolvek liekov uz 4 roky!!!
Terezia13
31.12.14,14:39
vyrážky môžu byť aj zlou látkovou premenou, preto som odporúčala lekára, môže to byť alergia na nejakú zložku potravín, preto by nebolo zlé ani kožného, aby zistil, či to alergia je
sosak
31.12.14,15:46
Tiež sa prikláňam k názorom o problematike mlieka, mliečnych bielkovín, v strave a možné nežiadúce účinky a alergiu. Mliečne zložky sa nachádzajú aj tam, kde by sme na ich obsah v produktoch ani nepomysleli. Odporúčam si preštudovať stránku : http://www.bezmlieka.sk/
Sú tam užitočné články, v akých potravinách sa mliečne bielkoviny nachádzajú, vyše 450 receptov na bezmliečnu diétu. Po vyskúšaní bezmliečnej diéty sa rozhodneš podľa toho či ti pomohla, alebo nie.