Kamzik_SVK
01.01.15,00:57
Dobrý deň,

chcel by som položiť relatívne primitívnu otázku, ale chcel by som si byť istý. Týka sa zákon o verejnom obstarávaní aj Spoločenstva vlastníkov bytov, alebo sa týka iba verejných išntitúcií ako sú napríklad samosprávy, štátna správa atď.? ďakujem za odpoveď.
misoft
01.01.15,09:04
Pre SVB to neplatí - nie sú to štátne peniaze. Je to súkromný majetok.
"Verejné obstarávanie
Verejné obstarávanie je postup, ktorého cieľom je zabezpečiť, aby bol výber dodávateľa zákazky financovanej z verejných prostriedkov vykonaný transparentne, hospodárne, efektívne a nediskriminačne.
Verejnými prostriedkami pritom sú finančné prostriedky štátneho rozpočtu Slovenskej republiky alebo finančné prostriedky EÚ, prípadne ich kombinácia.

Verejné obstarávanie sa vzťahuje na obstarávanie:

zákaziek na dodanie tovaru,
zákaziek na uskutočnenie stavebných prác,
zákaziek na poskytnutie služieb.


Základné pravidlá a postupy verejného obstarávania upravuje zákon č. 25/2006 Z. z. o verejnom obstarávaní a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov, a z neho vychádzajúce metodické usmernenia Úradu pre verejné obstarávanie Slovenskej republiky a riadiacich orgánov pre príslušné operačné programy fondov EÚ.

Proces výberu dodávateľa podľa citovaného zákona sú povinné dodržiavať:

orgány verejnej správy SR (štátnej správy aj územnej samosprávy) pri zadávaní verejných zákaziek,
subjekty zo súkromného sektora, pokiaľ im boli poskytnuté finančné prostriedky EÚ.

"
http://www.ppartners.sk/
marjankaj
01.01.15,09:08
Aj toho by sa to malo týkať, čo ja budem mať na večeru?:---
Kamzik_SVK
02.01.15,16:20
:D nie, to čo budeš mať na večeru dostaneš nadiktované od susedky z druhého poschodia, ktorá varí zásadne iba tofu! :D
misoft
02.01.15,18:11
Bléééé - tofu - a čo sme? Pokusné králiky? :D:D:D
Kamzik_SVK
02.01.15,19:58
Raz mi suseda na schôdzi spoločenstva SVB povedala, ze by som mal jest menej masa a varit si zdravsie - napriklad zeleninu a uplne vynechat maso :D okrem toho že narazala na moj pivny pupek ma tym ale nasrala :D este mi bude dikotvat co si mam variť :D
marjankaj
03.01.15,11:52
No ak je suseda určená ako tvoj opatrovník (čo aj tvoja otázka naznačuje), tak mala pravdu.
sito
06.01.15,09:45
Noo. Primitívna otázka?

SVB je zvyčajne v bytovom dome. Ale? Ale, ak sú v tom dome medziľudské vzťahy ako vo verejnom dome, bordely?

Podľa 182 je v SVB povinné verejné obstarávanie. Teda aspoň pre vlastníkov bytov, spoluvlastníkov domu. Je pravdou, že v niektorých domoch ide o intímnu vec ako, a čo, a začo, že?

(9) Zhromaždenie tvoria všetci vlastníci bytov a nebytových priestorov v dome. Zhromaždenie zvoláva rada podľa potreby, najmenej raz za rok, alebo keď o to požiada predseda alebo najmenej štvrtina vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome. Zhromaždenie

a) schvaľuje zmeny zmluvy o spoločenstve, stanovy spoločenstva a zásady hospodárenia,

b) schvaľuje rozpočet,

c) schvaľuje ročnú účtovnú závierku a vyúčtovanie úhrad za plnenia,

d) schvaľuje výšku mesačných úhrad za plnenia, mesačných platieb za správu a príspevkov do fondu prevádzky, údržby a opráv,

e) rozhoduje o použití prostriedkov fondu prevádzky, údržby a opráv,

f) volí a odvoláva členov rady,

g) volí a odvoláva predsedu,

h) rozhoduje o zrušení, zlúčení, splynutí alebo rozdelení spoločenstva,

i) rozhoduje o úvere a o zabezpečení pohľadávok vyplývajúcich z poskytnutého úveru a o vstavbe a nadstavbe bytov alebo nebytových priestorov,

j) rozhoduje o správe alebo o zmene spôsobu výkonu správy,

k) určuje odmenu predsedovi spoločenstva a členom rady,

l) rozhoduje o ďalších skutočnostiach, o ktorých podľa tohto zákona nerozhoduje iný orgán.
karcinko
21.01.15,17:40
Urcite sa to netyka SVB, ved koho si vyberiete toho budete mat