Malvina1
01.01.15,19:32
Podnikam v oblasti nakup-predaj-administrativne prace. Isty mesacny prijem mam 1600 eur. Aku cast mozem mesacne minut na osobnu spotrebu? Treba si od týchto veci odkladat blocky?
dakujem
marjankaj
01.01.15,18:34
Záleží aký máš apetít. Trebárs 5000 euri?:---
karakul
01.01.15,18:37
... to sa pýtaš ako SZCO, či ako spoločník-konateľ firmy-právnickej osoby ?
Minúť ako SZCO môžeš toľko, koľko máš... otázka je, či budeš mať potom dostatok peňazí na chod firmy... otázka odkladania bločkov týkajúcej sa osobnej spotreby (pokiaľ nie sú predmetom účtovania) je skôr o inom - uplatnenie záruky, preukázanie úhrady, a pod.....
bodliak
01.01.15,18:44
Môžeš minúť všetko, čo ti ostane po zaplatení daní, odvodov, preddavkov a ďalších povinných platieb.
KEJKA
02.01.15,07:37
z istého mesačného príjmu by som odporúčala odložiť 20% ako rezervu na daň z príjmu, zaplatiť odvody, ponechať sumu na bežné výdavky a zvyšok si bez problémov môžeš minúť na osobnú spotrebu. Bločky k osobnej spotrebe do účtovníctva dávať nemusíš, pokiaľ neplatíš napr. firemnou plat. kartou a objavia sa ti také súkromné nákupy na firemnom bankovom účte
Malvina1
06.01.15,17:47
dakujem. s rezervou na dane a odvody samozrejme pocitam. A oplati sa mi (SZCO) vyuzivat pausalne výdavky? Alebo je lepsie napisat si auto, telefon, internet atd na zivnost? Co sa mi v mojej situacii (prijem 1600 mesacne) oplati viac? dakujem
veronikasad
06.01.15,17:53
paušálne výdavky sú max. 420€/mes., či máš vyššie skutočné (bez odvodov) naozaj poraďáci posúdiť nevedia.