tomasqo
01.01.15,20:41
Dobry den,
kupil som auto od majitela, s ktorym som sa dohodol, ze auto odhlasi. Na policajnej stanici mu povedali, ze auto nemoze odhlasit z toho dovodu, ze ma exekuciu. Povedal, ze to vyriesi s exekutorom ale medzicasom ho pravoplatne odsudili. Ako mam teraz postupovat ? Mam auto predat na nahradne diely, nechat odstavene a nepouzivat alebo pouzivat normalne, kedze na znackach stale je ? Moze si ho exekutor vziat, aj ked mal byvaly majitel exekuciu myslim, ze voci poistovni ? Ja vlastnim plechy auta, ale auto je napisane na ineho majitela, alebo vlastnikom niesom aj ked ja som ho realne nadobudol ? Moze pre mna plynut nejaky postih ak auto rozoberiem a predam, co potom spravit so znackami ? Jedine, co od auta nemam je velky technicky preukaz, vsetky ostatne papiere mam. Dakujem za konstruktivne rady.
misoft
02.01.15,07:38
Nuž - na auto uvalená exekúcia. S autom sa nemôže hýbať (obchodne) - teda ani prehlásiť (blokácia).
Vlastníkom auta nie si! Nemáš to nikde zaznačené. Exekútor ho môže kedykoľvek zhabať. Ty si len zaplatil dotyčnému peniaze.
Vráť auto, žiadaj peniaze späť, alebo pohľadávka v rámci exekúcie.
(Učenejší ma opravia).
tomasqo
02.01.15,09:05
Dakujem za odpoved, ako vsak mozem auto vratit, ked majitel je vo vykone trestu ? Akym sposobom sa mozem auta zbavit ?
misoft
02.01.15,14:31
Hádam má príbuzných, prípadne nejakého zástupcu, ktorý ho zastupuje. Ak nemá - nuž smola - môže sa stať, že nebudeš mať ani peniaze, ani auto. Teraz je už neskoro - ale mal si si to auto overiť.
tomasqo
22.01.15,18:02
Nema nikoho, a policajti tiez nechcu auto prijat ked som im ho chcel vratit.