robert0
01.01.15,22:48
Dobry den,
v roku 2014 v marci som predal auto a hned kupil nove cez leasing na stvrtiny. Predane auto som mal v sukromnom vlastnictve prihlasene na DU 3 roky, nove auto som kupoval na ICO. Som SZCO pracujuci v zahranici, danove si robim sam a zatial som problem s danou z MV nemal.
Prosim o radu, predane auto som neodhlasil a teraz neviem ako mam vyratat dan z MV za 2014. A to este budem musiet guglit ako zaratat do dani auto na ICO :) ale to mam do marca este nejaky cas...
dakujem
avalik
01.01.15,23:09
Ak si neodhlásil predané vozidlo, tak ho odhlás teraz. V DP DzMV budeš mať dve vozidlá a za každé zaplatíš pomernú časť dane.

Viac tu: https://www.financnasprava.sk/sk/podnikatelia/dane/dan-z-motorovych-vozidiel

DP DzMV za r. 2014 musíš podať a daň zaplatiť do 2.2.2015.
robert0
02.01.15,05:57
potrebujem vediet ci je mozne odhlasit vozidlo aj po vyse polroku bez problemov, ci musim platit pokutu alebo ci nie je lepsie zaplatit cestnu dan na cely rok za predane auto..

o dva dni odchadzam do zahranicia preto to uz riesim teraz, kedze do konca januara urcite nepridem
KEJKA
02.01.15,07:46
ak ho odhlásiš neskoro tak pokuta asi príde, potom ju zaplatiť musíš. Pokiaľ viem, tá pokuta je cca do 30eur
Tak si to zrátaj - môžeš odhlásiť ešte dnes k 1.12.2014 a zaplatiť pomernú časť,
Prípadná kontrola však aj tak príde na to, kedy si auto predal a tie sankcie ťa neminú.
Nové auto síce prihlásiť nemusíš, ale do DP DMV ho dáš do ďalšieho stlpca a vypočítaš zasa pomernú DMV.
Na predané auto odo dňa predaja už nebudú výdavky.

ak píšeš o dani, musíš špecifikovať akú daň máš na mysli. Doteraz som písala o DMV, ale ty v poslednej vete máš asi na mysli aj daň z príjmu.
Obstarávacia cena / 48 mesiacov krát počet mesiacov využívania je ročný odpis na nové auto, kedže ho máš v majetku.
robert0
02.01.15,09:06
dakujem, zvolil som pokutu
ano v poslednej vete som mal na mysli dan z prijmu, to si musim pozistovat co vsetko este na nove auto mozem odpisat ...
ak by bol nejaky uzitocny link tu v porade, bol by som velmi vdacny, nakolko ked citam zbierky zakonov, niekedy mam pochybnosti o mojom rodnom jazyku :)