Siskac
02.01.15,10:51
Dobry den,
V r.2011 som pracovala v Anglicku u znameho pol roka s tym, ze mi bolo statom dorovnavane benefity na dieta a dan, z dovodu maleho platu.Po odchode (cca po 6 mesiacoch) sa mi platby z uradov zastavili. Po dalsom cca roku mi zacali chodit na SK papiere s tym, ze nemam pravo na poberanie tychto benefitov a ze si budu ziadat vratenie. Problemom je, ze dane benefity boli vyplacane aj po mojom odchode z UK dalsich 6 mesiacov a to na ucet mojho znameho a to bez mojho vedomia!!!Poradite mi ako postupovat v tomto pripade?
Mam sa obratit na nejake slovenske urady popripade podat trestne oznamenie na znameho? Ak ano, pre aky trestny cin a na akom oddeleni?
Dakujem za akukolvek pomoc.
Siskac
Oliwa
02.01.15,12:09
Splnila si svoju povinnosť voči úradom UK alebo si im pri odchode nič nenahlasovala?
UK:
- sídlo "zamestnávateľa",
- miesto Tvojho pobytu,
- miesto výkonu práce,
- štát vyplácajúci benefity,
- sídlo banky, v ktorej bol vedený účet/účty
- anglický právny systém...

Čo s tým majú nejaké slovenské úrady? Ako si myslíš, že Ti pomôže nejaký policajt na obvodnom oddelení?
Siskac
05.01.15,08:03
Dobry den,
Bohuzial, spoliehala som sa v tomto na zamestnavatela, ktory mi ustne potvrdil, ze ma odhlasi, kedze ja nehovorim anglicky. Ale tento urobil pravy opak, cize len nahlasil zmenu uctu na svoj.
Ja som o tychto skutocnostich informovala dodatocne anglicke urady a taktiez som im zaslala vyplatne pasky+potrebne dokumenty za obdobie ked som tam bola.
Akokolvek, urady ziadaju spat vratenie CELEJ sumy co je pre mna nepochopitelne.Ich argumentom je, ze to bol nejaky problemovy zamestnavatel, ktory vobec nekomunikoval s UK uradmi.
Mate nejaky napad ako sa z toho dostat?
Vdaka za odpoved.