Maria63
02.01.15,11:42
V decembri 2014 som bola účastníčkou dopravnej nehody. Do môjho stojaceho auta zo zadu narazila dodávka. Vypísali sme príslušné formuláre pre poisťovňu. Pri opise situácie sme sa zhodli. Jednoznačným vinníkom nehody bol vodič dodávky. Poistnú udalosť sme nahlásili poisťovni - ja cez internetovú stránku. Hlásenie som vytlačila a chcela som ho zaniesť do poisťovne a tam ma informovali, že to nie je potrebné - stačí cez internet. Tam som sa informovala aj o možnostiach likvidácie škody, keďže máme v rovnakej poisťovni aj havarijné poistenie. Poradili mi, že keď príde pán, ktorý bude obhliadať auto máme mu povedať, že chceme škodu likvidovať z havarijného poistenia, lebo je to pre nás výhodnejšie (ide o Škodu Octavia rok výroby 2001). O 4 dni prišiel auto obhliadnuť človek, ktorého poslala poisťovňa. Manžel mu povedal, že to čo nám povedali v poisťovni. On vyplnil formulár, informoval manžela že lepšie je likvidovať škodu rozpočtom, zaškrtol to vo formulári a povedal, že treba čakať, že sa nám z poisťovne ozvú. Keď sa dlhšie nič nedialo, zašla som do poisťovne a tam ma pani "milo" informovala, že naša škoda už bola zlikvidovaná a peniaze nám poslala na účet. Skoro ma seklo. Viac informácii mi vraj nemôže podať a dala mi nejaké telefónne číslo, kde sa môžem informovať. Skrátim to. Ani tam som nepochodila. Nakoniec sa sa dopracovala ku likvidátorovi, ktorý ma informoval, že škoda bola likvidovaná z PZP rozpočtom. Lenže vo formulári z PZP som zaškrtla, že škodu chcem likvidovať na faktúru. To mi nevedel vysvetliť, že prečo škoda nie je likvidovaná z havarijného poistenia ale z PZP ani prečo rozpočtom, keď mala byť na faktúru. A to najlepšie nakoniec. V zmluvnom servise poisťovne nás informovali, že oprava bude stáť minimálne 2 000 Eur a poisťovňa nám poslala 500. Čo sa s tým dá ešte robiť? Ako sa brániť? Auto zatiaľ stojí neopravené v servise.
Slavco31
04.01.15,16:29
Vaše auto bolo staršie tak preto len 500 euro,no mám dojem,že si ju môžete uplatniť ešte aj z havarijného poistenia,informujte sa týmto smerom.
Maria63
06.01.15,12:34
Ďakujem veľmi pekne za názor