volodim
02.01.15,11:52
Kto má skúsenosti,chcem ju montovať na existujúci starý eternit,dôvod ekonomický,a je ľahká,sedlová strecha 45 stupňov.Díky za všetky názory,poznatky.
buchač
02.01.15,11:54
To by aj mňa zaujímalo. ;)

Len by som chcel vedieť, že ako by si montoval krytinu na ten eternit.
Lebo podľa rôznych návodov (viď You Tube) sa táto pribíja do nosnej konštrukcie strechy.
...a eternit by tie údery kladivom nevydržal.

Takže zhodeniu eternitu sa asi nevyhneš...alebo potom iná voľba, napríklad asfaltový šindel na ten eternit.
http://www.porada.sk/t244676-aku-stresnu-krytinu.html#post2556034
volodim
02.01.15,14:18
Zdravím "buchač",teší ma,že sa niekto zaujíma o túto tému,veď na Slovensku existujú státisice starých eternit.striech.Problém je v ich demontáži,podľa platnej legislatívy Vám je na likvidáciu /nebezp.odpad/ potrebné pár tisíc €.Iba že na čierno,no ak mate "dobrého suseda",ktorý to zahlási na úrady,tak pokút sa nezbavíte do alelúja.Poznám firmy,ktoré lepia na eternit bitumenové pásy,plameňom.Sused to realizoval pred 2 rokmi,zatiaľ je všetko OK.Takže uvažujem aj tejto alternat.Tú Onduvillu jasne,by som montoval na laty,ktoré by som upevnil na strechu prišroubovaním vrútmi,nie priklincovaním.Zatiaľ je to len varianta.Ekonomika nepustí.Onduvillu si montujem svojpomocne,kupujem,len materiál.Može byť aj plech.Ide hlavne o nosnosť !!!Nazdár.
buchač
02.01.15,14:35
Ja sa interesujem kvôli chalupe.

Sused opravoval v lete tými pásmi...tá Odulina je inak fasa...
Ideál by bola kompletka...Ale to až vtedy, keď si urobím výlet do Tiposu... ;) :D
lapejko
03.01.15,18:49
nevolá sa to Onduline? V roku 2000 bola v našom meste búrka s extrémnym krupobitím, rozbilo zopár striech z eternitu, ale cez papierový Onduline preleteli ľadové orechy ako nič, doporučujem trapézový plech, aj poľský, len ho nerezať flexkou ale pílou alebo nožnicami, pri ďalšej rekonštrukcii sa dá ľahko rozobrať a znovu použiť...
marleau
05.01.15,16:46
Moja teta riešila eternitovú strechu nejakými bitúmenovými pásmi, za deň mali hotovú traja strechu okolo 150 m2, úžľabie, dve nárožia. Doteraz si chváli má to okolo osem rokov. Oni to na to len lepili a už nezateká.