aviavi
02.01.15,13:18
Vedel by mi niekto povedať, či je možné byť na predlženej rodičovskej dovolenke (platenej) a zároveň žiadať o nenávratný príspevok na podnikanie? je to možné? s tým že by som sa tri mesiace pred žiadaním o príspevok zaevidovala ako uchádzač o zamestnanie. Vopred vám dakujem
veronikasad
02.01.15,12:22
Vybavenie príspevku na podnikanie trvá určite viac ako 3 mesiace, počas evidencie na UP nemôžeš poberať rod.príspevok. Môžeš oň požiadať až potom, keď budeš mať aktívnu živnosť (schválený príspevok na podnikanie)
aviavi
02.01.15,12:32
takže podnikať možem popri predlženej platenej rodičovskej ako živnostník a neprídem o rodičák? ale žiadať o príspoevok nemôžem ak dostávam rodičák, čiže by som musela pozastaviť rodičák , isť na UP a potom následne žiadať a otvoriť živnosť a po tomto žiadať o prelženie rodičovskej?
veronikasad
02.01.15,12:39
Pri "bežnom" RP (do 3 rokov veku dieťaťa) nie je žiadny problém súbeh poberania RP a podnikania. V prípade predlženého by mal byť poskytnutý z dôvodu nepriaznivéého zdr.stavu dieťaťa a zabezpečenia starostlivosti oň. Či sa to dá sklbiť s podnikaním - neviem. Informuj sa na UP.
aviavi
02.01.15,12:44
Ďakujem
mirka134
02.01.15,13:13
Môžeš si rodičák prehodiť na manžela a potom sa zaevidovať na ÚP ako nezamestnaná, potom požiadať o príspevok a už keď budeš mať príspevok a živnosť potom si zasa rodičák môžeš prehodiť na seba aj keď je zo zdravotného stavu