poodleman
02.01.15,16:31
Zdravím,mám multifunkčnú tlačiareň HP Photosmart C3180,kupujem stále len originálne HP cartridge,ale stálet keď ju otvorím a sa pozriem,tak vždy je tam na tých vankúšikoch kopček farby,hlavne čiernej... a aj tlačiareň je tam naokolo zašpinená od farby. Skúsil som už nejeden originál hp cartridge,ale stále jedno a to isté,po čase vytečie a farba je fuč veľmi skoro...Vie mi niekto poradiť čo a či vlastne vôbec sa s tým dá niečo spraviť,alebo už rovno novú? Diky vopred ;)
taiko
02.01.15,17:18
a co povedali v HP ?
dmc
02.01.15,20:36
Neviem aku staru mas tlaciaren a ako casto si menil cartridge ale atramentove tlaciarne maju v sebe naistalovanu "nadobku" resp. vankusik kde su trysky na cartridge polozene pri necinnosti - je to z dovodu aby nevysichali - Pri tom ako zapnes tlaciaren -alebo das tlacit po dlhsej pauze tak si tlaciaren trosku atramentu "odstrekne" aby sa precistili trysky. Ked sa tato nadobka "vanusik" naplni - resp velmi zaspini tak na tryskach ostava farba. V servise nadobku vymenia alebo vycistia a ide sa dalej. Otazne je ci ta serisny zasah nevyde viac ako nova tlaciaren.
poodleman
03.01.15,13:04
Do HP-čka som ešte nepísal,ale vyskúšam ;) diky
poodleman
03.01.15,14:39
Tak tlačiareň je už dosť stará,ale nie je veľmi použitá.Ako často som menil to ťažko povedať,totiž to tlačil som len sem tam ak dačo som potreboval...a zrazu farba nebola a to som tlačil fest málo...kuknem a tam je celý kopček na tom vankúšiku...teraz som zasa pozrel a videl som,že cartridge sú na opačnej strane(po vypnutí) ako sú tie vankúšiky,zrejme tam sú položené pri nečinnosti...myslíš,že sa tam nachádzajú aj nejaké nádobky pod tými tesneniami pri nečinnosti? Ja som kedysi raz vybral tie vankúšiky,čo sú napravo a vyčistil som od farby,ale zasa tam bol kopček po nejakej dobe...ale tie tesniace pri nečinnosti,tie som nečistil zatiaľ...takže odstrekuje na tie "vankúšiky" že? aj teraz je tam kopček farby,ale len taký malý zatiaľ...pridávam foto vyššie. A ešte sa chcem spýtať,tlačiareň si odstrekne len po dlhšej dobe nečinnosti,alebo aj pri každom zapnutí? A ešte ma napadlo napr ak idem skenovať niečo,zapnem tlačiareň a ono to berie zrejme,že idem tlačiť že? ta tiež si odstrekuje vtedy? Tak ja by som si spravil kľudne aj doma servis,myslím,že to nie je problém pre mňa.
pavol54
03.01.15,14:45
Ak málo tlačíš prejdi na laserovku tam nemá čo vyschnúť pri dlhších prestávkach dnes sú lacné
misoft
03.01.15,15:49
Problém je v tom, že v parkovacej polohe by sa mali cartridge pritlačiť ku gume, aby nevysýchalo. Nepeknou vlastnosťou HP-čiek je to, že vždy vykonajú tzv. prefúknutie trysiek. Akonáhle sa tlačiareň zapne, prejde na druhú stranu (hlava) a "prefúkne" do vankúšila. Ak by guma tesnila, je toto množstvo minimálne, ale pri netesnení postupne vyteká (klesá podtlak v nádobke cartridge).
mr.dred
05.01.15,09:52
Podľa vytečeného množstva farby ide skôr o samovolné vytekanie farby zo zásobníka.Je to spôsobené zrejme špatným postupom pri príprave kartridžu pred vložením - veľmi uvolnený odvzdušňovací otvor na zásobníku (pod nálepkou na vrchu je tenučký kanálik ,ktorým sa dostáva vzduch do zásobníka,ak ho je veľa,farba začne vytekať) Treba postupovať presne podľa návodu ku kart.
vlado 33
05.01.15,12:06
Pokiaľ používaš vždy originál HP kazety, ten sajrait je neskutočný. HP tlačiarne sú prasce, čo okydajú farbou všetko vo vnútri tlačiarne ale takúto spúšť som pri klasickom používaní nevidel. Pokiaľ si dávaš plniť kazety alebo si ich plníš sám, požívaš alebo predajca používa univerzálne náplne čiernej, je to ešte pochopiteľné. Ale pri originál kazetách? Myslím, že sa jedná o poruchu hardvéru.
amoo
17.01.15,11:11
Možno ti pomôže tato rada:
1, Pri začatí tlače kým sú kartiče ešte v zaparkovanom stave urobí tlačiareň prečistenie dýz. tak vznika ten kopček - zaschnutá farba, je to OK
2, ak si plníš kartriče sám po naplnení atramentu nutné odsať vzduch pri uzavretom plniacom al. odvzdušňovaciom otvore podľa typu, aby vznikol čiastočný podtlak - vákum, ten zabraní zbytočnému vytekaniu atramentu cez trysky tlač. hlavy
Ak nemáš originálnu zátku, vzduchotesne to prelep kvalitnou PVC kanc. páskou.
3, Tie vankúšiky vyčisť od hrubého znečistenia, prípadne vyper niekde v starej nádobe al. vymeň- vystrihni z molitanu ap.
4, Ak si to vieš urobiť sám vieš 1 kartrič plniť 2-3r. min 10x
farbu si kúp na nete za pár šupov balenia 1L.
Plnenie: zober kartrič a pod tečúcou vodou vystriekaj trysky,
pripadne jemnučkým štetcom č 8. na vodové farby zastrihnutým na konci do rovna jemnučko ich očisti pozor aby si ich nezapchal
Otvor čierny kartrič, naplň atramentom na cca 80% striekačkou z tupou ihlou aby si neprepichol vnútorný baloník - to podľa typu tlačiarne.
(čierny môže mať PVC balónik - far. vnútro špongia tam sa použije ostra ihla zapichne a plní)
Po naplnení zatvor vzduchotesne plniaci otvor.
Kartrič drž v polohe ako je v tlačiarni a odsaj striekačkou pomocou prípravku (alebo si ho výrob) vytiahni vzduch aj z atramentom z kartriča aspoň 15% potom znovu pod tečúcou vodou vystriekaj trysky, pripadne jemným štetcom
pečiatkuj hlavu na jemnej servítke preloženej na hrubšie aspoň 4servitky na sebe
až kým nepečiatkujú všetky trysky, (pripadne opakuj odsatie,,,)
a utri aj kontakty a teleso kartr. a skus tlač, prípadne zopakuj odsatie a pečiatkovanie ktoré slúži aj ako kontrola funkčnosti dýz
Dajú sa rozchodiť aj staršie nepoužívané kartriče
misoft
17.01.15,13:20
Doplnenie: v cartridgi po naplnení má byť vytvorený podtlak (ako správne si poznamenal v bode 2) - ak podtlak nie je - vyteká farba von.