lenka397
03.05.06,12:39
Ahojte, vie, že táto téma tu veľmi nepatrí, ale neviem, kde ju zaradiť a je tu najviac prítomných. Neviete mi náhodou poradiť, čo všetko treba urobiť, ak sa otvára nová kancelária? Na aké miesta to treba nahlásiť, aké doklady treba a pod. Vopred vám ďakujem.:)
Daja72
03.05.06,10:49
Ahoj, chcem sa ťa opýtať, či na živnostenskom máš rovnakú adresu, ako je adresa v kancelárií?
V prípade, až by nebola rovnaká a tam by aj firma sídlila, treba to ohlásiť na živnostenskom úrade, ako zmenu sídla., alebo miesta podnikania.
Ahoj!!!
Daja72
03.05.06,10:51
A zabudla som dodať, že tú kanceláriu /teda tú adresu/, ktorá by bola aj sídlom podnikania, sa to všetko musí nahlasovať na DÚ, Sociálke, Zdr.poisťovniach.
lenka397
03.05.06,10:56
ˇVďaka za radu. Nejde mi do hlavy, prečo na všetky tie miesta ale nech. A čo sa týka ZP, ktorej to treba nahlásiť? Tam, kde je zamestnávateľ poistený? A akým sposobom to mám oznámiť? Treba nejaké tlačivá?
Daja72
03.05.06,11:01
Nahlásiť to musíš všade tam, kde máš poistencov, kde platia tvoji zamestnávatelia až sú aj szčo, napr. ja mám zamestnávateľa szčo dôveru, a zamestnancov má všzp, tak to všade musia mať., myslím, že je na to tlačivo, ktoré ti dajú v poisťovni., na DÚ, tam myslím, že stačí len tlačivo, zo Živnostenského tieto veci sa evidujú na registrácií daňových subjektov, a na sociálnej poisťovni by sa to malo cez tlačivo registračný list zamestnávateľa - zmena - tam uvedieš novú adresu, nie som si istá, či tam treba aj prefotený doklad zo živnostenského úradu.
Ve´d uvidíš, daj vedieť, ako si dopadla.. Ahoj Daja
lenka397
03.05.06,11:20
Vďaka za rady. Pomohla si mi. Na hygienu to náhodou hlásiť netreba? A mestský úrad?
Daja72
03.05.06,11:30
Až by sa jednalo o prevádzku, kde by si robila s potravinami, čo si myslím, že nie je, jedine až by si si pochutnávala na papieroch, si myslím, že nahlásiť netreba. MsU ako nahlásenie prevádzky áno, ale ako sídlo asi tiež áno, na podnikateľských aktivitách - to je taká zložka na msu, ale či tam majú oni tlačivo, alebo im stačí len prefotený doklad zo ŽÚ neviem, ale myslím si, že ťa tam usmernia. Ahoj.
Miriam.x
03.05.06,11:37
Ak máš tie prestory v prenájme, tak na mestskom úrade budú asi od teba chcieť aj zmluvu s majiteľom budovy.
lenka397
03.05.06,11:39
Takže mi ostáva už len všetko obehať. Ďakujem vám a prajem ešte pekný deň.
Zdeni
03.05.06,14:48
Až by sa jednalo o prevádzku, kde by si robila s potravinami, čo si myslím, že nie je, jedine až by si si pochutnávala na papieroch, si myslím, že nahlásiť netreba. MsU ako nahlásenie prevádzky áno, ale ako sídlo asi tiež áno, na podnikateľských aktivitách - to je taká zložka na msu, ale či tam majú oni tlačivo, alebo im stačí len prefotený doklad zo ŽÚ neviem, ale myslím si, že ťa tam usmernia. Ahoj.
Daja72, hygiena nechodí iba po potravinách. Treba ich zavolať na otvorenie každej prevádzky,keď už je všetko hotovo./Nahlásenie na ŽÚ, založenie inšpekčnej knihy, potvrdenie DÚ v pokl. knihe ak je pokladňa, BOZP - hasičáky, lekárnička, potvr. otváracích hod.atď/ Takto som pomáhala otvárať rôzne prevádzky - kaderníctvo, sklad náhradných dielov, drogériu, a museli byť všade. Dokonca aj prevádzkový poriadok, ale to netreba ak to bude nejaká účtovná kanc. Takže, chcela som len reagovať na Daja72, a povedať, že ich treba volať aj keď sa nejedná o prevádzku s potravinami.
lenkak
03.05.06,16:40
Tú hygienu určite budeš potrebovať. Prídu Ťa aj okontrolovať, volať ich nemusíš. Stačí podať: Oznámenie o zriadení prevádzky.
Zdeni
03.05.06,16:52
Súhlasím s Lenkou, volať nemusíš, podáš oznámenie, no mi sme ich volali, majiteľka kaderníctva spravila chlebíčky, podebatovali o najnovších trendoch v kaderníctve dali niekoľko dobrých rád a spokojní odišli. Takto sa to spravilo vždy a máme s nimi pokoj. Dúfam:D.
Wotan
11.12.09,12:34
no ano, je vela takych firiem, kde sa kontrolne organy chodia napapat, podebatit a sem tam sa nieco ujde aj do vrecka... a potom je vo firmach bordel a trpia len zamestnanci... a pan sef sa veselo usmieva ako s kontrolami zakrutil...
jess
11.12.09,12:57
Tú hygienu určite budeš potrebovať. Prídu Ťa aj okontrolovať, volať ich nemusíš. Stačí podať: Oznámenie o zriadení prevádzky.

..... a majú na to 30 dní !!! ...podľa zákona....ja čakám už 2 týždne, kým si nájdu na mňa čas :cool::cool::cool: ... už predávam, peniaze potrebujem, nájomné platiť treba

.... napr. v BB vôbec nemusíš nahlásiť na meste prevádzku (iba nočnú) ....konečne jedno mesto, ktoré upustilo od takýchto ceremónií

... inšpekčná kniha sa už nepoužíva !!!
jess
11.12.09,13:00
... kukám, že odpovedáme na otázku zpred dvoch rokov :) ... ale to len pre aktuálnosť :)