mato_98
02.01.15,17:14
Zdravím,
prečo nejedia deti v školskej jedálni polievky? Ako to zmeniť?

Ďakujem :)
mimaBe
02.01.15,16:40
to sa treba opýtať ich...
ako to zmeniť? asi variť iné polievky:)
buchač
02.01.15,16:55
Prečo ???

Presnú odpoveď by predsa mali dať rodičia.
Lebo deti opakujú len to, čo doma vidia...a keď nevidia na stole polievku pri tom občasnom (rýchlom) obede, tak je aj jasné, že im nechutia.

...a v Mekáčoch sa veľmi polievky nenosia ...;)

-----------------------------------------------------------

Druhá varianta je asi vo význame otázky :

Komu by chutili vyvarené ponožky s trochou nejakej zeleniny alebo zavárky ?

DOPLNENIE :

Hlad je najlepší kuchár ... viď http://www.porada.sk/t185595-neoblubene-jedla.html#post1960624
bubkoch
02.01.15,17:02
pretoze su rozmaznane z domu
taiko
02.01.15,17:06
alebo varit naozajstne polievky a nie hnede uniformne zbrndy plne kadejakeho bordelu zalozene na polotovare z Metra.
Dáša_
02.01.15,17:28
nuž neviem, či sú deti rozmaznané z domu. My máme polievky doma celkom pravidelne. A v jedálni ich nejedáva. Lenže, pár krat sme priniesli obed domov a ja sa mu absolútne nečudujem. Voda bez chuti s nejakou mrazenou zeleninovou zmesou. Napriklad.
555555
08.01.15,17:23
Možno to bude niekomu smiešne,ale chodím s deťmi na obed a nosíme si farebné žetóny,kto zje polievku vezme si jeden, kto druhé jedlo vezme si druhý.Po obede zapíšem počet a na konci mesiaca vyhodnotím 3 najlepších"papkáčov".Sú to žiaci 1.tr a dovolím sa tvrdiť,že najmenej 85% zje polievku a druhé jedlo.
fortunka
08.01.15,18:02
tento krát súhlasím, ja mam slečnu polievkvovú a vždy všetko zje aj v jedálni. Aj keď to nie je hneď "domáci vývar".... síce tie polievky sa často podobajú tým nemocničným, ja by som asi mala problém :P ale zje to (ale má iba 4r). Lebo mne sa tiež vždy nepodarí všetko podľa predstáv .. a keď to nezje bude hladná, taktiež u nás žiadne vyjedačky neexistujú pomedzi jedlá... ale ak to dieťa vykúpi bufet, má zásobu celé doobedie v podobe sladkostí a desiatej veľké ako ocko a popri tom sedí v lavici, lebo telesná sa veľmi nenosí už, tak energiu ani nemá kde vybiť, tak jasne.. ani hladné nie je :) a čokoláda je fajnovejšia :) Ani ja by som nemenila :P
buchač
08.01.15,18:14
Za pravdu sa dáva neužitočné ...???
osky
12.01.15,03:56
ak su take ako v tej skole,kde som volakedy este ja chodila-dodnes sa nic nezmenilo,skor zhrosilo....to je len tepla mastna voda,sem tam zemiak-brrrrrr
januska444
14.01.15,10:19
Tak sa skús s nimi porozprávať.Podľa mňa je to spôsobené tým, že sú naučené z domu na lepšie :)
Wotan
14.01.15,12:49
pretoze mnohokrat este poobede maju dalsie hodiny a musia sa s jedenim ponahlat aby to stihli...
Vebi34
18.01.15,19:14
Občas sú polievky nejedlé, to je pravda, ale som svedkom toho, že detičkom mamičky pribalia pre istitu doboštičku alebo čokoládku a pod. Dieťa len ide z jedálne a už ju "drví". Pani učiteľky sú často obviňované, že nútia jesť deti a rodičia si to neprajú, jednoducho vychovávame generáciu, ktorá vidí len svoje vlastné potreby...