celiak
02.01.15,22:49
Ako pocitam, tak pocitam, ak by som si dobrovolne platil soc.odvody v minimalnej vyske (144eur?) z toho ide na dochodok 74? tak to mame za 40rokov takmer 70 tisic eur. 144x12x40.
Tak ale dostanem 190 mesacne dochodok nie?

Pocitam dalej 70000/192/12
tj 30 rokov ?!

Kde robim chybicku ?

EDIT:
niekto mi to upravil na otazku aj napriek tomu ze som chcel debatu. ale potom preco ma nuti stat hrat taketo hazardne hry? setrit na dochodok si chcem sam, nie na zaklade nejakej monopoly pyramidovej hry predsa. preoc stat podporuje ilegalne pyramidove hry?
Chobot
02.01.15,23:50
Asi tam, že prvý pilier nie je sporiaci, ale priebežný. V prvom pilieri si nesporíš! Z toho, čo platíš teraz sa vyplácajú súčasní dôchodci. Tebe budú vyplácať z peňazí, ktoré budú prispieviať ľudia v čase, keď ty budeš poberateľom dôchodku.

Ak si chceš sporiť na dôchodok, tak na to máš iné produkty - napr. tretí pilier alebo životnú poistku, alebo obyčajný sporiaci účet v banke.
veronikasad
03.01.15,08:00
Pre vznik nároku na starobný dôchodok potrebuješ podľa súčasných zákonov 15 rokov dôch.poistenia. Ak túto podmienku mať splnenú nebudeš, SD nedostaneš. Aj minimálny dôchodok by sa mal vzťahovať len na tých púoistencov, ktorí majú splnenú dobu poistenia a dosahovali nízky príjem.

Zostane ti len dávka v hmotnej núdzi, ak splníš podmienky na jej poskytnutie ...

Možno lacnejšou alternatívou ako dobrovolné poistenie je zamestnať sa vo firme na kratší pracovný čas ...
Mila123
03.01.15,08:45
sporiaci účet v banke neodporúčam, a už aj preto, lebo inflácia je stále vyššia ako úroky....
celiak
03.01.15,13:12
lenze treti pilier je taktiez nanic, lebo je to extremne riziko, ze sa nieco na trhoch pokazi a ked spravca nezodpoveda za straty, ale zo ziskov si ukrojuje, tak je to absolutne analfabeticky detinsko detsky pristup voci zakaznikovy. tj. slubujem ale ak sa nieco poakzi, tj. prdne si cinsky prezident, tak pokrcim plecami. ak na toto ludia skacu, tak su absolutni retardi. ale to je dobre, lebo asi zacnem skupovat akcie tretieho piliera.