osky
02.01.15,22:26
mam umyvacku AEG.
v poslednom case pozorujem,ze na riade ostavaju zaschnute kvapky vody,na poharoch i tanieroch,nelesknu sa pekne,hoci su umyte dobre.
nie su to ziadne cmuhy alebo naznak mleineho skla.vyzera to akoby to bolo zle oplachnute z umyvacieho prostriedku-skratka zaschnute kropky.
predtym mi to nerobilo.vyberala som krasny Riad hoci som umyvala mastne hrce s jemnymi poharmi...nebol Problem.
soli je dost,umyvam praskom do umvacky znacky sonet,lestidlo som zvysila na najvyssie davkovanie,filtre cistim pravidelne po kazdom umyti a umyvacku z casu na cas necham prejst prazdnu s odstranovacom vodneho kamena.
co teda moze sposobovat moj Problem.
?
vdaka za vsetky rady
sosak
03.01.15,06:16
Mám umývačku riadu, síce nie AEG, ale nikdy som nepoužil odstraňovač vodného kameňa. V samej podstate ani nemá ako vzniknúť vodný kameň, pretože umývačka riadu si používanú vodu sama upraví iontovým meničom. Soľ regeneruje iontový menič. Zameral by som sa na nastavenie dávkovania soli podľa tvrdosti vody, čo je zásadné na regeneráciu spomenutého iontového meniča. Kúp si lakmusové papieriky, ktorými odmeriaš tvrdosť vody, alebo bez merania pridaj dávkovanie soli. Ak umývačka fungovala správne a nepresťahovali ste sa do inej lokality s inou tvrdosťou vody, tak možno máš inú kvalitu používanej soli.
avalik
03.01.15,07:07