Marek7070
02.01.15,22:30
Môže mi pošta oznámiť, že mi prišiel balík na poštu bez toho, aby mi buď prišiel balík domov alebo lístok o oznámení, že je balík na pošte. Napr. keby mi poslali to oznámenie na email alebo na mobil ?
avalik
02.01.15,21:35
Balík na adresu – doručenie na odovzdávacie miesto podľa adresy uvedenej na balíku alebo adresnom štítku


Balík na poštu – uloženie na ktorejkoľvek pošte podľa výberu odosielateľa uvedenej na balíku alebo adresnom štítku počas odbernej lehoty bez predchádzajúceho pokusu o doručenie. Podmienkou poskytnutia služby je uvedenie mobilného telefónneho čísla alebo e-mailovej adresy.

ref: http://www.posta.sk/sluzby/balik#a3
misoft
02.01.15,21:35
Môže. Spôsob oznámenia určí odosielateľ.
http://www.posta.sk/sluzby/faq-casto-kladene-otazky
"Ako sa dozviem, že mi boli do priečinka dodané zásielky?
V žiadosti o špeciálne spôsoby podávania/dodávania zásielok zaškrtnite voľbu „Emailové oznámenie o uložení zásielok“ a zadajte e-mailové adresy (max. 3), na ktoré vám oznámime príchod zapísaných zásielok (doporučených listov, úradných zásielok, poistených listov, balíkov, zmluvných balíkov a expres zásielok) do priečinka a tiež informáciu o prípadných viaznucich poplatkoch na týchto zásielkach (suma dobierky, doplatné a pod.)."
Marek7070
02.01.15,21:37
Ďakujem ti velmi pekne :) Prajem ti pekný večer :)
avalik
02.01.15,21:38
misoft, zadavatel nepise, ze ma zriadeny postovy priecinok
avalik
02.01.15,21:57
podobne :)
Marek7070
02.01.15,22:25
Na pošte musím mať vytvorený nejaký priečinok aby mi to oznámenie mohli dať na email ? dúfam že nie lebo toto je asi 2. krát čo si niečo takto an dobierku objednávam proste len že či mi bude ohlásenie o balíčku že je na pošte poslané emailom a nepríde mi domov. pretože nechcem aby mi prišlo domov je to prekvapenie a enchcem aby o tom vedeli :D :)
avalik
02.01.15,22:30
nie, len upozorni eshop ze chces balik na postu a uved ktoru, lebo je to novinka od 1.1.2015
Marek7070
02.01.15,23:53
stačí napísať mesto alebo aj konkretnu poštu ? :)
avalik
03.01.15,06:57
v mojej odpovedi máš toto: "uloženie na ktorejkoľvek pošte podľa výberu odosielateľa uvedenej na balíku"
stormcatcher
03.01.15,07:44
to nie je pravda. balík sa uloží na najbližšej pošte k adresátovi. a je to zmluvný balík. doručovať ho môže hociktorá doručovatelská služba, s ktorou má doručovatel zmluvu.
avalik
03.01.15,08:12
je to pravda, zmluvny balik je nieco ine, pozri stranku posty