sandy66+
03.01.15,11:29
Mám doma DSL pripojenie od Orange s rýchlostou 5 Mbps.Vyše 2 mesiacov riešim s dodavatelom služby pomalú rýchlost,ktorá je nameraná viackrát na niekolkých PC cez speedtest.Výsledky sú :ping 18ms,download 0,32 Mbps,upload 0,20 Mbps.Tieto hodnoty sú cca rovnaké s malými odchýlkami.Vymenil som už aj router.Po niekolkých reklamáciach mi tvrdia,že technici premerali rýchlost a je v poriadku,potom pridali rýchlost atd.Hodnoty vo wifi routry sú dostatočné ale v PC je to stále rovnako pomalé.Viete mi niekto poradit v čom je problém?
misoft
03.01.15,12:08
Pokiaľ v domácej sieti ideš na WiFi - skús zmeniť v routeri kanály (je možné, že iná WiFi sieť na rovnakom kanáli to "brzdí", je tiež možné, že WiFi je v móde 802.11 b - nastav na 802.11g/n mixed, šírku kanála nastav na 20 MHz, potom na 40MHz (pre skúšku), ak je možnosť tak na auto.
sandy66+
04.01.15,10:08
Ďakujem za radu,vyskúšal som ale je to bez zmeny.Asi bude inde pes zakopaný.
misoft
04.01.15,10:23
Skús pingnúť na ich DNS server, aké sú odozvy. DNS server máš zaznačený v nastaveniach routeru.
Ako "pingať": Start - do príkazového riadku napísať cmd - v zozname kliknúť na cmd.
Potom na mieste blikajúcej čiarky napísať ping x.x.x.x (tie čísla) - Enter. Vyhodí ti, aká je odozva k nim. Prípadne miesto x.x.x.x napíš 8.8.8.8 (to je DNS server Google).
sandy66+
04.01.15,11:59
Mám TP-LINK a tam som našiel DNS Realy to mám nastavené na Use Auto Discovered,pod tým je primárny a pod ním sec.DNS a obe sú N/V.Kde nájdem Start a príkazový riadok.Pod akou kolonkou to mám hladat?
misoft
04.01.15,12:05
Štart je viditeľný vľavo dole na monitore.... Predsa Windows....

139745

139746

139747
sandy66+
04.01.15,12:25
Kliknem na ikonu Windows a potom na vypnut alebo spustit?Kde sa mi ukáže príkazový riadok?
misoft
04.01.15,12:31
Obrazový návod.... prvý obrázok - druhý obrázok.... vyhľadá cmd
sandy66+
04.01.15,13:09
Mne sa po kliknutí na ikonu start otvoria ikony vypnút,spustit,techn.podpora,vyhladat atd.Žiadne také okienko ako na obrázku sa mi neukáže.
misoft
04.01.15,13:11
Vyhľadať - vyhľadávaš program - potom musí vyhodiť programy, kde cmd sa vyskytuje...
sandy66+
04.01.15,13:43
Dám hladat-hladat súbory alebo priečinky-zadám hladat cdm-cdm Adapter version-otvorenie v programe-prehladávat-a čo dalej?
misoft
04.01.15,15:52
Napíš tam cmd.exe a musí to nájsť.
sandy66+
04.01.15,16:10
Ešte raz.Start-hladať-súbory alebo priečinky-cmd.exe-kritériám nezodpovedajú žiadne výsledky
misoft
04.01.15,16:15
No tak klikni do Spustiť a tam napíš cmd.exe a musí sa to spustiť....
sandy66+
04.01.15,16:28
Dostal som sa tam a vypísalo pri x-kách aj 8-kách is not recognized as an internal or external command...
misoft
04.01.15,16:48
Tie x-ky - to sú čísla, ktoré máš pre pripojenie.Napr. 195.92.195.94 (DNS server Orange UK).
Ale pokiaľ ti toto vypíše - problém je v DNS serveri u poskytovateľa - nie je pridelený....
sandy66+
04.01.15,17:25
To znamená,že môžem znova reklamovať u dodávatela služby,respektíve rozviažem zmluvu z dôvodu nezabezpečenia riadneho pripojenia.Ďakujem za navigovanie a radu,môžem aspoň argumentovať na ich stále výhovorky o riešení problému.
misoft
04.01.15,17:30
Nech nekecajú, že u nich je všetko OK. Nech ti to premerajú priamo u teba. Nech skúsia odozvy, rýchlosť a stabilitu.
Ak si platíš, máš nárok na dodanie služby - oni sú povinní riešiť pripojenie. Ak ho nemáš (alebo v nedostatočnej kvalite), musia opraviť. Až keď to nebudú schopní - vtedy odstúpenie od zmluvy - neplnenie zaplatených služieb....

Môj prípad (pre príklad) - tri dni po sebe mi večer klesala rýchlosť až na 0 (nulu a potom som nemal pripojenie. Dialo sa to v náhodných večerných hodinách. Poskytovateľ tvrdil - u nich je všetko OK. Ale posledný výpadok bol ešte počas ich pracovných hodín, priamo u nich si to overili a ajhľa - výpadky boli.
Na druhý deň servisáci nabehli, kontrolovali a zistili stav - výpadky sú stále...
Chyba bola v ich zariadení (switch). Opravili a zase frčím naplno....
Bola to ich POVINNOSŤ (platím si to!)

Inak - v dnešnej dobe mať DSL internet - už sa to považuje za internetový stredovek....
sandy66+
04.01.15,18:44
Je vidieť,že sa vyznáš v tejto tematike.Ja používam internet na jednoduché veci a občas pozerám videá.Optiku mi môžu zapojiť za 300 € tak som zvolil toto pripojenie.Ak nemáš problém nerozmýšlaš nad tým,že Orange nemá vlastných technikov a telekom si robí čo chce.Keď som žiadal aby prišli ku mne do domu a premerali to priamo u mňa,operátor mi sluboval urgovanie opravy.Orange nemá páky na Telekom a celé je to choré.
misoft
04.01.15,19:30
Aby som pravdu napísal: všetci títo MEGA poskytovatelia zvysoka se*ú na zákazníka - požadujú len pravidelné platby, ak sa sťažuješ, chyba je VŽDY u zákazníka (nikdy nie u nich), ak sa rozhodneš od nich odísť, tak zacáluješ trojmiestnú pokutu (vraj zmluvnú...).
A kecajú, že nemajú technikov. Majú, len sa im ich nechce odosielať (viď vyššie písané). Orange síce využíva telekomunikačné káble T-comu - (linky), ale optiku majú vlastnú.
Tu si zisti http://www.orange.sk/web/prevas/mapa-pokrytia/
Tu máš akcie a ceny: http://www.orange.sk/ - 300€ je volovina!
Ten tvoj je síce lacný, ale ako zisťuješ, je nestabilný a pomalší ako pomalý.
Vyhľadaj alternatívu http://www.porovnat.sk/pripojenie-na-internet/opticke/ - priplať si a máš pokoj.
sandy66+
04.01.15,20:47
Na našej ulici nie je optický kábel,tých 300 € bolo za výkopové práce na položenie optiky do zeme.Skúsim zabojovať s Orange a zruším s nimi viazanosť.Mám tu možno pripojenie od Radiolan.