laky.l
03.01.15,15:08
Ahojte potrebujem radu.....odmalička som bola u zubára len pár krát (trhal mi 2 zuby)....minulé leto som tam zašla pretože si chcem dat opravit zuby....on mi povedal že uňho nemám založenú kartu a že by ma to aj tak stálo veľa nakolk nemám preventívnu prehliadku...potom mi ju teda urobil a povedal nech prídem v novom roku...problé je že si nepamatám či mi založil kartu alebo nie a potvrdenie o preventivke mamina nechtiac vyhodila ....teraz by som chcela zemniť zubára pretože moje zuby potrebuju špecialnu starostlivosť(zdr.problemy kt. nechcem konkretizovat) ale neviem ako dalej .....máte niekto podobnú skúsenost?
PS:mám 17
arizona
03.01.15,14:16
Podobnu skusenost nemam,ale predpokladam, ze lekar dokaze vystavit kopiu potvrdenia o preventivke.
Treba mysliet aj na to, ze nie kazdy zubar ta vezme,najskor si to zisti
veronikasad
03.01.15,14:27
či ťa lekár zaevidoval zistíš aj v prísl. zdr.poisťovni (cez gridkartu) - ak ano, poberá od ZP mesačne kapitáciu
pavol54
03.01.15,14:40
Normálne sa to robí takto:
1.Zistíš si či zubár ku ktorému chceš prejsť má zmluvný vzťah s tvojou poisťovňou,lebo ak nemá tak si všetko platíš bez ohľadu na to či preventívku máš či nie .( zmluvný s preventívkou trhanie zubu cca 2 - 4 €, nezmluvný cca 18 + a pod)
2. Ak má, tak prídeš za doterajším lekárom a povieš že prechádzaš k inému (musíš povedať ku ktorému) a že požaduješ zdravotnú dokumentáciu a doklad o preventívke na rok 2015.
3. a čo rodičia tých akože netankovali pravidelné lekárske prehliadky ako u detského tak aj u zubného? (Keďže máš 17) myslím že dokonca je povinná prehliadka 15 ročných. tak neviem laky či nelakuješ