Jozefrv
03.01.15,21:55
Dobry den, chcel by som sa opytat na jednu nezrovnalost. Chcel by som zacat podnikat-szco s montazami v domacnostiach, ktore zahrna ukazove zariadenie a o tyzden naslednu montaz. Registracnu pokladnu nemam a chcem aby mi ludia platili na fakturu. Problem nastava vtedy, ked chcem zapozicat to ukazkove zariadenie a s primom financnej zabezpeky, ktora sa bud odrata z celkovej vyslednej sumy alebo mu ju vratim. Ako legalne prijat tie peniaze kedze hotovost nemozem prijat? Nemozem stat nad zakaznikom s tym nech prevedie predomnou peniaze na moj ucet.
avalik
03.01.15,21:02
Jozefrv
03.01.15,21:09
Prvy krat som ju napisal do zlej kategorie. Tato otazka je na tom spravnom mieste a nedari sa mi zmazat predoslu.
avalik
03.01.15,21:15
Ak budes prijimat platbu za tovar v hotovosti, musis uhradu faktury zaevidovat v ERP. Na DU si ju das zaevidovat na ambulantny predaj alebo ako prenosnu pokladnicu.

Vynimku maju len osoby TZP.
ivka70
04.01.15,05:40
Popriať niekomu preddavok je síce milé, ale snáď ho chceš prijať a nie priať niekomu :) mohol by si si to opraviť - príjem, prijať ?
marjankaj
04.01.15,06:41
Šak nový rok. Ta ňe?:D
ivka70
04.01.15,07:09
Jaaj tak :D
fortunka
04.01.15,08:17
Predfaktura/Faktúra + platba na ucet, alebo prijat peniaze a nasledne si ich vlozit v tej sume na ucet/zakaznikovi dat papier vkladovy z banky ku uhrade. ak chces usetrit zakaznikovi cestu/pracu.
Na faktúre nesmie figurovať "v hotovosti".
Jozefrv
04.01.15,09:19
Najprv ma napadlo ze toto je super napad, staci zahrnut to zmluvy o pozicani ukazkoveho zariadenia vetu + platba na ucet. Nasledne by som zobral od zakaznika tie peniaze a potom by som si zo svojho uctu poslal peniaze na podnikatelsky. Zakaznik by mal doklad, ja by som mal peniaze a vsetko je ok. Len ma potom napadlo ze co ak si ma zavola nejaky kontrolny organ za ucelom kontroly. Ja zoberiem peniaze aj ked to je osetrene v zmluve, ci by s toho nebol nejaky problem. Este co by ma zaujimalo je to, ze ak mi zakaznik da peniaze a nasledne si to rozmysli a ja mu budem vracat vsetky peniaze, ci sa to povazuje za celkovy hruby prijem a ci z toho platim odvody aj ked som na nule.
fortunka
04.01.15,10:34
Ale ja nehovorim o poslani z osobnehio uctu na podnikatelsky, ja hovorim o priamom vklade na ucet v banke - hotovostnom. A teda vsetko je ok, zakaznik bude mat doklad o vklade na ucte. Pri takomto prevode z tvojho uctu na podnikatelsky, zakaznik nema doklad o uhrade. Zmluva/faktura je nieco ine.
ked sa vracaju peniaze, robi sa dobropis/storno faktry a teda sa to od prijmov po vrateny zalohy odpocita z prijmov. Takze nebude sa to povazovvat za prijem
avalik
04.01.15,10:46
fortunka ale ked vkladas peniaze na ucet tak sa tam zaznamenava, kto tie peniaze vklada a overuje sa to podla OP - cize zakaznik aj keby dal Jozefovi do ruk peniaze a Jozef si ich vlozi sam na ucet, tak zakaznik nema doklad o uhrade a Jozef nepreukazal ze ide o bezhotovostny prijem trzby - lebo peniaze dostal do ruky a teda mal vydat doklad z ERP a nasledne si tie peniaze mohol vlozit na ucet
Jozefrv
04.01.15,10:53
Aha, uz mi to je jasnejsie. Len este riesim problem s tym, ze ten zakaznik asi nebude uplne suhlasit s tym, ze mi najprv posle peniaze na ucet - vobec ma nepozna, zavola mi a ja mu poviem nech posle peniaze na ucet a tak za nim pridem. Posobim na celom slovensku tak si velmi neviem dovolit chodit hore dole za ludmi po celej SR. Najlepsie by bolo nejakym sposobom urobit financnu tranzakciu u neho na mieste. Zavola, pridem, donesiem zariadenie za ktore zaplati zabezpeku/preddavok v pripade ze ho rozbije a tak... dohodneme postup a odidem. Ked sa vratim druhy krat namontujem mu to jeho zariadenie a on mi vrati to moje, ktore som mu zapozical za tu zabezpeku. Cena sa odpocita z celkovej faktury cize doplati uz len zvysok. Preto mam tieto dilemi ako to realizovat lebo to, ze mi ma do predu platit ho odradi kedze ma nepozna. Nad nim stat velmi nechcem a nutit ho aby predomnou zaplatil cez jeho ucet peniaze na ten moj. A pokladnu kvoli tomu zasa kupovat nechcem :-/ Na druhej strane nechcem nechat zariadenie u neho s tym ze mi prislubi to ze zaplati a neuvidim ani peniaze ani zariadenie :-/
Jozefrv
04.01.15,11:01
jajajajajaj :-P
fortunka
04.01.15,11:40
no nikto to u nas neskumal nikdy, bezne nam tak napr. servisak dava doklad... pride s fakturou a dokladom o uhrade a na zaklade to ho to aj uctujeme a kedze to nie je clovek co robi iba "sem-tam" urcite v tom nie je problem :) A ano zaznamenava sa to tam, ale aj tak to nik neskuma :) zase netreba si silou mocou veci komplikovat. Ak sa da, jasne moze to zakaznik zaplatit aj bezhotovostne vopred.
fortunka
04.01.15,11:42
no bohuzial to je realita... bud si kup prenosnu registracku, alebo budes musiet riesit veci takto cez ucet.A jednoznacne zmluvou/fakturou+uhradou alebo RPckou.
avalik
04.01.15,11:47
fortunka uz si mala kontrolu na dodrziavanie zakona o ERP? no ked to nik neskuma tak to moze rovno ignorovat cely zakon, ci? mam za to, ze tu na porade sa radi v sulade so zakonom, nie proti nemu