Kysel
03.05.06,14:15
Prosím poraďákov, či už niekto počul o tom, že v roku 2007 bude povinný zo zákona každý zamestnávateľ zamestnať vyškolenú archivárku.?????????? Je to pravda, viete o tom niečo bližšie ???
Ďakujem.
Tatianna
03.05.06,12:19
Vtipnéé, nie ja som o tom ešte nepočula, ale môj osobný názor? Je to blbosť.
Kysel
03.05.06,12:26
No pravdupovediac aj mne to pripadá ako blbosť, ale jedna známa si robí kurz na archivárku za 7000,- Sk, lebo vraj od 1.7.2007 to bude "lukratívne zamestnanie ", tak sa iba pýtam.
Tweety
03.05.06,12:34
No pravdupovediac aj mne to pripadá ako blbosť, ale jedna známa si robí kurz na archivárku za 7000,- Sk, lebo vraj od 1.7.2007 to bude "lukratívne zamestnanie ", tak sa iba pýtam. Nechaj ju, nech sa teší na toto "lukratívne" zamestnanie.:cool:;)
M3G
03.05.06,12:43
Dnes som zamestnal archivárku. Stála ma 999 Sk. Mesačnú mzdu si že vraj nebude nárokovať, uvidíme. Sľúbila, že všetko bude archivovať s radosťou a veľmi rýchlo. A vo voľnom čase mi že vraj bude vyrábať výplň do vankúšikov, sa teším. Dúfam len, že som neurobil chybu.
Mimochodom jej krstné meno je Skartovačka.
katkaj
03.05.06,12:48
Dnes som zamestnal archivárku. Stála ma 999 Sk. Mesačnú mzdu si že vraj nebude nárokovať, uvidíme. Sľúbila, že všetko bude archivovať s radosťou a veľmi rýchlo. A vo voľnom čase mi že vraj bude vyrábať výplň do vankúšikov, sa teším. Dúfam len, že som neurobil chybu.
Mimochodom jej krstné meno je Skartovačka.

Tak to si urobil najlepší obchod v živote :D:D:D:D:D:D:D. Super :)
kaktusy
03.05.06,12:55
Dnes som zamestnal archivárku. Stála ma 999 Sk. Mesačnú mzdu si že vraj nebude nárokovať, uvidíme. Sľúbila, že všetko bude archivovať s radosťou a veľmi rýchlo. A vo voľnom čase mi že vraj bude vyrábať výplň do vankúšikov, sa teším. Dúfam len, že som neurobil chybu.
Mimochodom jej krstné meno je Skartovačka.


super ARCHIVÁRKA :D :D :D
endrju
03.05.06,12:56
Dnes som zamestnal archivárku. Stála ma 999 Sk. Mesačnú mzdu si že vraj nebude nárokovať, uvidíme. Sľúbila, že všetko bude archivovať s radosťou a veľmi rýchlo. A vo voľnom čase mi že vraj bude vyrábať výplň do vankúšikov, sa teším. Dúfam len, že som neurobil chybu.
Mimochodom jej krstné meno je Skartovačka.

A čo odvody do fondov? Prihláška do Sociálky a do zdravotnej poisťovne by tiež mala byť odoslaná v zákonnom termíne. :)

P.S. Vzhľadom na obsah príspevkov téma sa mení zo serióznej na úsmevnú a preto si zalúži preradenie do inej rubriky. Dúfam, že mi to autor prvého príspevku a teda aj zakladateľ témy odpustí, že som také niečo vykonal :D
katkaj
03.05.06,12:58
A čo odvody do fondov? Prihláška do Sociálky a do zdravotnej poisťovne by tiež mala byť odoslaná v zákonnom termíne. :)

P.S. Vzhľadom na obsah príspevkov téma sa mení zo serióznej na úsmevnú a preto si zalúži preradenie do inej rubriky. Dúfam, že mi to autor prvého príspevku a teda aj zakladateľ témy odpustí, že som také niečo vykonal :D

Myslím,že ti to odpustí. Niekedy sa potrebujeme zasmiať aby sme sa z tých nezmyslov,čo sa na nás valia nezbláznili :D
M3G
03.05.06,13:20
A čo odvody do fondov? Prihláška do Sociálky a do zdravotnej poisťovne by tiež mala byť odoslaná v zákonnom termíne. :)

P.S. Vzhľadom na obsah príspevkov téma sa mení zo serióznej na úsmevnú a preto si zalúži preradenie do inej rubriky. Dúfam, že mi to autor prvého príspevku a teda aj zakladateľ témy odpustí, že som také niečo vykonal :D

Dal som jej podpísať aj pracovnú zmluvu, ale ešte mi ju nevrátila z archívu :mee: .
Keď mi ju vráti podpísanú, prihlásim ju, inak bude makať zadarmo.
M3G
03.05.06,13:22
Tak to si urobil najlepší obchod v živote :D:D:D:D:D:D:D. Super :)

Kúpil som ju v Lidli. :D
Chobot
03.05.06,13:27
Prosím poraďákov, či už niekto počul o tom, že v roku 2007 bude povinný zo zákona každý zamestnávateľ zamestnať vyškolenú archivárku.?????????? Je to pravda, viete o tom niečo bližšie ???
Ďakujem.

Možno na tej "kačici" niečo bude. Tá známa si asi nie úplne správne vyložila povinnosť firiem podľa zákona o archívoch a registratúrach a príslušných vyhlášok ministersva vnútra, kde pôvodca registratúry (každá jedna firma) musí upraviť svoj registratúrny poriadok s účinnosťou od 1.1.2008 a predložiť ho na schválenie do 30.6.2007. Takže už začiatkom roka 2007 budú firmy znáňať ľudí, ktorí sa vyznajú v správe registratúry, prípadne budú svojich zamestnancov preškolovať, aby im boli schopní upraviť ich registratúrny poriadok v zmysle zákona.

Takže nie je pravdou, že každá firma musí povinne zamestnať vyškolenú osobu na správu registratúry, ale ak to chcú správne vykonávať a vyhnúť sa pokutám zo strany ministerstva vnútra za nedodržanie zákone, budú musieť mať kvalifikovaných ľudí, ktorí to budú vedieť robiť.
Kysel
04.05.06,08:33
Ďakujem za odpovede a som rada, že som niekoho aj pobavila, veď sa nám naozaj treba aj zasmiať. Len aby nám o rok niektorým nebolo do plaču, keď nás budú zamestnávatelia vysielať na nudné školenia archivárok. Myslím, že Chobot má pravdu, asi to tak nejako bude. Ešte raz ďakujem. Pekný deň.