celiak
04.01.15,18:12
Zdravim,
Ako by ste riesili neplatene volno, ak by ste chceli ist na dovolenku 1 mesaic napriklad?
Viacmenej ide o to, ze praca je sice OK, ale kolegovia nie, je tam zopar takych, co extremne hucia, doslova kricia, neda sa psychiicky vydrzat a preto by som s ichcel zobrat na 1 mesiac volno. Naozaj je to na nervy a tie mi nestoja za to, a predtym ako dam vypoved, by ma zaujimala sanca o zachranu situacie takto.
Myslite, ze to je mozne? resp. vie niekto, za akych podmienok? Lebo "len tak" to asi zamestnavatel nedovoli, alebo ?
Vdaka

EDIT:
Ide skor o psychicku prestavku od ludi, su naozaj na nevydrzanie, to je dlhy pribeh a verim, ze par z Vas sa s tymto uz stretlo. Pracujem tam 7 rokov, keby to tak nehori, rad tam zamakam aj nadalej, aj ked chyba je skor v systeme (statna sprava), ktory ma limituje a nemozem vybavit tolko, kolko ludia ziadaju (pravom).. takze som taky hromozvod vsetkeho - a treba uznat, zivot a zdravie mam len jedno, a neplatia mi 2000, ba ani polovicu, ba ani v hrubom. Sice s tym neplatenym volnom mi klesne plat o vela vela desiatok percent, ale nevadi, aspon si oddychnem.. Sluchadla su dobry napad, tie mam, stuple do usi, ale.. Az taka vyhra/zachrana to nie je. Takze chapem to spravne, ja tam mozem udat akykolvek dovod, aj ze "chcem si oddychnut" a je to len a len na zamestnavatelovi, ci mi to povoli... ?
veronikasad
04.01.15,17:18
Zamestnávatel s neplateným volnom súhlasí ?
ivka70
04.01.15,17:20
O neplatené voľno treba zamestnavatela poziadat - najlepšie písomne.
Moze ti vyhovieť, ale nemusí. Je tolen na zamestnávateľovi, ci ti to umožní.Počas neplateného voľna si sám platíš zdravotne poistenie.

Osobne si ale nemyslím, ze takto vyriešiš problémy s hlučnosťou kolegov, to ti pomôže viac kúpiť si kvalitne slúchadla :)
veronikasad
04.01.15,17:42
O neplatené volno môžeš žiadať aj bez uvedenia dôvodu. Len je potrebný súhlas zamestnávatela. Lebo počas tohto obdobia máš prerušené poistenie v sociálnej poisťovni (to si môžeš, ale nemusíš doplatiť), rovnako aj v zdravotnej poisťovni, kde sa musíš prihlásiť ako samoplatitel a za toto obdobie uhradiť pomernú časť (ak NV nebude trvať celý mesiac) poistného z minim. vymer.základu.