ZEvina
03.05.06,15:30
Zdravím všetkých. Zasa ja. Chcem Vás poprosiť zasa o pomoc:
1. Podľa našich zákonov o ochrane spotrebiteľa, na tabakových výrobkoch a cigaretách musí byť varovanie MZ. Tieto varovania dávame robiť tu na Slovensku a lepíme ich na krabičky. Kde by ste zaúčtovali výrobu týchto varovných textov? Do spotreby - ako službu - výroba var.textov 518, 501 - spotreba materiálu alebo do obstarávacej ceny tovaru?
2. Cigarety musia byť označené ochrannými kolkovými známkami. Tieto kolky sú pre nás ceniny, ktoré nám na Slovensku vyrobia a mi ich zasielame výrobcovi do zahraničia. Sú to tiež obstarávacie náklady, alebo tým, že sú na krabičky nalepené pri dodaní tovaru (pri zúčtovaní kolkov) ich môžem dať jednorázovo do nákladov?
3. Nemáte niekto skúsenosti so zmenou názvu organizácie? Od 1.1 došlo ku zmene názvu, ale niektoré firmy nám ešte v januári poslali faktúry so starým názvom (faktúry týkajúce sa už za január 2006) Musím im vrátiť tieto faktúry na prepracovanie, alebo to DÚ akceptuje? IČO, DIČ, IČ DPH a právna forma sa nezmenila.
Veľmi, veľmi, veľmi ďakujem. Eva
a ešte jedna podotázočka - prečo ja mám moje otázky označené ako zalepené obálky so šípkou dolu? Robím niečo nesprávne?
ZEvina
04.05.06,11:00
Nikto mi už nechce odpovedať? PROSÍM!!!!!!
Ľuba
04.05.06,11:47
Zdravím všetkých. Zasa ja. Chcem Vás poprosiť zasa o pomoc:
1. Podľa našich zákonov o ochrane spotrebiteľa, na tabakových výrobkoch a cigaretách musí byť varovanie MZ. Tieto varovania dávame robiť tu na Slovensku a lepíme ich na krabičky. Kde by ste zaúčtovali výrobu týchto varovných textov? Do spotreby - ako službu - výroba var.textov 518, 501 - spotreba materiálu alebo do obstarávacej ceny tovaru?
Ja by som sa priklonila k obstaraniu tovaru, s nejakou analytikou.

2. Cigarety musia byť označené ochrannými kolkovými známkami. Tieto kolky sú pre nás ceniny, ktoré nám na Slovensku vyrobia a mi ich zasielame výrobcovi do zahraničia. Sú to tiež obstarávacie náklady, alebo tým, že sú na krabičky nalepené pri dodaní tovaru (pri zúčtovaní kolkov) ich môžem dať jednorázovo do nákladov?

Ja by som sa priklonila v oboch prípadoch k obstaraniu tovaru, s nejakou analytikou.



a ešte jedna podotázočka - prečo ja mám moje otázky označené ako zalepené obálky so šípkou dolu? Robím niečo nesprávne?

Lebo v rámci tej témy si mala nejaký príspevok (resp. si ju začala). Napr. aj keď odpovieš na nejaký problém, tak sa pri ňom objaví tá obálka so šípkou.
blondy
04.05.06,12:08
My sme tiež vlani menili názov firmy( vlastne aj IČO a DIČ) lebo celá firma prešla v rámci dedičstva na inú FO. Musím ti povedať, ale že pre pokoj duše (mojej) som prvého polroka(kým si na to všetci zvykli) pekne všetky faktúry a iné doklady vracala na prepracovanie.