tomas1990
04.01.15,18:54
ahojte potreboval by som poradit ked som napojit domace kino na tv cez hdmi kabel a pustim hudbu cez usb tak to hra ale ked si pustim tv ze chcem pozerat programi tak zvuk nejde vobec len z telky aky je problem? mam to napojene cez to drahsie hdmi co je priamo na domace kina a nic vopred dakujem za pomoc
maiob
04.01.15,19:10
je to trochu malo informacii aka TV ake domace kino? ide o receiver? ma TV tzv HDMI ARC (audio return channel)? to je vystup ktory dokaze posielat spat do domaceho kina zuvk ... vacsinou to treba najst v menu TV a zapnut
tomas1990
04.01.15,19:26
dakujem za odpoved a mam tv sencor a domace kino sony a to hdmi arc? mozno sprosta otazka ale ako to zistit? aj v navode na to domace kino je ze treba na tv nastavit neake ovladanie hdmi ale ani za boha som to nenasiel v menu na telke nic take tam nebolo uplne na nervy som uz z toho a kusal som to aj cez kable co mam tie tri farebne a ani cez to mi to neslo tak newim
maiob
04.01.15,19:33
HDMI ARC by mal byt oznaceny jeden vstup na TV ja mam napriklad 4 HDMI na TV ale len jeden je s funkciou ARC cize cez HDMI vstup dokaze poslat audio von z TV ... potom treba v menu zapnut to HDMI ARC niekde v konfiguracii TV... ovladanie HDMI je nieco ine to je taka vec ze pustis naprikald TV a same sa zapne domace kino, vypnes TV vypne sa kino ... toto ovladanie HDMI maju rozny vyrobcova rozne oznacene Philips to ma ako Easylink, LG to ma ako Simplink, Samsung ma Anynet a stale je to to iste
tomas1990
04.01.15,19:36
aha no dakujem zatial skusim to pozriet este ci tam nieco take je dufam ze to pojde
tomas1990
04.01.15,19:40
no teraz som to pozeral na tv ale mam tam len ze HDMI1 POTOM HDMI2 A HDMI3 TAM JE LEN TOTO PISANE ALE NIC INE VOBEC TAM NEWIEM CI TO TOTO TV NEA ALE CO A DA SA TO AJ NEAKO INAK TEDA PRIPOJIT? CI ?
maiob
04.01.15,19:47
jedine ak ma TV aux vystup vacsinou 2x cinch (biela , cervena) a to na Aux in na domacom kine, teda v pripade ze TV nepodporuje HDMI ARC ... treba vyhladat podla typu TV na internete najlepsie
tomas1990
04.01.15,19:54
no uvidim som uz na nervy s toho lebo aj cez tie kable som to skusal ten biely a cerveny a zas len to iste cez usb zvuk v pohode setko a ked to dam na tv tak nic ale nevadi neco vymyslym s tym ale dakujem za ochotu dik
maiob
04.01.15,19:55
za malo
Chobot
04.01.15,19:56
TReba presne napísať model TV a receivera. Sencor a Sony je veľmi všeobecné, to je len značka, nie typ či model.
noel.g
05.01.15,05:25
Riešenie je úplne jednoduché, domáce kino prepojiť cez optický kábel. Moderné systémy a Smart TV túto možnosť majú a potom už len nastaviť na domácom kine digitálny výstup. Je dobré nechať to prepojené paralelne aj s HDMI. Riešil som podobný problém.
erik555
05.01.15,10:51
kamarat, napis sem modelove oznacenie TV a aj toho domaceho kina. Nikto si z prsta nevycuca, ake konektory maju obidve zariadenia!!! Aspon si tie modely zariadeni mozeme pozriet cez net a potom poradit moznosti. Navyse je potrebne rozlisovat na tychto zariadeniach konektory vstupne (IN) a vystupne (OUT), takze darmo budes chciet zvuk z TV, ked to pichnes na TV do vstupu (IN) :D
erik555
05.01.15,10:52
este nevieme, ci vobec to domace kino ma aj opticky vstup ;) cakame, ze napise aj modelove oznacenia tych jeho zariadeni.
State
25.07.17,03:50
Ahohte viete aj mne poradit tv mam lg smart LF580V kino mam philips htb 3510 prepojil som ho cez hdmi arc aj som to nastavil v nastaveniach tv na erterny zdroj v menudomaceho kina,easy link mam,vsetko zapnete a stale nefunguje prenos zvuku z,tv do kina
misoft
25.07.17,15:45
Nové otázky do pôvodných otázok sa NEKLADÚ!
Študuj - povinne!
http://www.porada.sk/t216110-etiketa-porady.html

Odpoveď si už dostal http://www.porada.sk/t299845-ako-prehravat-zvuk-z-tv-do-bluray-kina.html - nerob tu bordel!