majlo89
04.01.15,20:25
Ahoj.
Mám malý pozemok na samote nad obcou mimo zastavaného územia obce.Je registrovaný ako trvalý trávnatý poras a lúky, alebo tak podobne. Chcel som si tam postavit malú chatku 4,5X4,5m. Bola by upevnená na betonových patkách, ktoré by boli v zemi. Ja už som v podstate začal aj nejaké patky robiť.Do zeme som vykopal jamu a vybetonoval som také pilieriky na ktorých bude chatka stáť. Ohlásil som to na obecnom úrade avšak mi to zamietli. Je nejaká možnosť aby som pokračoval ďalej?Alebo čo navrhujete...Nerobiť žiadnu chatku?Ale čo s pozemkom?Je potom úplne bezcenný nie? Elektrika ani voda tam nebude určite.
Brčo
08.01.15,16:35
a co unimobunka alebo maringotka,pripadne mobilny domcek?
Xanti
08.01.15,20:36
Asi preto ti to zamietli, lebo si to nemal ohlásiť ale mal si požiadať o stavebné povolenie ak ide o prvú stavbu na pozemku pevne spojenu zo zemou....
Stavebné povolenie by si potreboval aj keby si si to chcel oplotiť...
command
09.01.15,03:45
Co takto ist na obecny urad a spýtať sa tam ako máš postupovať.
majlo89
10.01.15,12:33
Oplotené to už mám a nato mi stačilo iba ohlásenie drobnej stavby. Stavebné povolenie tam určite nedostanem keďže to je mimo zastaveného územia obce.(bol som sa aj na obci informovať).
Ostáva mi teda iba ako brčo písal niečo mobilné (maringotka)?....alebo bez papierov na čierno.Je ešte nejaká iná možnosť?