Vlasta
21.10.04,08:10
Chcela by som sa poradiť, kto používa program MRP - vizuálne, podvojné účtovníctvo, ako zadávate halierové vyrovnanie vo faktúrach vyšlých? Ak si zadám totiž DPH 0%, potom mi naráta všetky tie halierové vyrovnania za štvrťrok a v priznaní mi hodí do riadku 06 a 07 napr. sumu -2. Alebo mám zadávať halierové vyrovnanie MIMO dph?
valeriam
21.10.04,07:11
Ja ti len tíško závidím, že z programu MRP si vydolovala daňové priznanie. Ja sa s tým trápim od mája a nijak mi to nechce sadnúť, tak to robím ručne. Tie halierové vyrovnania daj mimo DPH, v konečnom dôsledku to aj tak nič neovplyvní.
Luna
21.10.04,08:06
Valeriam v čom máš probl.Ja robím na MRP a nemám s tým problém tlačí mi pekne daň.priznanie. Mam PÚ pod win.Napíš prečo i to nejde.Pomôžem Ti. Možno.
Katty
21.10.04,09:24
Vlasta,

my nemáme vyšlé faktúry bez DPH a mám nastavené hal.vyrovnania pripočítať základ+dph. Takže o nich vlastne neúčtujem.
zuzana
21.10.04,09:48
Vlasti my máme tiež MRP pod Windowsom a to halier.vyrovnanie dávam mimo DPH, potom mám v zozname DPH dokladov základ( o tie haliere nižší) a DPH-suma celkom je nižšia, vyššia o ten hal.rozdiel .Ale to nevadí.Nedávam to medzi oslobodené, lebo to mi do tých dokladov DPH dáva.
Vlasta
21.10.04,12:43
Ďakujem, dala som to mimo dph, nech mi to nešarapatí v priznaní. Pekný deň prajem.
vajda65
03.12.06,15:07
a účtujete o tom keď to dáte mimo dph, alebo nie? Teda na 548 respektíve 648?