lila1809
04.01.15,23:04
ahojte vsetci, mam otazku...sme hospitalizovani so syncekom v nemocnici a dali nas na izbu k dievcatku bez mami....a zistili sme ze ono ma vsi....vobec nam to nebolo oznamene sestrickou ani lekarom...iba smme si precitali papier na postielke....je mozne ze nas daju do izby s takymto dietatkom???
branislavp
05.01.15,03:14
Pýtaj sa na inú izbu.
BXLmiami
05.01.15,06:30
Asi malo vši,predsa ho určite ošetrili,nazsvinia si celé oddelenie.,
lila1809
05.01.15,08:00
na vizite sme sa pytali...vraj tu je uz tyzden....my sme s nou od druheho dna....to tak rychlo vyhubili??? vsade citam ako dlho to trva.... a ze to neni jednoduche.....ako treba neustale prezliekat periny a vsetko....jej raz davali cosi na hlavu, co jej nechali posobit....inak sme si nevsimli ze by jej ich vycesavali....
lila1809
05.01.15,08:01
a periny neprezliekali...
sosak
05.01.15,08:12
Žiaľ, slovenská realita. Daj si zavolať primára oddelenia a žiadaj sa na preloženie na inú izbu, nadaj sa odbiť! Nemôžu ťa nútiť, aby si bola v izbe zo zavšivavenou malou pacientkou. Neboj sa ozvať. Mám tiež takúto skúsenosť a sestrička ma nazvala rasistom, tak mali riadne ofuky, potom sa mi ospravedlňovali.
sosak
05.01.15,08:17
Ja osobne som zažil situáciu zo všami v nemocnici. Chceli ma odbiť tvrdením, že to nie je vírus, a nemôžu sa vši preniesť! Personál to vôbec nevzrušovalo.
Anika61
05.01.15,10:17
Vsi aj ich vajicka sa v dnesnej dobe daju znicit pouzitim vhodneho pripravku/sampon proti vsiam/ na prvy krat ,potom sa pre istotu este zopakuje
Anika61
05.01.15,10:24
www.najlekaren.eu/169-vsi. ...jedno pouzitie a je po vsiach...,su aj ine pripravky
Anika61
05.01.15,11:22
To znaci,ze dieta zbavili vsi pri ich zisteni a ty sa nemas coho obavat.
Terezia13
05.01.15,11:28
neoznámili to asi preto, že bolo aj preto hospitalizované, možno zanedbávané
keď vši zistili, určite aj to proti všiam bolo ošetrené, nikto z personálu nechce dostať ani doniesť domov tieto potvory, dnes majú dostatočne účinné prostriedky na zlikvidovanie takýchto parazitov
terezamaria
05.01.15,11:30
Pýtaj si druhú izbu, takéto dieťa by malo byť na izolačke, kde to od neho nechytí ďaľšie. Nedá sa to len vtedy, keď je preplnené oddelenie a chýbajú postele.
mareko
05.01.15,12:47
Ak neprezliekli periny, tak tie vši už mohli byť rozlezené po vankúši pred "deratizáciou"....pýtaj sa rozhodne na inú izbu a s čistými perinami ;)
ninka24
05.01.15,13:39
Ani iná izba s čistými perinami nieje záruka....Sestra dostala vši v pôrodnici! zistila to až doma, keď sa jej "okotili".....to si neviete predstaviť tie peripetie!!! a aby toho nebolo málo, kým zistila doma že o čo ide, dostala ich aj malá 2ročná dcéra. Všetko prať na 90tke, všetko vystriekať sprejom, a umývať a umývať a umývať..... Dostať ich mohla len z perín v pôrodnici, keďže na izbe boli len dve a druhá mamička žiadne problémy nemala! !
Mila123
05.01.15,14:10
ale kde primára, minimálne riaditeľa nemocnice, a keď to nepomôže aj ministra zdravotníctva si daj predvolať !!!!!!!!!!
Mila123
05.01.15,14:13
Ak ste neboli v detskej TBC ústave v Tatrách, myslela som si, že prirovnanie byť ticho ako voš pod chrastou je také nafúknuté.....ale moja známa tam pracuje a tá by Vám vedela rozprávať.......
ak urobili prevenciu voči prenosu parazitov, nemáš sa čo obávať, popr. to rieš aj u seba prevenciou (šampón proti parazitom).....alebo si zaplať nadštandardnú izbu......
lujza.j
05.01.15,14:53
Nie ze by to bolo prijemne "nafasovat" vši.....asi sme ich uz mali skoro vsetci ak nie mozno niekedy.....tak klud:D.....aj horsie sa da drapnut....