Marian123777
05.01.15,07:27
Ahojte, rozisiel som sa s priatelkou po 2 rokoch, nas vztah bol na dialnu cca 200km. Ale prvy rok a pol sme boli na intraku, prakticky kazdodenna verbalna komunikacia. Ako som spavil skolu VS. Sme sa samozrejme menej navstevovali, asi raz za 2 tyzdne na cely vikend. Nasiel som si pracu a zacalo to byt komplikovaniejsie, zacala mat obdobie zapoctov atd. este predtým sme sa dohodli ze bude sa navstevovat na striedacku. Ja som teda zacal chodit do skoli ona mala zapocty nemohla prist a ja som jej to daval trpko pocitit, nechapal som to a hovoril som ze skolu uprednostnuje predomnou. Nakoniec som tam ja prisliel ale bola uz zmenena, uplne ina ako predtým, predtým sa stale o mna zaujimala a po tom co sme sa nevideli 3-4 tyzdne bola ina. Tak som sa pocas mesaica snazil nejako to dostat a pytal som sa ze co sa deje. Ona hovorila ze to je tym ze sa nevidime a problemy sa stale nabaluju a nabaluju tym ze sa nevidime a nevieme si to vyrisit hned. Ja som sa zasadne zmenil, ten posledny mesiac, snazil som sa robit vsetko lepsie ako som doposial robil. Nakoniec to tak skoncilo ze sme sa este videli este asi 2-3x pocas toho posledného razu mi aj hovorila ze sa to trocha zlepsilo, ale podla mna nie. Pocas toho mesiaca som sa jej pytal asi 10x ci nebude lepsie ked sa rozídeme. Povedala vzdy ze nevie, ze ma city ku mne a lubi ma. Lenze stale bola odmerana, proste uplne ina ako predtým. Tak som si ju zavolal na skype a povedal ze by bolo lepsie asi keby sme sa rozisli, pritom som sa jej pytal ci ma ma rada a lubi, povedala ze ano, ale povedala ze laska nie je vsetko.

Presielo asi 5 dni a ja sa city nesvoj, nespokojny, nestastny, chyba mi. Planovali sme spolu buducnost po skole (ktora jej konci za rok a pol), planoval som si ju zobrat za zenu.

Neviem co mam urobit, ci ju mam kontaktovat, ci sa mam opytat jej kamaratky, ci to ma cenu. Ci ju mam poziadat o roku. Som zmateny a neviem co mam robit. Proste mi chyba.

Diky za rady
Anika61
05.01.15,07:21
Myslis,ze ked ti napisem chod a ozen sa,ze to bude dobre...-ak sam nevies co robit podla mojho nazoru treba ''tomu nechat cas.Skus sa s nou stretnut a povedat jej,ze ti chyba...ale do zenby by som sa zatial nehrnula.
Marian123777
05.01.15,07:27
No to s tym zenenim asi neni dobry napad. Aj nad tym ze nekontaktovat ju asi 2 tyzdne som rozmyslal ci je dobry tah, ale obavam sa aby do cesty neprisiel niekto kto jej hlavu popletie. Lebo bude smutna a bude chce byt utesovana, ci zvysit si ego tym ze bude trebars komunikovat s inym muzom. Preto sa zasa obavam toho cakania kedy sa ozvat.
Gabi03
05.01.15,07:48
ked si myslis, ze sa necha utesovat inym teraz, kde budes mat istotu, ze ked sa raz pohadate, nebude chciet robit to iste? lebo bud k sebe uprimny, hadat sa obcas budete ;)
Marian123777
05.01.15,07:53
No na toto ti asi neviem odpovedat. Istotu nebudem mat. Aj ked ja si to myslim preto lebo je tam problem ta vzdialenost a mozno si chce najst niekoho blizsie. Ja nehovorim ze to tak je ale ta vzdialenost tam proste zatial bude. Ale zasa by mi snad nehovorila ze ma ma rada keby nemala a skoncila to ona sama. Ono ja som v zacarovanom kruhu a neviem ako to mam vsetko zobrat. Nepoznam jednu pravdivu odpoved a zasa nieco skoncit pre nic je tiez blbost. Preto sa k tomu vraciam stale.
Marian123777
05.01.15,08:25
Na toto ti neviem odpovedat, ale teraz neviem ci mam cakat ci sa mam ozvat, alebo ci sa mam nato.vysrat, lenze mi to neda ked hovorila ze ma.ma stale rada... proste je to zacarovany kruh z ktoreho neviem ako vyst - neviem co mam spravit
Anika61
05.01.15,08:41
Ja si myslim,ze viem co chces-istotu,ale ta vo vztahu neexistuje,vzdy sa moze v zlomku sekundy nieco zmenit-podla mna preto si aj navrhol ten rozchod,lebo si potreboval sa uistit,ze sa nechce rozist-mas pocit,ze ju stracas a preto si ochotny si ju hoci aj vziat.Preto skus ju kontaktovat daj jej na vedomie,ze ti na nej zalezi/nevtieravo/,mozte sa stretavat ako pred tym a cas ukaze ci vztah vydrzi,alebo nie-zivot mate pred sebou...
Marian123777
05.01.15,08:46
Cize podla teba je ju dobre kontaktovat cim skorej, alebo mam pockat aspon tyzden. Viem ze 8, 9.1 ma skusky asi by som mal pockat do toho 9 ? Aby som nanu netlacil? Teraz sme 4 den bez kontaktu
Peggynka
05.01.15,08:51
Obojstranná láska z môjho pohľadu vyzerá inak,ako popisuješ;Aj pri mnohých povinnostiach v škole by si našla pár sekúnd na telefonát,SMS,skype atď.Možno som zle čítala,ale nenašla som v tvojom popise,žeby ťa ona vyhľadávala...Láska je o tom,že sa tešíš z prítomnosti partnera,budete žiť spolu a nie vedľa seba a mne sa zdá,že o nejakom nadšení z tohto vzťahu tu nie je reč a s prihliadnutím na to,čo si napísal o 9:27 už vôbec nechápem tvoje myslenie.Ak povedala,že "láska nie je všetko",mal si sa pýtať,o čo ide.Vzťahy sú v prvom rade o vzájomnej komunikácii a ak máš pochybnosti,tak si to treba vyjasniť.Je celkom možné,že ona s tebou vo svojej budúcnosti nepočíta a ty musíš tiež vedieť,či je to partnerka,s ktorou by si chcel prežiť svoj život.Obávam sa,že ti tu na to odpoveď nedá nikto.
Anika61
05.01.15,08:58
Pockaj aspon tyzden...a mozno by som pockala,kym by ta kontaktovala ona,nech sa prejavi...
Marian123777
05.01.15,09:01
Praveze ona sa mi ozyvala aj pri povinnostiach skole, ale ja som to nechapal ze ma tie povinnosti a vznikali hadky. A k tej laske co mi povedala samozrejme ze som sa vypytoval a odpovedala mi nato ze je vela inych veci s ktorymi je nespokojna a nestastna napriklad aj ta vzdialenosy ktora je asi najpodstatnejsia, ale uz sme vydrzali odlucenie niekolko tyzdnove a vydrzali sme to. Ja si myslim ze zlom sa stal pri tych hadkach o skole kde som reagoval zle a ona si tym pomyslela ze s nou nemoze ratat do buducna ked tak regujem. Mna to mrzelo ale nemozem plakat nad rozliatym mliekom. A praveze v celkovom hodnoteni so mnou pocitala do buducnosti kedze sme riesili aj otazky kedy mat deti atd.

Teraz ide oto ked ju chcem musim spravit nieco aby pochopila ze so mnou moze pocitat ze sa ku veciam postavym ako chlap. Lenze neviem ktora z moznosti by bola spravna.
Marian123777
05.01.15,09:03
Jasne berem, ale sko ju poznam je to strasne tvrda povaha takze aj keby mala trpiet myslim ze na 90 perc. sa ona neprejavi.
Gabi03
05.01.15,09:04
zeby uprimnost? ... prakticky: napis jej SMS, ze po skuskach sa s nou chces porozpravat o vas dvoch, ci bude chciet aj ona
Peggynka
05.01.15,09:20
Výčitky nie sú dobrým základom pre rovnoprávny vzťah...počuj,nie si ty ešte aj žiarlivý? Problém je v tom,že vzťahy sú založené na citoch a to sa takto nedá rozoberať,to si musíte len a len vy dvaja vyjasniť.
Anika61
05.01.15,09:40
Presne tak ako pise Peggynka...na citoch,dovere a hlavne komunikacii...
terezamaria
05.01.15,10:02
Peggy to on vyčítal jej, že ho zanedbáva,dával jej to trpko pocítiť aj napriek tomu, že mala zápočty, skúšky.....asi zabudol, že aj on študoval, či študuje? Je to nejako nejasno napísané......
Peggynka
05.01.15,10:17
Však tak som to pochopila,že jej vyčíta...je to také...detinské
Marian123777
05.01.15,10:20
Ja uz pracujem ona je 4tacka na vs. Ano jansom jej to vycital ze ma prist ona zamnou a ja som mal pritom volny vikend a mohol som prist ja. Lenze som stale trval nstom nech ona dojde. Tam sa to zlomilo. Ja som si to uvedomil az tak 2 tyzdne nato. Ked som ja prisiel za nou tak sme sa len koli tomu hadali atd.samozrejme aj koli dalsim veciam. Ja som sa rapidne zmenil zo dna na den (k dobru) nie preto ze by som nechcel ale som si to uvedomil az ked sa ona zmenila. Potom ked som snou bol tak uz to bolo ine. Ja som ju chcel obymat. Predtym vzdy ona prva iniciovala a teraz som ja inicioval objala ma, ale bolo to ine. Pytal som sa koli comu je taka a hovorila ze koli tym veciam a nevie ci sa s tym vie zmerit. Ja som bol zasa stale dobry a snazil som sa. Napriek tomu ona bola pasivnejsia. Urcite ju to stale hnevalo. Potom prisla ku mna a prvy den to bolo super. Ale uz ako odchadzala to bolo zasa take cudne(pasivne). Mam tusenie ze si pisala s chalanom ktoreho dlhsie pozna nejaky kamarat, bolo to zapricenene tym ze bola smutna tak si myslim ze si chcela nejako dokazat ze je onu zaujem aj inde. Lenze ako som.zistil ze s nim pise. Tak v tom som sa s nou rozisiel a pytal som sa aj na to ci ma lubi a ma ma rada. Povedala ze ano, mna teraz po tych dno hlavne hneva to ze neviem pravdu o co islo. Povedala by ze ma lubi keby ma nelubila ?

Pocas celeho vztahu mi hovorila ze ma miluje.
terezamaria
05.01.15,10:32
Zmenil si sa až vtedy, keď si cítil, že ťa môže nechať. Pokiaľ si mal v nej istotu, si ju trápil a neuznal si jej, že sa musí učiť. Ty si mal voľno a aj napriek tomu si trval na tom, aby ona prišla za tebou. Nevidím to na trvalý vzťah, láska je o niečom inom.....je o pomoci, dôvere, porozumení. Pokiaľ toto necítite obidvaja, je viac ako pravdepodobné, že váš vzťah je mimo.
Kvaka
05.01.15,10:34
Marián, uvažuj, dievča, ktoré nechceš stratiť končí 4. ročník, čaká ju na jeseň posledný, takže na tvojom mieste by som ju podporovala najmä v škole, rozprávaj sa s ňou o skúškach, o termínoch, ako to zvláda, ako sa jej učí, opýtaj sa jej, v čom jej môžeš pomôcť, ako ju môžeš podporiť. Nedôveru a žiarlivosť si schovaj do kúta, nevšímaj si, nerieš, nešpehuj, ak si aj s niekým písala, to neznamená, že ťa nemá rada. Urobil si chybu, tak ju naprav.
Marian123777
05.01.15,10:38
No vsak to mi je jasne... lenze ja som sa zmenil pochopil som, hoci aj pod natlakom toho ze bola ina. Keby som nelubil tak by som sa nebol zmenil a neriesil to. Ide o to ci ma cenu o to bojovat. Ked su tam faktory ake su t.j vzdialenost. Ono keby sme byvali blizsie by sa to nemuselo stat a najblizsie 2 roky by ta vzdialenost bola taka ista. Ide oto ze sam.neviem ci sa mam pokusit oto alebo to nechat tak. Predsa 2 roky s niekym a kazdodenna komunikacia telefony milion sms, koli tomuto mi to neda spat.
Anika61
05.01.15,10:39
Presne a potom sa cuduje chlapec,ze ochladli jej objatia...co od neho moze cakat,ked sa naozaj vyskytne daky problem...
Anika61
05.01.15,10:44
Marian-neuraz sa ,ale myslim si,ze este si nedozrel na vztah....a ta vzdialenost-dobry vztah utuzi,zly nevydrzi..
buchač
05.01.15,10:48
Urazí-neurazí ???

Čaja na neho kladie bobek, len nemá odvahu šracovi hentú skutočnosť do ksichtu povedať... ;)

To už nie je ako kedysi...niekedy chodili chlapci na vojenčinu (2 roky) a v pohode to vydržalo.
Marian123777
05.01.15,11:38
Preco by mi to nemala povedat. Nechem s niekym byt. Tak mu poviem ze ho nelubim nie ? Ja som sa jej to osobne pytal 100x vzdy mi povedala ze ma ma rada a ze nevie co ma spravit a pritom plakala a objala ma. Mohla povedat no dobre koncime. Nelubim ta a bodka
Peggynka
05.01.15,11:41
Hehe a ja som toho môjho nevidela 13 (!) mesiacov a to sme boli už 9 mes. svoji,keď odplával :eek: a vydržalo nám to :) Napísal 90 listov :D - láska preveliká ...Dnes už to je založené asi na niečom inom,nechápem...
Vieš,Marian,láska sa neposudzuje podľa rečí,ale činov.
Marian123777
05.01.15,11:47
Ano chcem to napravit. Ma to ale cenu ked sme si povedali Zbohom ? Ak ano ako by som ju mal kontaktovat? Najlepsie by bolo asi hned osobne ci ?
Anika61
05.01.15,11:52
Veru Peggy....moj bol prec len na dva tyzne a volal mi minimalne 3×za den...a to ma asi 1×viac rokov ako Marian a kazducky jeden den mi povie,ze ma lubi:-)