tajnostkárka
05.01.15,11:30
Dobrý deň - som matka na rodičovskej dovolenke,- minulý rok som poberala rodičovský príspevok - 2x som bola členom volebnej komisie + získala som 5eurovú poukážku na nákup potravín v jednom reťazci.Neviem celkom presne,z čoho si mám podať daňové priznanie- viete mi prosím poradiť ako podať daňové priznanie za minulý rok.Taktiež viem,že som manželovi nosila potvrdenie o poberaní rodičovského príspevku - mimo toho potvrdenia mu treba dokladovať aj príjem z volebnej komisie a výhry,aby si na mňa mohol uplatniť odpočet. ďakujem za rady
veronikasad
05.01.15,11:28
V akej výške bol príjem člena volebnej komisie ? Mala si zrazenú daň ?

Výhra nepresiahla stanovený limit, preto je od dane z príjmu oslobodená. Do vlastného príjmu manželky by sa však mala započítať, rovnako ako hrubý príjem z volieb, znížený o odvody.
tajnostkárka
05.01.15,12:04
Daň som zrazenú zo sumy volebnej komisie mala - čiže ja ako osoba si dávať daňové nemusím ale manželovi to priložím k potvrdeniu z úpsvar? ešte sa chcem opýtať - teraz bola taká možnosť dať si preplatiť poplatky za lieky v poisťovni dôvera - na deti- využila som to - aj z tejto sumy treba podať daňové?
Katy a R
05.01.15,12:13
Tebe sa oplatí podať daňové priznanie - vrátia ti zrazenú daň. (ale nemusíš, ak nechceš)
Do príjmu manželky sa ale započítajú všetky príjmy - len si ich pekne spočítaš - odrátaš zaplatené poistné (ZP si tam asi mala platené) - a manžel si túto sumu uvedie v DP (resp v žiadosti o RZD) - to je všetko ! On zodpovedá za správnosť - samozrejme, doklady treba mať doma odložené ;)
Už je to tu vysvetlené niekoľkokrát zo všetkých strán - že čo patrí a čo nepatrí do príjmu manželky, aj čo sú povinné prílohy! - § 11 odst 4b
marjankaj
05.01.15,12:19
Katy, manžel predsa nemôže zodpovedať za to, čo manželka zle spočíta(či úmyselne alebo neúmyselne). Manželka mu predsa nemusí vyzvoniť koľko a AKO si zarobila.:D
Katy a R
05.01.15,12:48
ha-ha ... manžel je vždy sám zodpovedný za svoje daňové priznanie (to, že sa nechá manželkou oklamať DU určite nebude zaujímať ;)
marjankaj
05.01.15,12:53
A ako zistí ten DU všetky príjmy? Všetky poskytovateľky (keď mám byť konkrétny sexuálnych) služieb, predsa nemajú ERP ?:___