M3G
03.05.06,16:15
Auto je kategórie M1, kupované zo zahraničia v 2005, samozdanené, DPH bola odpočítaná. Auto predané lízingovke + DPH(dph odvedené).

Zaradené ako lízovaný predmet, dph z lízovaného predmetu už ide na účet 548.

Teraz(2006) doplatený lízing za 2007,2008. Auto predané zahraničnej fyzickej osobe(člen), nepodnikateľovi, neplatiteľovi v zostatkovej hodnote. Dph tam nejde (chcel som použiť §43 ale ide o osobu, ktorá nie je identifikovaná pre daň v inom členskom štáte, takže nemôžem. Použil som §42 ako jedinú možnosť oslobodenia od DPH)

Dúfam že sa nemýlim a nie je v zákone o dph nejaká zákerná spojitosť §42 s nejakým iným §-om, ktorý by neumožňoval oslobodenie pri vývoze ojazdeného auta neplatiteľovi.
KEJKA
03.05.06,14:24
pri kúpe auta zdaňuje príjemca - je zdaniteľnou osobou vo svojom štáte, aj ked nie je registrovaný ako "riadny " platiteľ.
Pozri ešte def. nového a ojazdeného auta v Z_DPH pre účely DPH.
Jana Acsová
03.05.06,15:05
pri kúpe auta zdaňuje príjemca - je zdaniteľnou osobou vo svojom štáte, aj ked nie je registrovaný ako "riadny " platiteľ.
Pozri ešte def. nového a ojazdeného auta v Z_DPH pre účely DPH.Uvedené platí iba v prípade nového pozemného motorového vozidla podľa § 11 ods. 12 a to vozidlo už nemusí spĺňať podmienky. Je potrebné si to overiť.
Jana Acsová
03.05.06,15:08
Auto je kategórie M1... Podľa môjho názoru § 42.
Jana Acsová
03.05.06,15:10
Dúfam že sa nemýlim a nie je v zákone o dph nejaká zákerná spojitosť §42 s nejakým iným §-om, ktorý by neumožňoval oslobodenie pri vývoze ojazdeného auta neplatiteľovi.No je ... iba na spresnenie. Viazanosť na kategóriu vozidla, t.j. uvedené platí pri dodaní vozidla kategórie M1.
M3G
03.05.06,18:25
No je ... iba na spresnenie. Viazanosť na kategóriu vozidla, t.j. uvedené platí pri dodaní vozidla kategórie M1.
No to ano, ale dúfam že už nič iné mi neuniklo.