Feroplast
05.01.15,15:38
Bývalá manželka podala na súd žiadosť o zrušenie podielového vlastníctva bytu. Tvrdí, že počas spoločného manželstva si ona sama požičala finančné prostriedky na odkúpenie nájomného bytu. Zmluva o kúpe nehnuteľnosti je na nás oboch. K rozdeleniu majetku súdom došlo až rok po nadobudnutí bytu do spoločného vlastníctva. Viem že sme si nemuseli požičiavať žiadne peniaze. cenu bytu cca 24 tisíc SK sme zaplatili v hotovosti. Ako dokázať, že zmluva ktorú manželka predkladá súdu nie je z roku 2000 ale z roku 2014? Je nejaká metóda ktorá to vie dokázať?
Ďakujem za odpoveď.
Chobot
05.01.15,14:44
Aká je to zmluva? Veď na zmluve je nejaký dátum, nie?


Ak je raz zmluva o kúpe bytu na vás oboch, tak byt patrí obom.
misoft
05.01.15,15:31
Ak predložila zmluvu - zmluvy sa predsa vyhotovujú v 2 až 3 exemplároch. Je problém si vyžiadať od predávajúceho kópiu predmetnej zmluvy aj s notársky osvedčením o jej pravosti? Ak bola potvrdená notárom, je predsa register zmlúv a zápisníc. A to je ako keby to potvrdil štát. http://www.notar.sk/%C3%9Avod/Not%C3%A1rskecentr%C3%A1lneregistre.aspx
Až by si toto získal, tvoja ex- by mala z toho OBROVSKÉ problémy - falšovanie dôkazov.....
pavol54
05.01.15,15:59
1.za 24000 Sk sa nechodilo k notárovi
2.môžu byť 2 exempláre sestra brat, kamoš podpíšu akúkoľvek ľavotu
3. správne by mal nejaký príjmový alebo výdavkový doklad ale kto by mal z roku 2000 v Sk,
4. v zmluve by mal byť splátkový kalendár však niekto nepožičia mirnix tirnix na viac ako 10 rokov bez splácania , a ešte bez úrokov
inak také mesačné splátky cca 150 už je to dávno splatené
podľa mňa nie som sudca ale spoločná kúpa tak by som jej hodil do držky tých 400 € a potom byt predal za trhovú cenu cez realitku
misoft
05.01.15,16:03
Odkupovali nájomný byt do osobného vlastníctva (z popisu) - takže jedna zmluva oni, druhá bývalý vlastník - družstvo, mesto, podnik a pod.
Mária27
05.01.15,17:10
Dokazovať musí manželka. Ak si požičala peniaze sama, je to len jej dlh. Ak tvrdí, že zmluvu o pôžičke uzavrela na kúpu spoločnej veci, tak by si mal s tým súhlasiť - to nech dokáže.
V roku 2000 skutočne nebol problém zaplatiť takú sumu v hotovosti. Môžeš dôvodiť aj príjmami, výbermi z účtu a pod.