emel22
05.01.15,21:58
Zdravím,

brigadne som pracoval v CZ cez agenturu, uz mi stihli aj zaslat rocne zuctovanie, a vznikol mi tam preplatok. Ako si ho môžem nárokovať? Alebo presnejsie aky je postup prosim Vas, ak som mal prijem aj na uzemi SR.
mondes
05.01.15,21:03
Podáš DP aj na SK, kde zadáš údaje z RZ z ČR a taktiež príjem zo SR.
emel22
05.01.15,22:35
Ano, to viem, dakujem za odpoved. Ale po minule roky mi povedali, ze zdan z Cz mi nevyplatí DU SR lebo to slo do Cz pokladnice. Aj ked nejedna sa o vela cca 100e, ale pre studenta aj to je zadost. Dakujem za info
veronikasad
06.01.15,07:12
poslalii ti potvrdenie o zdanitelných príjmoch, kde máš vyčíslenú daň ? Na ročné zúčtovanie dane z ČR je ešte skoro ...
veronikasad
06.01.15,07:16
Na Slovensku podáš DP typu A (ak máš len príjmy zo závislej činnosti), do ktorého zahrnieš príjmy z ČR aj SR. Pri príjmoch z ČR uplatníš metodu vyňatia príjmov.

Ak ti vznikol nárok na vrátenie dane zaplatenej v ČR, nárok si musíš uplatniť podaním daňového priznania v ČR, alebo požiadať agentúru o vykonanie Ročného zúčtovania dane v ČR. (české zákony neovládam, bližšie ti poradiť neviem).
Daň zaplatenú v ČR ti na Slovensku naozaj nevrátia.
Anik
06.01.15,10:24
Ako Ti napísali dievčatá príjem z ČR musíš zahrnúť do DP na SVK - použiješ metódu vyňatia.
Avšak na vrátenie v čechách zaplatenej dane máš nárok len po podaní DP vČR