Jimmyx
06.01.15,11:13
Dobry den,dlho som váhal a nakoniec až 26.12 som vložil sumu potrebnu na získanie ŠP na svoju zmluvu v PSS.Peniaze odišli,ja nevidím dovod aby tam hned ten den prípísané byt nemali,ale človek u PSS nikdy nevie,tak sa radše opýtam,či ma niekto skúsenost s takto neskorým vkladaním na stavebné sporenie.
p.s: som v zahraničí,kontaktovat pss nemá cenu stále aj po uvedení čísla zmluvy - sumy - čísla účtu atd sa odkazuju že si mám dojst na pobočku ( ?! ) alebo zavolat ale tam budu zase požadovat identifikačný PIN ktorý mi vygeneruju za pár dní a pošlú ,,poštou,, na sk adresu,ktorá ale už neexistuje ( predaný byt ).....proste kocúrkovo.Vdaka
Katy a R
06.01.15,11:56
neviem, prečo hysáčiš?
zrejme si robil prevod cez IB (lebo 26.12. bol sviatok) si pozri - kedy má tvoja banka hodinu H - vtedy platbu poukáže a skoro vždy je to ten istý deň v inej banke. Ak nie - tak najneskôr na druhý deň (vo VUBčke som sa s tým stretla). Moja banka napr poukazuje ráno do 8.00 - pracovný deň ... čiže by to bolo 29. teho - a okolo obeda aj pripísané v druhej banke.
Zriaď si el prístup do PSS - a budeš si vedieť skontrolovať.
teraz pozerám - že to asi zo zahraničia ? ... ale aj tak bolo dosť času.
Mila123
06.01.15,12:07
ja som dokladala 31.12.2014 a viem, že peniaze sú pripísané v roku 2014, vklad som robila v SLSP v hotovosti do W.
máš zbytočné obavy, peniaze cez IB stačilo dať do 30. 12. 2014 (vrátane)....
aby si sa ubezpečil, choď na pobočku a pracovník ti zistí stav tvojho účtu
Katy a R
06.01.15,12:13
presne tak - boli tam ešte 3 pracovné dni - a každá banka mala svoje "bankové " hodiny vypísané, dokedy je možné zadať tuzemskú a aj zahraničnú platbu - aby prešli platby do konca roka.
Mila123
06.01.15,13:05
či tuzemská, či zahraničná -(EU) platby medzi cudzími bankami trvajú iba dni, t.j. deň kedy mi odídu peniaze z môjho účtu a na druhý pracovný deň sú po prevodoch pripísané peniaze na druhý účet.....
veronikasad
06.01.15,13:37
tiež mi odišli z účtu 27.12, nevidím prečo by mal byť problém, veď na prevod je do konca roka ešte dosť prac.dní.
Jimmyx
06.01.15,16:20
,,hysáčim,, možno len z odpovedí od pss,ak im jasne a zrozumitelne napíšem že som dlhodobo v zahraničí a oni mi zas a znova pošlu odpoved, že mailom mi odpovedat nebudu a odkážu ma na návštevu pobočky alebo tel. číslo,kde ale ako som hore uviedol budu požadovat pin na identifikaciu mojej osoby.......proste jednanie a nakoniec sa aj dostat k odpovedi od sk uradov,bank a stavebných sporitelní je na palicu,idú si svoje a odchod nezájem.
Jimmyx
06.01.15,16:23
prevod bol 26.12 zo slovenského účtu,zrealizovaný okamžite,tiež podla mojho názoru a logiky to tam musí byt,času bolo dost ale logika občas pri jednaní chýba,hlavne ked človek od nich niečo potrebuje....kým platí a nedáva otázky je všetko O.K
No tak tento rok som tam zložit všetko hned a uvidím vo výpise za 2014 či to tam bude.........všetkým dakujem za odpovede.
bodliak
06.01.15,16:27
26.12 nemohol byť zrealizovaný okamžite.
Katy a R
06.01.15,17:12
a to si ako predstavuješ, že banka bude informovať hocikoho o stave tvojho konta ? (mail môže poslať hocikto) - no nehnevaj sa, to by čo bolo za banku.
A o rýchlosti pripísania platby nerozhoduje v tomto prípade PSSka, ale tvoja banka - a predpokladám, že aj z tvojej banky platba odišla len 29. - neviem veru, či nejaká banka posiela platby cez víkend? - ale ako som už písala, presné info nájdeš na stránke tvojej banky, že kedy poukazujú platby!
Jimmyx
06.01.15,19:39
nebavím sa o banke ale pss.sk.....dostali meno - číslo zmluvy - dátum platby - presnú sumu a nebola práve okrúhla - číslo učtu z ktorého peniaze odišli a otázka znela ,,bola táto suma pripísaná k hore uvedenéj zmluve ANO/NIE........mi prosim vysvetli kto iný by tieto informácie mal a ak aj ano načo by mu taká informácia bola a čo urobila pss.sk namiesto položenie nejakej bezpečnostnej otázky radšej poslali blbý odstavec z ich manuálu pre blbcov a koniec,jednoduchšie ako zdvihnát zadok a niečo pre klienta urobit.
Jimmyx
06.01.15,19:43
platba bola zrealizovaná okamžite,skontrolované v príkazoch,ked som chcel poslat peniaze hned 1.1 tak vyhodilo pred zadaním platby hlášku že sa to nedá,bolo treba zmenit dátum na 2.1.......ale 26. normálne z účtu peniaze odišli aj ked neviem asi bol nejaký sviatok.
buchač
06.01.15,19:44
Jimmyx (Dnes 21:39)
...manuál pre blbcov a koniec,jednoduchšie ako zdvihnát zadok a niečo pre klienta urobit.
--------------------------------------------

Kdyš seš blbej, tak zvedni vocas a prdel a zajdi se zeptat... ;)
Je li libo, tak zaběhni i osobně... :D

P.S.:
Letěnka, nebo cestovní lístek a stracený čas Ti to určitě vynahradí...to info samozřejmě...;) :D
Katy a R
06.01.15,20:17
jimy - žiadna banka ti informáciu takto, ako chceš ty, nedá.
a PSS je banka (len pre info)
Katy a R
06.01.15,20:20
pozri si konečne obchodné podmienky - 26. teho neodišli z tvojej banky- v SK (aj keď z tvojho účtu odpísané sú)