ezruel
06.01.15,13:20
Vykonanie práce zmluva o Dielo na vykonanie murarskych prác, namiesto toho sme robili inštalatérske práce, nemám ani peniaze a moja "objednávatelka" so mnou prestala komunikovať, po dlhom ťahani za nos, že peniaze vyplatí, aké mám možnosti? úspechu?
Duški VanKo
12.01.15,22:32
z mojej skúsenosti dosť mizerné. Napr. môj objednávateľ tiež ťahal celú partiu za nos, peniaze nevidíme dodnes. Napokon sme dali celú záležitosť právnej firme, ktorá vymáha pohľadávky a výsledok je bezo zmeny. Ale nádej stále je - aj keď pri naších súdoch ... neviem neviem
ezruel
13.01.15,09:23
Duški, my sme to riešili cez prokuratúru ako trestné oznámenie, a uvidíme, čo z toho bude pani o ktoru ide si najala nejakého pajáca, kt. nas zastrašuje a zrazu sa chce dohodnúť a vyplatiť aspon 50% z ceny. Vyťahuje na nás nezmysly..pričom my sme boli biele kone a robili sme na jej pokutu ... poženiem ju až na najvyšší súd ak to bude potrebné!
veronikasad
13.01.15,11:12
Máš živn.oprávnenie aj na inštalatérske práce ?
Duški VanKo
13.01.15,11:37
žiadných 50%, len nech pekne vyplatí všetko čo má ak nie aj viac (úroky z omeškania). Len nech pekne platí
veronikasad
13.01.15,11:49
Len pozor, aby namiesto "pláce" nebola ešte pokuta zo živ.úradu za neoprávnené podnikanie ....
ezruel
13.01.15,22:28
nie na to nemám..lenže my sme v tej situácii nemali na vyber..kedze sme cestovali mimo sr -_- a tak sme boli donutení pracovať a vykonávať prácu.Zmluvu sme mali podpisanu na murarske prace a vykonavali sme uplne ine !Ako sa dnes ten pajác vyjadril, tak ona nemala ani šajnu kam nás posiela a čo ideme robiť..uvidíme začína sa vyšetrovanie! jasné, že aj uroky a samozrejme aj ušlú mzdu!
ezruel
27.01.15,18:40
CHáááááááá! kolko to trvalo dva tyzdne? :-D a dotycna pani vyplatila cast penazi s tým, ze stiahneme oznamenie stiahli sme a dnes na vyšetrovacke mi bolo povedané, ze :-D su na nu podane dalsie TO :-) cize v konečnom dosledku..pani drahá mi bude musiet doplatit dalsie peniaze.. riešilo sa to cez mediatora.. ! chvalim pristup! perfect!
Stavbar2000
14.06.15,12:46
Podanie trestneho oznamenia nezaruci, ze objednavatel ti okamzite zaplati. Castokrat sa stava, ze robotnici si neosetria zmluvu alebo objednavku, resp. vykonavaju prace bez opravnenia, nevedu si stavebny dennik, a hlavne nedaju si prebrat prace preberacim protokolom pri ukonceni. Jedna stranka mince je nezaplatene za prace a druha stranka mince moze byt nekvalitne/neodborne vykonana praca a nespokojny zakaznik. Cize...