Adka2510
06.01.15,15:53
Nedavno som predala jednej pani cez bazar vetrovku. Do inzeratu som vlozila obrazok stiahnuty zo stranky kde som tu bundu kupovala. Do inzeratu som napisala len velkost bundy myslim. Uz sa nepamatam. Predavala som uz takym sposobom vela veci a kazdy kto mi napisal email tak som ho tam pekne informovala, vsetko co len chcel vediet. Co sa tyka tej pani tak mi napisala email a opytala sa len ci je inzerat este aktualny a aka je dlha ta vetrovka.. samozrejme som jej odpisala a ona mi hned na to napisala adresu. NIC INE ODOMNA UZ VEDIET NECHCELA zato ine zaujemkyne sa ma pytali na hocico a poslala som im na vyziadanie aj real foto. Ked si ta pani bundu predala tak sa jej nepacila a vyhrazala sa mi ze to bude riesit cez pravnika ked jej nevratim peniaze. Co si o tom myslite? Ja si myslim ze nemam voci nej ziaden zavazok. V nicom som ju neklamala a ani som nemala v com ked nic nepotrebovala vediet len si ju dala hned odomna poslat. Myslite ze jej mam vratit peniaze? Ze ona je ta poskodena ked sa nic neinformovala? Ved predsa ked nieco kupujem cez internet tak si vsetko poriadne zistujem.. ale ona nic. Neviem co si myslela.. ze asi kupuje cez eshop alebo co.
Tweety
06.01.15,14:56
AK bundu vrátila, ,mala by si jej vrátiť peniaze. Dobré meno je viac ako nejakých pár grošov.
misoft
06.01.15,14:56
Predávalo sa to ako bazárový tovar? Tak kašli na ňu. Informácie si podala a basta. Ak má bundu u seba (ona) - nemáš čo vracať prachy.
Adka2510
06.01.15,15:19
Bundu mi poslala naspat obycajne a postarka to nechala u suseda ktory mi ju priniesol.. Nikto jej nekazal aby mi to poslala naspat. Takze ju mam doma ale nemienim jej vraciat peniaze za to ze ona je hlupa tak preto sa pytam ci musim. Bundu by som jej chcela samozrejme poslat naspat nech si ju ona preda potom..
misoft
06.01.15,15:21
Nuž v tom prípade prachy musíš poslať - to by si sa zase ty obohatila. A bundu predaj niekomu inému.
Tweety
06.01.15,15:22
Prečo je hlúpa, že nechce tvoju bundu? Nehnevaj sa, ale je to na žalobu na teba.
Adka2510
06.01.15,15:22
Keby si kazdy tak vracal tovar kupeny z bazaru ako ona tak asi nikto nikdy nic nepreda...
Tweety
06.01.15,15:24
Za svoje peniaze má právo rozhodnúť o tom, čo chce kúpiť, nemyslíš?
Adka2510
06.01.15,15:24
Hlupa je preto ze sa neinformovala a len tak bezhlavo mi napisala adresu nech jej ju hned poslem. A teraz mi to vracia spat? Cize budem tu bundu posielat donekonecna lebo kazdy si zmysli ze si ju vrati. Kupovanie cez bazar je na vlastne riziko a ze sa jej nepacila po rozbaleni tak to je jej problem.
Tweety
06.01.15,15:25
AK jej peniaze nevrátiť, bude to tvoj problém.
Adka2510
06.01.15,15:26
mozno ale ja som sa s nou nedohodla ze mi ju vrati :) ona sa dohodla sama so sebou
Tweety
06.01.15,15:27
pozri sa na to z druhej strany, ak by si niečo objednala a potom by sa nepáčilo, nevrátila by si?
Adka2510
06.01.15,15:32
Keby som kupovala z obchodu tak ano lebo to mozem. Ale cez bazar to tak nefunguje. Jedine keby sa uzavrela nejaka dohoda medzi predavajucim a kupujucim. Inac je to vsetko na vlastnu zodpovednost.
buchač
06.01.15,15:36
Nedavno som predala jednej pani cez bazar vetrovku. Do inzeratu som vlozila obrazok stiahnuty zo stranky kde som tu bundu kupovala. Do inzeratu som napisala len velkost bundy myslim. Uz sa nepamatam. Predavala som uz takym sposobom vela veci a kazdy kto mi napisal email tak som ho tam pekne informovala, vsetko co len chcel vediet.
Zavádzala si !!!
Len veľkosť bundy je príliš málo informácii a nie každý je zbehlý v tom internetovom obchode.
To je ako keby jeden kupoval cez net zo sekáču...

Adka2510 (Dnes 17:19) Bundu mi poslala naspat obycajne a postarka to nechala u suseda ktory mi ju priniesol.. Nikto jej nekazal aby mi to poslala naspat. Takze ju mam doma ale nemienim jej vraciat peniaze za to ze ona je hlupa tak preto sa pytam ci musim. Bundu by som jej chcela samozrejme poslat naspat nech si ju ona preda potom..
Za hlúposť sa síce platí, dotyčná pani na to doplatila, lebo love nemusíš vrátiť.
Raz na svoje múdrosti doplatíš Ty, niekto vybabre s Tebou...to bude potom ale asi iné, všakže..

P.S.:
Aj by som bol zvedavý, že o akú sumu ide.
Adka2510
06.01.15,15:40
Nezavadzala som. Na nic ine sa ma nepytala len na tu velkost. Ked narazate na to ze fotku som dala z internetu tak si pozrite na bazar kolko ludi predava elektroniku a fotku maju vlozenu z internetu.. ved predsa ked idem nieco kupovat tak si pytam realne fotky trebars aj do detailov, ci nieje napr. telefon osuchany atd. Nie je tak?
bjuty smis
06.01.15,15:42
chceš si robiť hanbu a zlé meno za pár evri ?

si si istá, že tá bunda bola presne tá-taká, akú si dala foto ?? v takom stave ?

odpočítaj si poštovné a vrať jej tých pár šestákov....

ak nie, nič nezmôže...ani na súd ťa iste nedá ...ale to sa ti v živote vráti....
buchač
06.01.15,15:43
Ja z bazára oblečenie nekupujem !
Elektroniku by som len osobne.
Ale to som ja.

Zvyšok neriešim , môj názor ostáva nezmenený.
Adka2510
06.01.15,15:50
uz som pisala ze v inzerate bola foto z internetu z toho obchodu, v ktorom som ju kupila. Do emailu som samozrejme dievcatam posielala realne foto aj na postave. A odpovedala som pravdivo na vsetko co sa ma len opytali.
Adka2510
06.01.15,15:53
Ja som len reagovala na tu foto z netu. Ale treba uznat ze aj normalne eshopy maju na svojich strankach fotky z oblecenim a v skutocnosti to tiez nevyzera uplne rovnako.. bud je nieco kratsie,dlhsie, trochu svetlejsie alebo trochu tmavsie...
bjuty smis
06.01.15,15:57
ak máš čisté svedomie, tak samozrejme nič nevracaj...nemôže ti nič....nie si jej povinná posielať peniaze..

len nechápem, prečo to tu potom tolko rozoberáš...
lujza.j
06.01.15,15:59
buchač
06.01.15,16:04
Všetko je jasné.

Modrý koník na Modrej streche ... tam sa ich húúúpe hlúpych na kvantá ;) :D :D :D
arizona
06.01.15,16:10
Mne to tiez pride z tvojej strany ako zamerne zavadzajuce, ze si pridala fotku novej bundy. Ved v Bazosi sa da pridat myslim 5 roznych fotiek, takze mi nie je jasne, preco si nepridala realne foto aj do inzeratu, ked pises, ze si ich na poziadanie posielala. Nie kazdy je zbehli v praci s PC, pani mohla ta fotka pomylit...
Adka2510
06.01.15,16:27
No tak to potom na bazaroch zavadza viac nez polovica ludi ..
robo197
06.01.15,16:29
No nehnevaj sa.ale je to podvod z tvojej strany.
Dáš fotku novej vetrovky, a pošleš poštou použitú...

Aj ked sa neopýtala,ale fotku videla,že je nová.
Ona Ti verila, že podla fotky posielaš tovar,ešte Ta nepoznala,že podvádzaš.
Ked jej nepošleš peniaze,nech ti robí takú protireklamu, aby si nikdy nepredala ani kus klinca.je to neférovost,
tak ako písal buchač , dokonca aj výraznoval.
PS: Ešte si nepísala sumu,to Nás zaujíma.(či je 10€,alebo menej...)
arizona
06.01.15,16:56
teba nech ini netrapia, tu sa jedna o teba
Taynee
06.01.15,17:12
Milá Aďa, ak si niečo predávala tak si predávajúca a pani kupujúca. A tieto vzťahy sa riadia Obchodným zákonníkom. Kupujúci má právo do 7 dní na vrátenie tovaru, takže neporušuj práva kupujúcej.

V tvojom prípade išlo o zámerné zavádzanie kupujúceho - uviedla si ku fotke, že je len ilustračná a reálne foto pošleš na vyžiadanie? Ak nie, vytvorila si dojem, že fotka zodpovedá reálnemu stavu produktu a teda si kupujúcu zavádzala. Rovnako si zámerne neuviedla do e-mailu doplňujúce informácie o stave vetrovky - kupujúca sa nemala prečo dopytovať, nakoľko očakávala, že produkt je vyzobrazený na fotke.

Takže vráť peniaze a vyhneš sa problémom.
Ja som cez bazoš kupovala naposledy telefón a uzatvárali sme kúpno predajnú zmluvu a dokonca mám aj doklad o kúpe / teda komu som kedy zaplatila, za čo a koľko /.

K tebe mám otázku - dala si kupujúcej doklad?
Byť na mieste kupujúcej - máš na krku Úrad na ochranu spotrebiteľa a myslím, že aj Daňováci by mali o teba záujem.
Adka2510
06.01.15,17:17
nie ziadny doklad ani zmluva... keby nejaka bola tak viem, ze by som jej peniaze urcite vratit musela
bjuty smis
06.01.15,17:21
čo si to tu preboha vymýšlaš ??

kde v obchodnom zákonníku -alebo hoc-kde inde je uvedené, že do 7 dní máš právo vrátiť tovar ?

a aký doklad dáva súkromná osoba, predávajúc svoj majetok ??
avalik
06.01.15,17:28
Na tvojom mieste urychlene vratim peniaze (ved bundu mas vratenu) a este sa osprevedlnim kupujucej za zdrzanie.

Mam za to, ze cielene kupujes veci na internete a nasledne ich predavas cez bazar - dlhodobo a za ucelom dosiahnutia zisku. To uz je podnikanie a na to potrebujes mat zivnost. Takze bud skoncit s takymto konanim a modlit sa, ze ti nejaka kontrola nezaklope na dvere, alebo zalozit zivnost a praktikovat ju so vsetkou zodpovednostou a rizikami z toho vyplyvajucimi.

Pozri si aj trestný zákon - neoprávnené podnikanie a skrátenie dane.
buchač
06.01.15,17:32
Adka2510 (Dnes 17:53) Ja som len reagovala na tu foto z netu. Ale treba uznat ze aj normalne eshopy maju na svojich strankach fotky z oblecenim a v skutocnosti to tiez nevyzera uplne rovnako.. bud je nieco kratsie,dlhsie, trochu svetlejsie alebo trochu tmavsie...
--------------------------------------------------

No tak teraz Ťa ja počastujem tým titulom...SI HLÚPA a nevieš, nepoznáš podmienky e-shopov.

Je predsa rozdiel v e-shope a bazár.
Jeden predáva nové veci a druhé obnosené.
Takže každý s tým aj ráta...nevraviac už o tom, že e-shopy zvyknúmať pri obrázku uvedený text ..." foto je ilustračné"...

----------------------------------------------------

Balada o hovne za pár drobných...




https://www.youtube.com/watch?v=PvP2ehmq2wo
Adka2510
06.01.15,17:36
no ved tiez nechapem co tu pise.. do 7 dni sa vracia tovar len do normalnych obchodov a nie sukromnej osobe s ktorou sa kupujuci nic nedohodol ani nepodpisal ziadnu zmluvu.
lujza.j
06.01.15,17:46
.....že ťa to baví...míňať na toto energiu ...máš bundu...pošli peniaze späť a hotovo....
buchač
06.01.15,17:47
Adka2510 (Dnes 19:36) no ved tiez nechapem co tu pise.. do 7 dni sa vracia tovar len do normalnych obchodov
-----------------------------------------------------------
Už radšej NEPÍŠ NIČ ! Čo veta, to perla !

Cez internet - eshop áno, môžeš vrátiť tovar bez uvedenia dôvodu...ale do normálneho-kamenného obchodu sa tovar nevracia.
Taynee
06.01.15,17:50
Pozri akokoľvek - povinnosti ako predávajúca. Nemá zodpovednosť za vady, ktoré sa prejavia po predaji použitého tovaru. Má zodpovednosť však za vady, o ktorých vie a je povinná kupujúceho pri dojednávaní kúpy na ne upozorniť (§ 596) OZ.

Pokiaľ by na ne neupozornila, kupujúci má právo na primeranú zľavu z dojednanej ceny zodpovedajúcu povahe a rozsahu vady; ak ide o vadu, ktorá robí vec neupotrebiteľnou, má tiež právo od zmluvy odstúpiť. Právo odstúpiť od zmluvy má kupujúci aj vtedy, ak ho predávajúci ubezpečil, že vec má určité vlastnosti, najmä vlastnosti vymienené kupujúcim, alebo že nemá žiadne vady, a toto ubezpečenie sa ukáže nepravdivým (§ 597) OZ. Toto právo má kupujúci uplatniť bez zbytočného odkladu.

Za predpokladu, že produkt predáva FO - takýto nákup a predaj výrobkov medzi fyzickými osobami upravujú všeobecné ustanovenia o kúpnej zmluve (ustanovenie § 588 a nasl. Občianskeho zákonníka), ktoré určujú podmienky vlastníckeho práva z kúpnej zmluvy, odovzdanie predmetu kúpy, zaplatenie kúpnej ceny, ako aj právo odstúpenia od kúpnej zmluvy (ustanovenie § 597 Občianskeho zákonníka).
Adka2510
06.01.15,19:50
no tak toto je dost trapne :D
avalik
06.01.15,19:54
ved sa zasmej sa kym mozes ;)
fortunka
06.01.15,20:05
V prvom rade, nechapem, preco nedokazes dat realne foto rovno do inzeratu.. "iba ak si dievcata vypytaju" je dost divny pristup a dost neeticky.. kto vie v akom stave to nakoniec posles... ved mozeme aj my tak predavat, ponosime rok-dva a hodime na net s fotkou z obchodu :) Z mojho pohľadu by si jej peniaze mala vratit, hlavne kvoli tomu ze to uz mas doma... bolo ti to dorucene a prevzala si to (alebo sused, to je jedno). V prvom rade je na tebe nie "cakat kym sa niekto opyta", ale DAT INFORMACIE HNED V INZERATE. Nie kazdy ma casu ako ty, ze si moze xy-emailov vypisovat a ked sa mu raz daco paci na fotke tak to jednoducho vezme.. horsie je, ked pride daco ine.
Dalsia vec je, co sa panej nepacilo... lebo na bazaroch sa tiez nemusi vracat tovar hore-dole.. to nie je eshop a podmienky tam platia uplne ine (a nemusis sa chytat eshopov, tie tovar musia vymenit/vziat spat, takze si mozu dovolit dat tam fotky na modelkach poupravovane kadejako). Rob podla tvojho svedomia... pocula som aj o trestnych oznameniach za taketo predaje, ci uz opravnenych alebo nie... Ak budes kludne spat, peniaze nevracaj.. ale teraz je z mojho pohladu stav taky, ze si zobrala peniaze za nic, lebo bundu mas ty :P
fortunka
06.01.15,20:06
no to je uplne bezne na nete :P Staci obzriet modreho konika :P Tolko podnikavcov tam je, ze az... :))) Resp. bolo...
avalik
06.01.15,20:13
to ze je to bezne, neznamena, ze to je spravne, ako k tomu pridu ti zodpovedni predajcovia, co sa snazia dodrziavat zakony?
Adka2510
06.01.15,20:20
viem ze na internete funguju take obchody :D len neviem aky mas dovod ma z toho obvinit len z tohto jedneho prispevku
Adka2510
06.01.15,22:14
No ja som sa s nou nedohodla ze mi ju posle.. zrazu mi prisiel balik.. az potom som sla na internet a nasla od nej spravu.. nemala to posielat ked sme sa vobec nic nedohodli..takze tak.
avalik
06.01.15,23:03
Ja ta neobvinujem, ja mam podozrenie a dovod je to co si uviedla: " ... Do inzeratu som vlozila obrazok stiahnuty zo stranky kde som tu bundu kupovala. ... Predavala som uz takym sposobom vela veci ..."
Ja ked si objednam nieco cez internet a nepaci sa mi to, tak to poslem spat predajcovi a nepredavam to cez bazar. A k veciam co predavam cez bazar pridavam vlastne fotky s realnym zobrazenim veci.
Adka2510
06.01.15,23:38
tym sposobom som nemyslela foto ale to, ze som do inzeratu uviedla trebars len velkost a zvysok mailom.
Chobot
07.01.15,00:39
Predávaš nové veci? Alebo sú to používané šaty? Máš to ako biznis? Teda nakupuješ na nete a predávaš so ziskom ďalej? Toto treba upresniť.
Chobot
07.01.15,00:41
Ak si to predávala ako použitý tovar a to si aj uviedla v inzeráte, tak nemáš čo vracať. Je to burza, nie internetový obchod (dúfam, že to nemáš ako podnikanie). Keby to bolo podnikanie, tak je to iné. Ak to bolo predané ako bazárový tovar, tak nemá nárok na vrátenie peňazí.
kopretinka
07.01.15,07:37
ona to síce predáva ako bazárový tovar,ale nedáva reálne fotky.......klame.
jslancik
07.01.15,07:57
neviem, čo tu všetci riešite fotografie. Pokiaľ nebola bunda poškodená, roztrhnutá, alebo špinavá, tak nie je ako zistiť, či je fotka z internetu alebo nie. Tobôž sa to nedá nazvať zavádzaním... Ak bola bunda poškodená či viditeľne nosená, ošúchaná a nezodpovedala fotografii, tak je situácia opačná...
Obchodný zákonník a vrátenie tovaru do 7 či 14 dní - mrazy vám udreli na mozog? Je to bazár, súkromné osoby.
Po zbežnom prezretí ponúkaného tovaru môžem súkromne konštatovať, že to je normálny profil niekoho, kto občas niečo predá, čo sa týka oblečenia. Žiadny profesionál... Keby som mal ja predávať veci, čo nenosím, bolo by toho asi tak 10x viac...
Právnika by som sa nebál, za tých pár drobných sú to iba plané vyhrážky. Okrem toho nemá pani žiadny doklad, že bundu poslala naspäť.
Najlepšie a najčestnejšie riešenie by bolo poslať naspäť peniaze, odpočítať si sumu za poštovné a posielanie peňazí.
jslancik
07.01.15,08:06
na to si prišla na základe tých 8. inzerátov, čo má na modrom koníkovi? Okrem toho, "cielene kupujes veci na internete a nasledne ich predavas", to je zaujímavý podnikateľský plán. Prepáč, ale nevieš, o čom hovoríš. Jediný spôsob, ako sa to môže oplatiť, je zarobiť na DPH. Teda by musela mať e-shop, kde si to dá na vstupe do účtovníctva. Iná cesta nie je. A ešte riskuje, keď to nemá vo výstupoch, lebo sa to cestou "stratí".
Alebo myslíš, že kúpi extra lacno cez nejaký inzerát, a potom predá drahšie? Aby sa jej to oplatilo, musela by to spraviť s veľkým cenovým rozdielom. A takých obchodov sa nepodarí tak veľa. Vynaložený čas za to nestojí. Predstavuješ si to moc jednoducho. Možno keby to kupovala na kg ako sekáče, a potom to predávala na kusy. Ale to tiež nie je také jednoduché.
lujza.j
07.01.15,08:24
Na fb sa tak funguje ziadny ešop...handry mozno z turecka...ceny velmi nizke napr.oproti tomu istemu tovaru...v "nakupnom centre" ba vajnorska...
jslancik
07.01.15,08:28
ako vieš, že nemajú aj obchod či e-shop? nie je dôvod to priznávať. ale kto umí, ten umí.
Dáša_
07.01.15,08:33
myslím, že dodávateľom takýchto podobných obchodov sú skôr sekáče
lujza.j
07.01.15,08:34
Mne to decko ukazovalo...baba predava nove veci...za facku.....
jslancik
07.01.15,08:38
lui, len v tom prípade to niekto musí niekomu ukradnúť. alebo niekto je dostatočne hlúpy a predáva to s maržou 20% namiesto 400+% ako v obchodoch.
lujza.j
07.01.15,08:41
Daska..tieto obnosene handry su isto zo sekača alebo urcene tam.....
lujza.j
07.01.15,08:46
Kupiš v istambule na" bazare".... za "facku"...celu sadu od xs az po....
fortunka
07.01.15,09:26
robi sa to uplne bezne, staci sa nahlasit na hocijaky online shop... vela ludi si stale neobjedna ani z anglicka veci, radsje bez dokladu z bazarov... nehovorim o nakupoch z ciny cez aliexpres a pod. ktore uz dokonca idu aj bez postovneho.
kopretinka
07.01.15,09:39
"V nicom som ju neklamala "
no minimálne v tom,že si tam nedala reál foto.Ja nechápem,prečo reál foto posielaš do súkromnej správy.Ak by v tebe bola štipka ľudskej slušnosti,tak jej pošleš peniaze naspäť a vôbec to tu neriešiš na porade.
Podľa mňa si........hm.......neseriózna.
avalik
07.01.15,10:07
ja neviem cez ktore portaly zadavatelka predava, ... ale robi to pravdepodobne vo vacsom rozsahu a predava nove veci bez zivnosti, bez eshopu, bez splnenia povinnosti z toho vyplyvajucich - a este nadava na kupujucu, ze je hlupa ... nemusi kupovat ani v sekacoch, za dobru cenu nakupi aj vo vypredajoch, bud cez net alebo niektori chodia aj osobne a dovazaju plne kufre ci uz z Turecka alebo z UK. V Istanbule su taketo nakupne stvrte. Jedna s luxusnejsim tovarom za vyssie ceny ale este stale take, ze u nas mozes prihodit aj 300% a cena je este v pohode oproti kamennym obchodom .... no a potom je lacnejsia stvt, kde kupujes aj za centy/ks - len vzdy musis zobrat celu seriu velkosi. Na bazare su ceny trosku vyssie.
Chobot
07.01.15,10:26
Ja v tom zásadný problém nevidím. Pokiaľ inzerovaná vec nie je výrazne opotrebovaná, tak fotka môže byť len ilustračná. Aj ja som už dal kopec inzerátov, kde som neprikladal skutočnú fotku. Napr. predával som otcove vodné čerpadlo. Je to nové, tak som použil fotku z netu, načo to budem fotiť?

Alebo niekto predáva nový mobil, ktorý zobral k paušálu, tak prečo by nemohol použiť nejakú fotku z netu?

Ak je vec opotrebovaná, tak súhlasím, je dobré popísať stav veci alebo pripojiť skutočnú fotku. Ale v jej prípade, keď asi predáva nové, nepoužívané veci, by som z toho takú vedu nerobil.
jslancik
07.01.15,10:31
prepáč, ale keď nevieš, tak sa presvedč a zisti si to. nižšie je dokonca priamo link na ňu. a zakladať na "pravdepodobne" a "neviem" svoj radikálny príspevok nie je hodné tak výnimočného člena porady. Ja len toľko.
fortunka
07.01.15,10:35
no pravdepodobne si myli pojmy aj pani a nie je v tom zbehla, ale to nic nemeni na tom, ze tovar uz mas ty a aj peniaze... mozete si to posielat hore-dole :) PRavnikom to riesit nebude, ale kludne moze ist na SOI (neoide tam nijak) a pod. Sice neporiesi asi nic, ale zbytocne sa budes rozculovat :P
fortunka
07.01.15,10:40
avalik jasne, ze takyto postup nie je spravny, pred cca 3 rokmi som to napisala aj adminom na MK, ako mozu ako tzv. PRO shopy registrovat kadejake individ.osoby, ktore s podnikanim a uz vobec PRO nemaju nic spolocne a nedodrzuju ani ziadne zakony. Bolo mi vtedy napisane, ze uz na to "prisli" a riesi sa "to"... dnes by sa to uz nemalo dat, ale aj tak si zeny pomahaju ako vedia a kupuju/predavaju tovar jedna pre druhu... alebo zavadzaju fotkami pouzitych veci v novom stave.. a potom same staznosti a obavy a podvody sa vsade riesia. Ale co uz :)) Ja si to radsej kupim riadne, nech to viem vratit ak mi to nebude dobre :P
Adka2510
07.01.15,11:51
nepredavam nic za ucelom biznisu
Adka2510
07.01.15,12:04
Len tak pre info.. na ziadnom modrom konikovy ani na inych bazaroch nic nepredavam.. nevidim problem v tom preco by nemohlo mat viac ludi rovnaky nick na inej stranke ako mam ja tu .. asi Vas sklamem ale okrem tej bundy uz inzeraty ziadne nikde nemam.. Som len obycajna zena ktora raz za cas preda nieco co uz nenosi. Bundu som nosila len minulu jesen, mam novu tak tuto som predala. A co teraz.. tiez nechapem preco tu vacsina ludi riesi len tu fotku. Je to asi jedina vec vdaka ktorej ma mozte kritizovat. Momentalne si tiez idem nieco kupovat cez bazar a viete co? V inzerate je uvedena fotka z netu a co teraz? Viete kolko emailov som si uz z predavajucim pisala? Viete kolko vselijakych otazok som mu polozila? A aj fotky som si pytala.. a v popise ma tiez uvedenu len jednu vetu s ktorej sa toho moc zistit neda.
jslancik
07.01.15,12:08
"Predavala som uz takym sposobom vela veci"
isteže, isteže. náhody, samé náhody... Nie je nás veľa, čo sme sa ťa zastali, ale očividne to bola chyba.
Adka2510
07.01.15,12:15
Tym sposobom som myslela ze som do inzeratu neuviedla vekla informacii s tym, ze zvysok sa poriesi cez email.
jslancik
07.01.15,12:23
radšej už nič nepíš... iba sa zamotávaš.
Chobot
07.01.15,13:32
A ako potom prebiehajú tvoje obchody? Prečo predáva veci, ktoré si kupuješ?
jslancik
07.01.15,13:35
Chobot, tak, tak...
Adka2510
07.01.15,14:01
no napriklad preto, ze ich uz po case nenosim
Tweety
07.01.15,14:11
veru, tak tak, radšej už nič nepíš, stokrát opakovaná lož.....
fortunka
07.01.15,14:38
vies co, keby si "myslela", ze sa to dodatocne poriesi emailom, tak by si kupujucej sama od seba vsetko v emaily popisala pred odoslanim a upozornila ju na to ze to nejde vratit... aj ked sa nepytala.