mrvas
06.01.15,18:47
avalik
06.01.15,17:52
to akoze tvoj zakaznik ti napise objednaj mi a doruc z ebay tieto konkretne tenisky a ja ti zaplatim 3 eura za sprostredkovanie? zakaznik si sam vo svojom mene zaplati za tovar a dopravu a ty mu vystavis fakturu na 3 eura? preco by to robil, ked si to moze priamo on objednat?
mrvas
06.01.15,17:58
preto ze si to nevie poriesit sam a vyriesi to cez sprostredkovanie nie vsetky portali maju v ponuke posielat do zahranicia teda SR ebay som uviedol ako napr
Rea L.
06.01.15,18:25
Pokiaľ plánuješ zakúpiť tovar a následne ho predať, jedná sa o:
Kúpu tovaru za účelom jeho predaja konečnému spotrebiteľovi - voľná živnosť

Ak plánuješ len sprostredkovať kúpu tovaru, jedná sa o:
Sprostredkovateľskú činnosť v oblasti obchodu - voľná živnosť

Predávať, resp. spostredkovať kúpu môžeš pri takom tovare, v prípade ktorého nie je nutné získať povolenie podľa osobintého predpisu.

Daň z prijímov si vypočítaš z daňového základu, ktorý sa počíta:
1) prijímy - daňovo uznateľné výdavky
alebo
2) prijímy - paušálne výdavky

Pri sprostredkovaní faktúruješ službu, t.j. sprostredkovateľský poplatok.
mrvas
06.01.15,18:51
jedna sa objednanie tovaru a nasledne sprostredkovanie s proviziou za vybavenie nie o predaj
avalik
06.01.15,18:56
zakaznik zaplati priamo dodavatelovi? kto vybavi reklamaciu? komu zakaznik vrati tovar v lehote 14 dni - predpokladam, ze poje o "sprostredkovanie" cez internet nie formou objednavok v kamennej predajni
mrvas
07.01.15,08:12
zakaznik plati sprostretkovatelovi ten riesi aj reklamaciu v pripade poskodeneho alebo inak nespravnemu towaru a sprostredkovanie je cez internet