Zewa
06.01.15,21:49
som hobby vcelar. zakaznicka si objednala med a osobne si prevzala ale nezaplatila na ucet dohodutu cenu. mam k tomu mailovu a sms komunikaciu kde viackrat prislubila ze sumu uhradi ale neurobila tak.
ake su pravne moznosti tento dlh vymoct? dakujem vopred za pomoc / radu
kopretinka
06.01.15,21:03
žiadne.
posielaj na dobierku alebo žiadaj zaplatiť vopred.
Ferdosondo
07.01.15,05:02
Právo silnejšieho.
Dáša_
07.01.15,06:32
ak ti to stojí za to, tak ja som cez exekúciu vymohla 2 faktury v sumarnej vyške asi 80€ Trvalo to asi 3 roky. Normálny postup cez platobný rozkaz na súde a exekútora. Bolo mi to svojim spôsobom ľúto a keby mi pani nebola klamala do telefónu a následne si ešte objednala aj na svoju príbuznú, tak to asi nechám tak.
buchač
07.01.15,07:48
Alebo aj nasledovne.

Všetko záleží od určitých okolností a podmienok.
Takže taký menší postup, ktorý síce nemusí vymôcť danú sumu, ale aspoň zahreje na duši ... :D

Adresa je k dispozícii, nakoľko balík bol zasielaný.
Mail a telefón nechajme teraz tak.

Ak by to bydlisko danej osoby bolo v tom bližšom rádiuse, tak fajn. Ak nie, tak niekedy po ceste dotyčnú navštíviť osobne.
Podotýkam ale iba jedno. Nezvoniť pri jej dverách, ale pri susedových. Dialóg s nejakou "dobrou" susedkou by som viedol patričným smerom s náležitým dôrazom na danú situáciu - hlavne spomenul dlžobu...cifru nie je potrebné dávať, v tomto prípade je nepodstatná. Ten zvyšok potom zariadi "dobrá" susedka...;)
Zewa
07.01.15,08:48
stoji mi to za to - ide o princip - ja som jej dorucil med domov, podla objednavky a ona nema ani tolko slusnosti za to zaplatit a este sa uraza ked som ju vyzval na uhradu ... je to v mojom chapani v podaste kradez, kedze ma med za ktory nezaplatila ... vies mi prosim poslat kontakt na pravnika cez ktoreho si to riesila? dakujem
Zewa
07.01.15,08:50
dakujem, dobierky som zrusil uz davnejsie - tu sa jednalo o osobne dorucenie zakaznicke ktora uz predtym odo mna brala tovar a nebol probvlem s uhradou az pri tejto poslednej objednavke ... falosnych dobierok som mal tiez niekolko a musel som platit este aj poste za uskladnenie balika, takze dobierka nehrozi...clovek sa uci na vlastnych chybach asi najviac
marjankaj
07.01.15,08:51
lujza.j
07.01.15,08:52
Preco ti nedala keš peniaze?
Zewa
07.01.15,08:52
dakujem, ale to si nemyslim ze je spravne riesenie...mozno na niektorych ludi ano, ale ja chcem robit obchod kde sa za dodany tovar plati a nie sa s niekym natahovat...som vcelar a mam dost roboty okolo vciel
marjankaj
07.01.15,08:52
Zrejme nemá ERP.:D
Zewa
07.01.15,08:54
dakujem, pockam na vyjadrenie pravnika a bude to riasit asi cez pravnikov - ono co som nasiel informacie, vacsinou si potom pravnik voci dlznikovi uctuje aj svoje trovy, takze ju tych nezaplatenych par euro bude stat nakoniec viac...a to snad bude pre nu ponaucenie a ak nie, tak aspon trest... mne ide len o to dostat peniaze za to co som dodal, nic ine.
lujza.j
07.01.15,08:58
Ani moj vcelar nema a co:D
Zewa
07.01.15,08:58
ako hobby vcelar ERP mat nemusim
lujza.j
07.01.15,09:00
Ja viém...ja neplatim...ja fasujem vyslužku za odmakanu robotu:D
Zewa
07.01.15,09:01
predosle objendavky platila - prvy krat v hotovosti, potom na ucet, bez problemov...vysiel som jej v ustrety kedze tvrdila ze nema..teraz uz viem ze to bola moja chyba
lujza.j
07.01.15,09:11
Ludia su divni:( ja by som to nedokazala..
kopretinka
07.01.15,09:31
osobné doručenie??? tak to už fakt nemám slov.........načo si jej to dával?
buchač
07.01.15,09:41
Máš dosť roboty okolo včiel a ideš sa súdiť ???
Hm, tak to len potom zbadáš, že koľko času je potrebného na súdenie sa....a ten čas Ti nik nezaplatí - na to vopred zabudni.

Ale Tvoj čas a nie môj...
Zewa
07.01.15,11:42
no, hlavne ma prekvapilo to ze predtym platila v pohode pri dodani predoslych objednavok. nuz, ale ma co chcela a ja ja mam co som nechcel. nedam si ale zobrat nadej na to ze su aj dobri ludia
Zewa
07.01.15,11:53
ako som pisal inde, predtym platila bez problemov, pri tejto objednavke sme sa dohodli ze zaplati iba polovicku, kedze podla jej tvrdenia na viac nemala - vysiel som jej v ustrety s tym, ze zvysok doplati na ucet. viem teraz uz aj ja ze som to tak nemal robit