tulila
07.01.15,09:43
Ahojte poprosím o pomoc ohľadom DPH +CMR
Slov. firma predava tovar poľskej firme- poľská firma - slov. firme a slov. firma - českej firme. Tovar ide priamo zo SR - do ČIECH. Ako vystavím doklady + CMR
1. slov. firma bez DPH- poľskej firme ( súhrnný výkaz)
2. poľská firma bez DPH- slovenskej firme(samozdanenie)
3. Slovenská firma bez DPH- českej firme( súhrnný výkaz)
Ako to bude s CMRje to ide priamo z prvej slovenskej fimy do čiech ???
dakujem za radu
KloferHladny
07.01.15,17:48
1. Faktúra s DPH (tovar nebol dodaný do PL)
2. Faktúra so slovenskou DPH (tovar nebol dodaný z PL do SR)
3. Faktúra bez DPH (§43)+ potvrdenie o dodaní (a CMR)
tulila
08.01.15,08:35
dakujem , vieš mi dať paragraf k bodu 1 a 2 ,aby som si to pozrela , dakujem moc
KloferHladny
08.01.15,18:43
§ 43 a to predovšetkým odstavec 5
tulila
09.01.15,06:00
dakujem :)
tulila
09.01.15,06:37
dakujem TI stale ma tu majitelia morduju a presviedčaju, že je to bez dane!! a otázka ak kupim tovar od českej firmy a predam českej firme , pritom tovar bude premiestnení v rámci ČR, tym padom ja nemôžem faktúrovať bez dane pretože tovar nebol odoslany zo Slovenska??? viem že ťa otravujem ,ale ma tu terorizuju a myslia si že ini sú zákon.
dakujem za odpoveď
KloferHladny
09.01.15,11:22
V tomto prípade vzniká povinnosť fakturovať s českou daňou - obchod je predmetom českej DPH, nie slovenskej.
tulila
23.01.15,06:40
ahoj môžem poprosiť o pomoc,
1.kupujeme tovar od SR firmy, my ho predávame CR firme. prepravu hradí odberateľ. nakládka je v skladoch prvej firmy.
fakturujem bez Dph??
2. kupujeme tovar z CR - hranolky, tento tovar predávame v COOP jednota, tento výrobok inzerujeme v predajných letákoch COOP jednota a platíme za inzerciu na základe dohody s českým dodávateľom mu prefaktúrovávame túto inzerciu.
Otázka: je to služba faktúrujem do zahraničia bez DPH?
ide do súhr.výkazu??

ďakujem za pomoc :)