Vladimír Ozimý
03.05.06,19:09
ahojte,

ked mame viac ako 9 ludi na DVP nie zamestnancov treba ich aj tak registrovat do socialnej poistovne elektronicky? Ak ano ako to prosim Vas prebieha. Dakujem
endrju
03.05.06,17:12
Dohodár je z pohľadu zákona o sociálnom poistení považovaný za zamestnanca, takže pri posudzovaní povinnosti elektronického podávania výkazov sa zahŕňajú do počtov aj dohodári.
Elektronické vykazovanie začína vždy osobnou návštevou v regionálnej pobočke Sociálnej poisťovne kvôli vybaveniu niektorých formalít umožňujúcich elektronické podávanie výkazov cez internet.
Po vybavení formalít je potrebné preštudovanie si aktuálnych návodov či už v papierovej podobe alebo v elektronickej podobe na internetovej stránke https://podatelna.socpoist.sk
Spôsob práce pri podávaní výkazov ďalej závisí od mzdového programu, ktorý používaš.
Poskytovanie ďalších konkrétnych rád na túto tému je už veľmi ovplyvnené tým, aký mzdový program používaš. Asi je nemožné ďalej vysvetľovať podrobnosti postupu elektronického vykazovania v nejakej všeobecnej rovine.
Lubica3
03.05.06,17:22
Áno, ako uviedol endrju, aj dohodári sa považujú /do počtu/ za zamestnancov. Treba ísť do sociálky s pečiatkou, dá sa to vybaviť na počkanie - vypísať vyhlásenie zamestnávateľa, obdržíš Grid kartu na elektronické zasielanie údajov. Samozrejme, aby ti nebolo za sociálkou ľúto, treba mi aj poštou, resp. osobne zasielať prvú stranu mesačných výkazov.
abel
03.05.06,17:26
Ak sa chceš zaregistrovať, treba priniesť originál ŽL k nahliadnutiu + 1 kópia, razítko a občiansky preukaz. Ak nejde osobne majiteľ, môže dať splnomocnenie aj zamestnancovi, nemusí byť overené u notára. Ak by to mal vybaviť napr. externý ekonóm, musel by mať splnomocnenie overené u notára. Tlačivo k EZÚ (elektron. zasielanie údajov) si môžeš stiahnuť z internetu a ísť tam už s vyplneným tlačivom.

Ľubka, kúštik si sa predbehla :rolleyes:
Vladimír Ozimý
03.05.06,18:28
o.k. ale teraz co mam robit ked zajtra nastupuju a chcem ich zaregistrovat?
Vladimír Ozimý
03.05.06,18:32
no tak mi nic ine nezostava potom aby som robil dohody na jeden den aby sme neprekrocili pocet devat ludi lebo ja som chcel dat ze na mesiac a ked budu mat cas tak nech robia a tak ale v ten konkretny den tolko ludi robit nebude ale dokopy ich bude robit viacero...skratka sa budu striedat
abel
03.05.06,21:06
Tam je dôležité, keď budeš dávať mesačný výkaz a bude tam viac ako 8 ľudí, tak musíš elektronicky, čiže aj keď budeš dávať dohody na jeden deň, dôležitý je počet ľudí za mesiac. Prihlásiť ich môžeš ráno faxom a potom písomne do 3 dní. Faxové číslo je do BA na ústredie nájdeš ho na stránke soc.poist.Ak si FO, tam sa prihlasuješ len pod rodným číslom a registračný list zamestnávateľa s kópiou ŽL aj reg. listy zamestnancov pošli poštou.