feny
07.01.15,13:25
Dobrý deň
Prosím poraďte sused si dal pri prestavbe bytu do spoločnej steny vodovodné trúbky teraz pri každom pustani vody počujeme v obývačke hluk dá sa s tým niečo robiť myslím okrem dohody keďže je na hlavu.... Ďakujem
Anika61
07.01.15,13:16
A keby si ''odhlucnil''stenu pouzitim vhodneho materialu,-nejaky obklad napr.
ketums
07.01.15,13:21
Ja tomu celkom nerozumiem, nemal mať pri takejto prestavbe stavebné povolenie? Spýtala by som sa na mestskom úrade!
Anika61
07.01.15,13:25
Pozri ....www.zampeta.sk/Odhlucnenie+Stien
alaya1
07.01.15,13:28
my to mame tak, ze maju umyvadlo na stene, kde ma dcera svoju izbu a rovno postel. Tiez vsetko pocuje. neriesili sme to doteraz.

Osobne bysom isla za majitelom bytu a ak vam to prekaza ziadala upravu a nahlasila to spravcovi.
buchač
07.01.15,13:48
Ja na Tvojom mieste prebijem stenu a napojím sa na ich umývadlo...
Jak Ukrajina na Ruský plynovod...

;) :D :D :D
alaya1
07.01.15,13:54
ta co uz, vztahy na poschodi su nadovsetko, aj nad tecucu vodu :)
marleau
07.01.15,17:05
Ja by som vŕtal kým si som netrafil na rúru.
buchač
07.01.15,17:15
Otázka :

DAL potrubie do steny, alebo VIEDOL potrubie po stene???

Videl si na vlastné oči daný stav, alebo je to iba domnienka podľa hukotu. Lebo ten je v oboch prípadoch počuť...
karakul
07.01.15,17:34
... žeby už typický prejav novej Porady - za slušnú odpoveď hneď mínusky - pritom to máme v radovej výstavne podobné a to na základe oficiálnych projektov - kuchyňa a záchod sú na strane spální suseda - a nikto sa nikdy nesťažoval.
pmajap
07.01.15,18:03
tiež ma to napadlo..a zaizolovať ju :), ak je to panelový dom, ten zvuk sa šíri výstužou, tam nepomôže izolácia steny
feny
07.01.15,18:46
Je to moja domienka prebral a od vtedy to počuť nik iný v paneláku to nepočuje takže podla mna tam ťahal potrubie...
lapejko
07.01.15,19:27
určite nie je reálne aby sused prerobil znovu jadro kvôli hluku, dá sa ale tlačiť naňho aby finančne prispel alebo úplne zariadil izolačnú predstenu vo Vašom byte, už sme to takto riešili z dobrej vôle zákazníka, ktorý takýto problém spôsobil úpravou svojho bytu...
Peggynka
07.01.15,19:35
Aspoň máš pod kontrolou susedovu hygienu :D
marjankaj
07.01.15,19:41
Karakul, tie mínusky tam asi boli skôr ako to alaya doplnila o odpoveď.
Ale máš pravdu, ak tam pribudne ešte jedna mínuska, tak tieto komentáre budú úplne neviditeľné.
korela
07.01.15,20:09
Skôr má pod kontrolou, či sú doma. To ktorý diletant projektoval? Máš pocit, že máte komfort? Keď ste už radovka, tak to mohli striedať so zrkadlovým obrazom, boli by vodovodné rozvody v jednej stene, ale mať pri uchu v posteli rozvody vody, to je úplne choré.
karakul
07.01.15,20:58
... náhodou tú vodu nie je vôbec počuť, takže je to asi docela dobre naprojektované... iba občas, v nedeľu, ked má sused asi tvrdšie bravčové, počuť ako klepe mäso - ale to je znak, že by sme už asi mali vstávať
bodliak
07.01.15,21:17
Nič s tým neurobíš.
alaya1
08.01.15,07:29
marjankaj - neries ich, ja ich neriesim, uz vobec nesledujem kedy a po com kto udeloval.
Andy Kralik
08.01.15,08:14
Ale pomôže.. síce nie úplne, ale zvuk sa zmierni.
Bývam v panelovom dome a cez stenu mam strojovňu výťahu.. mám skusenosti :)
Chobot
08.01.15,08:17
Ak je to panelák a ak to dával do steny, tak si musel počuť to búranie. Vysekať v stene drážku pre portubie je sakra prácne. V kúpeľni som viedol takto kúsok, asi 40 cm a vysekať to bolo fuška. Skôr si myslím, že to vedie po stene, stena prenáša hluk, najmä panelová. Takže aj tak by to bolo jedno, či by to dal do steny alebo na stenu.

Ak to naozaj aj spravil, tak asi zle zaizoloval tie trubky v stene.

Osobne si ale myslím, že hluk nepočuješ z trubky. TRubkou voda len preteká. Hluk vydáva na miestach, kde sa mení priemer potrubia na menší, takže v mieste, kde sa pripája na stúpačky alebo kde je pripojená batéria.

Neviem, aký veľký je to hluk, ale skutočne ťa to až tak obťažuje? Veď bývaš v paneláku, kde vždy budeš počuť nejakého suseda.

Ty s tým asi nič neurobíš. On si môže vymeniť svoje rozvody aj bez stavebného povolenia, dokonca to myslím ani netreba ohlasovať. Jediné, čo ti zostáva je porozprávať sa s ním a povedať mu, čo ťa trápi. Ak bude ústretový, možno nájdete nejaké riešenie (možno má len nedostatočne otvorený ventil na stúpačke, ten zvykne "šumieť" pri púšťaní vody).
Anika61
08.01.15,12:52
Pise,ze okrem dohody,kedze sused je na hlavu-cit.:-) :-)