fortunka
07.01.15,13:42
Ku mojej predošlej otázke http://www.porada.sk/t252922-ako-vyradit-stare-pohladavky.html

Prečítala som si § tohoto sa týkajúce ale teraz mi nie je jasné ako to zaúčtovať v JÚ, mám to:
1) iba na základe ID uhradiť v knihe pohľadávok
alebo
2) uhradiť ako ostatný príjem (asi nie ako predaj tovaru, ako boli vystavené, lebo neprijali sme to od zákazníka) a urobiť opravnú položku do daňových výdavkov podľa §19 Z. o DzP? (ide o pohľadávky nízkej hodnoty -10-20-50EUR voči jednotlivcom, vystavenie r2010-2011)
KEJKA
07.01.15,13:18
asi JU, nie?
fortunka
07.01.15,13:19
áno
linko1
15.01.15,10:50
tiež by ma to zaujmalo... a aký to má dopad ak je platca dph ?
fortunka
15.01.15,11:41
No DPH podla mna nik nevrati... cize asi ziadny, iba ak by ste narobili "dobropisy" :) Ale to neviem ci by slo :/ Ale patrala som po vsetkom vsade a nikde to nie je JEDNOZNACNE napisane ako postupovat pri starych pohladavkcha... a ked uz nieco nastudujem a myslim, ze takto to bude.. pride niekto iny.. a v ziadnom pripade to tak nemoze byt, ale ako to mat byt, nevie :P No psycho :)))
linko1
15.01.15,11:59
tiež neviem... ako postupovať, nakoľko na nete je veľa protichodných informácii...myslela som , že sa niekto vyjadrí z praxe...ako to budete nakoniec riešiť vy?
fortunka
15.01.15,12:36
ja rpavdepodobne podla bodu 2... prestudovala som vsetky paragrafy ale este cakam kym sa mi k tomu vyjadri jedna mudra hlavicka... nikde som prave nenasla to co mi kazdy opakuje, ze iba v knihe pohl. to "vymazem", lebo v podstate nedostanem prijem, nema to ist do dennika... co sice dava logiku, ale robi sa to v uzavierkovych operaciach a tie casto nie su "penazne" .. tak clovece porad si sam :))))
Inak na nete je metodicky pokyn DU k §19 ods 2 pism. i pre danovnika uctujuceho v JU.