trolofon
07.01.15,14:54
takže chcel by som e-shop
všade som sa len dočital len nejake čiastkove info ,je toho namna vela hlavne formalne veci
1.takže ako formu podnikania sa mi najviac pozdava s.r.o. a neplatca DPH nakolko moji zákazníci budu koncovy
potrebujem niekoho kto sa mi bude starat o učtovnictvo a analizy a podobne blbosty pri s.r.o. kolko taketo služby vidu ? pri cca 100 položkach zaučtovanich mesačne ?
2. moj dodavatel bude z azie ,takže potrebujem EROI čislo na colnici
ako je to z certifikáciou CE ? vyrobca ju ma ,stacy mi od neho iba certifikat ,alebo sa všetky vyrobky musia podrobit testovaniu tu na SK ?
3. registracia ochrana osobnich udajov ,nikde som čital že už sa neplaty poplatok 20€
4.treba evidovat nejaky sklad ?
5.e-shop zvolil by som prenájom nakolko to je vyhodnejsie tu mam jasno
6.reklama chcel by som vyuzit hlavne adwords niekde som sa dočital že treba byt platcom DPH ,je to pravda ?
zabudol som na niečo podstatne ? ,nerad by som dostal nejaku pokutu....
avalik
07.01.15,14:30
ad 1)je to na tebe, ty sam si to musis vyhodnotit co je pre teba vyhodnejsie
ucto - vyziadaj si konkretne cenove ponuky (aj tu na porade si mozes dat inzerat -link je dole na stranke), kazdy uctovnik ma svoje ceny (nie vzdy ta najnizsia cena je pre teba najlepsia), zistuj si aj referencie na uctovnikov - nie je uctovnik ako uctovnik, velka uctovna firma tiez nemusi robit spravne uctovnictvo

ad 2) EROI tu https://www.financnasprava.sk/sk/podnikatelia/clo-obchodny-tovar/EORI
CE tu 264/1999 Z. z.Zákon o technických požiadavkách na výrobky a o posudzovaní zhody

ad 3) http://dataprotection.gov.sk/uoou/

4) zalezi kolko mas tovaru a o aky druh tovaru ide, skladovu evidenciu ale by si si mal viest

5) suhlas :D

6) nie, netreba byt platitelom DPH, musis sa ale registrovat pre dan (DPH) podla § 7a zákona O DPH

je tu k tomu vela otazok zodpovedanych staci len studovat (klikni hore na rubriky nad tvojou otazkou) a vela veci ti vysvetli aj tvoja buduca uctovnicka ...
trolofon
07.01.15,14:43
Diky , dost si mi pomohol
hlavne stimy odkazmi
Napisal som vsetko potrebne v tich bodoch , alebo je este nieco dolezite ?
avalik
07.01.15,15:10
no zalezi od tovaru co predavas, ci netreba nejake dalsie povolenia
editka93
03.02.15,12:29
Ako je to s predajom dekoratívnej kozmetiky? Treba sklad? Alebo môžem skladovať aj doma? Nebude toho za kamióny.
avalik
03.02.15,12:35
otazky sa nezadavaju do komentara - hore je vyhladavac, ku kozmetike je tu viac otazok