branka
03.05.06,19:59
Re: ročné zúčtovanie na zdr.poistenie

--------------------------------------------------------------------------------

Zdravím poraďákov,

chcela by som sa opýtať, zamestnanec celý rok 2005, popri zamestnaní dosahoval príjmy podľa § 6 príjmy umelcov. V zdravotnej poisťovni od 1.9.2005 vyhlásil, že príjmy z umeleckej činnosti dosahuje nie pravidelne, čiže nebol platiteľom dobrovoľným. Nemusí si robiť v tomto prípade ročné zúčtovanie samozrejme ak u zamestnávateľa nepresiahne 43 095,- v niektorom mesiaci v roku 2005


ďakujem


Branka
Jozef Mihál
03.05.06,20:28
Omyl. Ak nebol v roku 2005 prihlásený ako SZČO (a naozaj nemusel byť) ale mal príjmy zdanené podľa § 6 ako príjmy podľa Autorského zákona, musí podať ročné zúčtovanie.

Aj keď v zamestnaní mal každý mesiac započítateľný príjem do 43095.
jasa
03.05.06,21:04
Dobry vecer, pan Mihal, chcem sa Vam podakovat za Vasu dnesnu prednasku v Kosiciach k rocnemu zuctovaniu zdravotneho poistenia. Pri nahliadnuti do materiálov po navrate domov uz viem, ako mam postupovat pri vyplnani tlaciv, aj ked este sa vyskytnu miesta, ktore nie su mi celkom jasne. Ale aspon uz nemam pocit neznameho.
Vdaka.
Jozef Mihál
03.05.06,21:14
Ďakujem .
evika
05.05.06,09:16
Chcela by som sa spýtať,či sa nedá pripnúť,alebo zhrnúť ročné zúčtovanie
zdravotného poistenia príkladmi do kocky,aby mali všetci prehľad.Nejedná sa len o mzdárov,ale aj o zamestnancov pýtam sa za nich.Ďakujem
galena
05.05.06,09:24
bola som 3.5. na školení, myslím, že to nejde, treba rozlišovať, či je to "čistý" zamestnanec, alelo len SZČO, alebo aj to, aj to