YVETTE
03.05.06,21:00
Prajem pekny vecer. Poprosim poradakov o radu.
Ako zamestnanec, pisomnou formou som okamzite ukoncila pracovny pomer podla § 69 ods. 1 pism. b) ZP, nakolko zamestnavatel mi nevyplatil mzdu za tri mesiace, ani v nahradnom termine, a zaroven si narokujem nahradu prijmu za 2 mesiace podla § 69 ods. 4 ZP. Problem je v tom, ze zamestnavatel mi odmietol podpisat prevzatie mojej vypovede a odmieta mi vystavit potrebne doklady, t.j. zapoctovy list, potvrdenie o prijme, cize doklady, ktore potrebujem v suvislosti s novym zamestnanim. Ako dovod uviedol zlu financnu situaciu, a ze na moju poziciu nema nahradu. Poradte mi prosim, da sa to vymoct nejakou sudnou cestou? Dakujem za kazdu radu.
AdaG
03.05.06,19:02
Výpoveď mu pošli doručenkou cez poštu a tým sa bude považovať za doručenú
YVETTE
03.05.06,19:06
Dakujem. Je to jeden zo sposobov ako mu to dorucit, ibaze ja od neho nedostanem papiere, ktore potrebujem. A kedze som tam robila komplet ucto aj mzdy, neviem, ci by obstalo nejake moje cestne vyhlasenie o odpracovanych rokoch a o dosiahnutom prijme.
Manual
04.05.06,04:43
Dakujem. Je to jeden zo sposobov ako mu to dorucit, ibaze ja od neho nedostanem papiere, ktore potrebujem. A kedze som tam robila komplet ucto aj mzdy, neviem, ci by obstalo nejake moje cestne vyhlasenie o odpracovanych rokoch a o dosiahnutom prijme.
Možno by stálo za úvahu vymáhať mzdu súdnou cestou, ty nič nestratíš. Tiež ho na to upozorni písomne. A doklad o odpr. rokoch by som si tiež pýtal písomne=doporučeným listom s tým, že ak nie ti ich odmietne vydať, na jeho postup upozorníš kontrolý orgán soc. poisťovne.
Pekný deň...:)
dana9
04.05.06,05:30
Podľa § 75 ods. 3 ZP sa zamestnanec, ak nesúhlasí s obsahom pracovného posudku alebo potvrdenia o zamestnaní a zamestnávateľ na požiadanie zamestnanca pracovný posudok alebo potvrdenie o zamestnaní neupraví alebo nedoplní, môže domáhať v lehote troch mesiacov odo dňa, keď sa o ich obsahu dozvedel, na súde, aby bol zamestnávateľ zaviazaný primerane ich upraviť.
Takže do úvahy prichádza najprv výzva na opravu, a potom súd, resp. ešte predtým podnet na IP a podbne....

dana
YVETTE
04.05.06,14:18
Dakujem vsetkym za radu. Dnes sa moj zamestnavatel asi rano "dobre" zobudil, okamzite skoncenie prac. pomeru prevzal (osobne), ale... V zmysle § 69 ods. 4 ZP si narokujem nahradu mzdy za dva mesiace (ako tzv. satisfakciu za konanie zamestnavatela, t.j. nevyplatenie mzdy), co je aj vo vypovedi napisane. No a tuto sumu mi vobec nevyplati, vraj je to z mojej strany suma, na ktoru nemam narok, pretoze som prac. pomeru ukoncila okamzite. Opravte ma, ak sa mylim ja, ze tato nahrada je z mojej strany narokovatelna a je dokonca zakotvena v zakonniku prace. Srdecna vdaka za kazde slovicko.
Chobot
04.05.06,14:27
Dakujem vsetkym za radu. Dnes sa moj zamestnavatel asi rano "dobre" zobudil, okamzite skoncenie prac. pomeru prevzal (osobne), ale... V zmysle § 69 ods. 4 ZP si narokujem nahradu mzdy za dva mesiace (ako tzv. satisfakciu za konanie zamestnavatela, t.j. nevyplatenie mzdy), co je aj vo vypovedi napisane. No a tuto sumu mi vobec nevyplati, vraj je to z mojej strany suma, na ktoru nemam narok, pretoze som prac. pomeru ukoncila okamzite. Opravte ma, ak sa mylim ja, ze tato nahrada je z mojej strany narokovatelna a je dokonca zakotvena v zakonniku prace. Srdecna vdaka za kazde slovicko.

Máš úplnú pravdu, nech si zamestnávateľ prečíta § 69 ods. 4, tam to má jasne napísané. Je to v pohode súdne vymáhateľné. Trvaj na tom, nenechaj sa odradiť.
YVETTE
04.05.06,14:37
Vdaka. Uz nieco som v zivote preskakala, a nejaky nezodpovedny zamestnavatel ma len tak neodradi, aby som dostala to, na co mam zo zakona narok.