Jozef H.
07.01.15,19:21
Prosím vás chcem sa spýtať na zverejnenie SPZ na fotke v novinách.
Teda ak sa na stranke ´´časopisu´´ objaví moje auto s SPZ a proste debata je o názve spz napr. ZA-LASKU (je to len priklad)
Auto bolo odparkovane na verejnom priestranstve pred nasim podnikom v aute som nesedel, ale so zverejnením fotky mojho auta nesuhlasím a navyše mám teraz dovodnu obavu o tom že mi auto ukradnu nakolko článok videlo pol slovenska a auto málo nestálo.

je to ako keby ste svoju novu oktáviu nafotili na stranku a poslali do noveho čsau že NR-384AJ je nová oktávia v zlatej uprave a nakolko vedia vsetci komu patri... tak..

Možem článok v novinách napadnúť? Je alebo nieje SPZ osobný udaj?
Prečo potom mažu v TV novinách značky zle zaparkovaných aut, alebo značky cestných pirátov?
Vdaka surne prosim, zajtra to musim riešiť kým nebude zle
misoft
07.01.15,18:38
ŠPZ (po novom EČV) nie je údaj, spadajúci pod ochranu osobných údajov. Informácie o EČV má len DI a max. tak Odbor dopravy (i to len v základných údajoch)
Údaje, ktoré spadajú pod ochranu: titul, meno, priezvisko, adresa, ďalšie kontaktné údaje, dátum narodenia, rodné číslo, údaje o správaní a konaní fyzickej osoby, biometrické údaje ( napr. otlačky prstov, sietnica, tvar tváre, vlastnoručný podpis ), informácie o jej osobných vlastnostiach a pomeroch, resp. iných znakoch, ktoré charakterizujú alebo odhaľujú jej fyzickú, fyziologickú, psychickú, ekonomickú, kultúrnu alebo sociálnu identitu.
buchač
07.01.15,18:47
ZA-ČÁVA sa platí...a nie iba za EČV tých 333 €...

Sú EČV a "EČV"...
Na niektoré si nedovolí šáhnuť nik a tie druhé sú len frajerina.
lujza.j
07.01.15,18:53
ludom tu pekne hrabe :eek:z ich aut a z ich ečv...no konec japonec....
Peggynka
07.01.15,18:55
Médiá tento súhlas nepotrebujú, existuje totiž tzv. zákonná licencia, ktorá vyplýva z § 12 ods. 3 Občianskeho zákonníka: "Podobizne, obrazové snímky a obrazové a zvukové záznamy sa môžu bez privolenia fyzickej osoby vyhotoviť alebo použiť primeraným spôsobom tiež na vedecké a umelecké účely a pre tlačové, filmové, rozhlasové a televízne spravodajstvo. Ani také použitie však nesmie byť v rozpore s oprávnenými záujmami fyzickej osoby." Platí tu zásada primeranosti, čiže médiá smú zasiahnuť do práv človeka len natoľko, aby dosiahli cieľ reportáže.
Toto je odtiaľto:http://autobild.cas.sk/forum/20197
Ja si myslím,že na to,aby ti niekto kvalifikovane odpovedal,by musel poznať súvislosti.Takže právnika by si mal vyhľadať,ak to chceš riešiť.
lujza.j
07.01.15,19:05
toto mi príde ako niekto nikoho vymákol tam kde nemal byť:D
Peggynka
07.01.15,19:11
:eek: keď si zaobstarám nápadné auto /EČV tak :D .Nie je nad skromnosť :) toto asi nebol prezieravý ťah. A teraz už čo-by som to riešila len tam,kde treba.
lujza.j
07.01.15,19:15
občas chvíľku trvá kým "vytriezvieš"a zistíš že nápadná ečv nie až taká fasa:Dtiež som mala pri ponuke zatemnenie mysle:D.
...čím nenápadnejšia tým lepšia!
bubkoch
07.01.15,19:39
rozhodnutie ceskeho uradu pre ochranu osobnych udajov, sice s nim nesuhlasim, ale je to zaujimave:
https://www.uoou.cz/files/106_rozhodnuti1.pdf
Správní orgán dále nad rámec předmětu správního řízení k vyjádření účastníka řízení uvádí, že v případě fotografií automobilů s čitelnou registrační značkou se jedná také o osobní údaje, neboť právě prostřednictvím této registrační značky lze jeho majitele nepřímo identifikovat; lze tedy doporučit, aby tato registrační značka byla na fotografiích rozmazána.

pretoze ich zakon údajne již neobsahuje ustanovení, že o osobní
údaj se nejedná, pokud je třeba ke zjištění identity subjektu údajů nepřiměřené množství času, úsilí či materiálních prostředků.
Peggynka
07.01.15,19:43
Osobne súhlasím,akým právom narúšajú moje súkromie a slobodu? Zverejňovať,kde sa pohybujem nemajú právo.
marjankaj
07.01.15,19:45
No to je predsa logické, zavoláš jasnovidcovi a ten podľa ŠPZky určí majiteľa. DI predsa takéto údaje neposkytuje hocikomu. Ten predsa postupuje iba podľa zákona, ako mu predpisuje ústava.
bubkoch
07.01.15,19:50
vtipne ... a to jazdis po verejnych komunikaciach so zakrytym evc ? :-DDD
Peggynka
07.01.15,19:53
Dyg a keď pôjdem za frajerom a zajtra moje auto v TV :eek: ,há ? Majú na to právo,rozvracať mi rodinu ? :D:D:D
marjankaj
07.01.15,20:01
No čo už s tebou, keď si nevieš zamiesť po sebe stopy?:---
bodliak
07.01.15,21:19
SPZ nie je osobný údaj, nijakým spôsobom nespojili auto s konkrétnou osobou, takže zabudni a život ide ďalej.
jslancik
08.01.15,07:02
EČV je osobný údaj tvojho auta (.... vozidla).
A ozaj, prečo si si dal také zaujímavé EČV? Ak si chcel byť nenápadný, tak si mal ostať pri klasike. Ak si nenápadný byť nechcel, tak to cieľ splnilo, či?
Jozef H.
08.01.15,07:17
spz.nie.je hanliva ani sa nevysmieva ani nic. Lenze v novinach to rozmazalj a vymysli si j tomu hluposti a ociernili rodinu mna aj firmukoli spz a druhu auta.. Udajne som zbobatlik co vsetko zdedil, moje deti su rozmaznane zrejme a podobne. Ostal som v nemom uZase.
Jozef H.
08.01.15,07:20
nevies o co sa jedna tu ide o firemnu spz. Nepotrebujem si tam dat ZV-BOSS1 ani nic podobne. Nemam 20. Uz sa to riesi cez pravnika uvidime kto ostane frajer. Ci nim bude zakonplexovany novinar.
jslancik
08.01.15,07:24
je to nepríjemné. Ale v dobrom sa pýtam - na čo si myslel, keď si kupoval tú ŠPZ? Si dospelý človek, a musíš si byť vedomý následkov svojho konania. Bolo samozrejmé, že to tak dopadne, otázka bola iba "kedy".
Durov
08.01.15,12:11
Pán asi rieši tento článok:
http://vas.cas.sk/clanok/10885/tento-biely-tatos-si-musel-niekto-poriadne-vyprosit-ecv-ktore-hovori-za-vsetko.html#

diskusia, ktorá sa tam rozbehla by ma tiež nepotešila
Jozef H.
08.01.15,20:44
? 1. pisal som firemna znacka
2. od Trebisova mam riadne daleko v podstate viem akurat ze je niekde pri Michalovciach.
3. Nemecke auto by som nechcel
4. Clanok vysiel v inom bulvary a predtyznom.
5. Dat si znacku Tvoj sen znamena pytat si pruser, tak sa zbytocne cuduju.
Jozef H.
08.01.15,20:48
Do SPZ sme dali nazov podniku a zjavne yo nebol dobry napad.
pmajap
08.01.15,21:24
To bolo krajšie autíčko, čierne, luxusnejšie :)
buchač
08.01.15,21:28
Šak daj link, nech sa zasmejeme... ;)
ivka70
09.01.15,06:35
Kedze mas nazov firmy v znacke, ktokolvek si moze a vie spojit tuto znacku a auto s adresou firmy.

Ak si tot spojenie nechcel, nemal si tam ten nazov firmy davat.
To, ci to na verejnom priestranstve niekto odfoti a uverejni v novinach, na to nema ziadny vplyv - nijako viac ti to neuskodi, spoznatelnost aut si si vyrobil sam.
ladislav3
28.01.15,15:54
ahojte suhlasim :)