Manko Benčaj
07.01.15,21:11
Dobrý deň, mám taký problém, predával som na inzertnom portáli notebook použivany 2 roky, cize uz záruka na neho nebola, notebook som predal z ruky do ruky, kupujúci si ho pozrel,vyskúšal a aj ked som ho predával tak bol v úplnom poriadku. Žiadnu kúpno-predajnú zmluvu sme spolu nerobili, proste ja som mu dal pocitač a on mne peniaze. o 4mesiace neskôr mi volal a povedal,že sa mi ten počítač pokazil, že chce odo mňa náhradu škody alebo v horšom prípade to bude riešit súdnou cestou. Chcem sa opýtat či existuje nato nejaký zákon na používanu vec, a este sa chcem opýtať či môže odo mna vymáhať peniaze keď nemá ani žiadny doklad o kúpe, a 4mesiace mu fungoval a potom sa pokazil, dakujem Vám za každu odpoveď
Chobot
07.01.15,21:59
Predával si použitú vec, za to, čo sa stane s ňou 4 mesiace po kúpe už nezodpovedáš. Nemusíš mu nič platiť ani vracať peniaze. Nemá zákonný nárok na vrátenie peňazí, takže ten súd sú len plané vyhrážky. Nemusíš si to vôbec všímať.
jslancik
08.01.15,06:22
kecy, kecy... nemá na teba žiadne páky, akurát telefónny kontakt. Môže sa strčiť. To by mohol hocikto na hocikoho našiť, že od neho niečo kúpil a pýtať náhradu škody, keď sa to pokazí...
Ideálne by bolo, keby nevedel, kde bývaš... Preto je dobré pravidlo pri osobnom prevzatí použiť neutrálne miesto. Ani u predávajúceho, ani u kupujúceho.
Manko Benčaj
08.01.15,08:56
predal som to v jeho meste on ani nevedel ako sa volam ani nic, ja som mu napisal ze nemoze nic proti mne dat na sud, napisal mi ze doklad su svedkovia ze som mu to predaval a vraj sa na vsetko stahuje zaruka 6mesiacov. bud ma pravdu alebo skusa ze co spravim
jslancik
08.01.15,08:59
nemá nič. iba skúša. vieš, čo mu môžeš obrazne ukázať. iba obrazne, vidieť ho snáď už nikdy nebudeš.
Manko Benčaj
08.01.15,09:31
piše mi nonstop sms ze ma dôkaz svedkov,priemyselnu kameru a vraj som porusil zakon, ochrana maloletych osob v podomovom predaji, ci ja viem chlapec mal 17rokov a nebol to podomovy predaj, proste na sidlisku sme sa stretli a som mu to predal.niesom si vedomi ze by som porusil nejaky zakon
jslancik
08.01.15,09:33
ignoruj, nereaguj. že podomový predaj :D
Lubomir1
08.01.15,09:48
Odpíš mu, že súhlasíš s tým, aby vo veci rozhodol nezávislý súd. A vypýtaj si od neho znalecký posudok, ktorý by dokazoval, že vec bola vadná už pred 4 mesiacmi v čase kúpy
A tiež mu povedz, že si notebook predával v takom stave, ako sa nachádza, ako "stojí a leží".
misoft
08.01.15,09:53
Hele! Odpíš mu, že všetko si archivuješ a podáš na neho TO pre vydieranie. A keďže má 17 - je už trestne zodpovedný. Ak bude pokračovať - stretnete sa na súde a môže ako mladistvý vyfasovať 18 mesiacov + záznam v registri trestov.
Manko Benčaj
08.01.15,11:19
Dal ho do servisu a tam zistili že bola neodborná manipulácia a že na základe toho sa notebook pokazil po 4 roch mesiacoch čoho ja niesom si vedomí. Ja som mu ho predal v 100% stave. Som zvedavý či mi dačo môže a ďakujem za odpovede
Adka2510
08.01.15,15:27
Len ta chce zastrasit.. Nemoze ti absolutne nic spravit.. Skus mu to nejak vysvetlit, ze takto to proste nefunguje ako si on mysli :-) a ignoruj ho.. Nic ste medzi sebou nepodpisali a niesi ani ziadny obchod aby si mal voci nemu zavazok.