bjonda87
07.01.15,21:50
Prosím viete mi poradiť ako správne používať activlab protein.....kupovala som ho kvoli zdravej výžive nie kvoli naberaniu. Pán v obchode mi zabudol dať návod a na výrobku nie je v Sr
jslancik
08.01.15,06:32
na tvojom mieste by som sa spýtal toho odborníka, ktorý ti odporučil proteín na "zdravú výživu". Očividne o tom nič nevieš a prijala si čiastočnú radu, ktorej významu nerozumieš a ani ju nevieš využiť.

Proteínový doplnok výživy pri bežnom spôsobe života nemá nič so zdravou výživou. Je určený pre športovcov, ktorí budujú svalovú hmotu. V žiadnom prípade nenahrádza pestrú stravu (ktorá bežnému človeku viac než postačuje pre "zdravú výživu").

Snáď nechceš držať vysokoproteínovú diétu? To sa ale nerobí s proteínovým práškom.

Chceš radu? Ak si to kupovala cez e-shop, tak využi dobu na vrátenie. Ak to nie je možné, tak daj inzerát na fitness fóra, predaj to, a sebe nakúp kuracie prsia a ryžu natural...
lujza.j
08.01.15,08:29
Ak ho potrebujes zuzitkovat....tak si ho rob ako nejake denne jedlo....desiata,olovrant.....ja pijem protein ako raňajky.....
jslancik
08.01.15,08:47
dnes budem rýpať asi do každého :)
ona ho kupovala kvôli "zdravej výžive"... Proteínový nápoj ako náhrada normálneho jedla? Pri žiadnom nadmernom výdaji energie? To fakt?
O bjonde nevieme ani ň. Možno sa chce zdravo stravovať, aby schudla (tak na 99%) či upravila cholesterol, pečeňové testy, alebo čo. Hm, ale na druhej strane najväčší problém stravovania sú žiadne či nedostatočné raňajky. Proteínový nápoj na raňajky by to mohol vyriešiť. Rýchle a výživné.
Prudká zmena v príjme proteínov (bez adekvátneho výdaja formou fyz. aktivity) má ale často nepríjemné vedľajšie účinky - u mňa sa napr. prebytok proteínov prejavuje špecifickou bolesťou hlavy.
A v neposlednom rade - proteínové prášky bývajú obohatené o veci potrebné pre aktívnych športovcov (často na hranici anabolík). Pre obyčajného intenzívne nešportujúceho človeka to nie je nič vhodné a prospešné. Kreatín, a taurín. Ďalej asi 20 druhov L-aminokyselín - ktoré ale asi nebudú na škodu, akurát jej bude chutiť jesť :) Kreatín pre obyčajného človeka - hm, hm. Síce v jednej dávke ho nie je závratne veľa, ale nešportovec to nepotrebuje, ani zadržiavanie vody ani "nárast" svalov či sily.
lujza.j
08.01.15,09:00
Rypat mozeš:Dv pohode....mam "svoje" stravovanie....zacinala som na proteinovej diete....a na minime cukrov....ranny protein cca.+-100 kcal.je pozostatok....pre cvicenca doplnok pre mna hlavne jedlo....som bez cvicenia...logika nemas cukry nemas energiu...telo si casom zvykne...telo je sviňa:)
jslancik
08.01.15,09:07
keď si zvyknutá, tak je to iné. a predpokladám, že si niekedy cvičila, teda máš svaly, ktoré to spália.
čo s tými cukrami? v proteínoch je väčšie či menšie percento cukrov, asi tak od 15% nahor.
lujza.j
08.01.15,09:15
Kupovat si davam kolegovi...vie,ze minimum cukrov max.bielkovin.....ked si bez cukrov....telo si "ich" berie z tukov....tak redukujem bez pohnutia prstu:) hej kedysi som cvičkala...teraz tak max.rychla chodza....mozno pre niekoho trapenie...momentalne mi to tak vyhovuje....na šutaku sa mi rehocu:Dlebo som furt v ketóze:D
jslancik
08.01.15,09:26
hm, ketóza. možno by som jej "obetoval" aj 25 kg :) btw. diky za tip :D
lujza.j
08.01.15,09:31
Zaciatok je brutal....ale da sa:) vies s cukrom je to tak ...cim viac ho jes tym viac ho chces....je to svyna hnusna:D
jslancik
08.01.15,09:34
cukor je smrrrrrrť :D
lujza.j
08.01.15,09:38
...ale ved maju pravdu:D:D
jslancik
08.01.15,10:02
majú, majú :)
zaujímavé s tou ketózou. Mne sa to ako pojem spájalo/prekrývalo s katabolizmom, preto to nebolo zajímavé. pravdepodobne sa na to dám, snáď zvládnem prvé dni. Ale čo, veď na bolesť hlavy som zvyknutý :D A aspoň miniem nejaký starší Whey Gold Protein.
lujza.j
08.01.15,10:27
Je to citit ako cukor nedavas telu....ako dochneš:Dpotom telo prepne a da sa....len to v hlave moc neries....trosku si straz aj kalorie....
Anika61
08.01.15,11:04
Iujza.j....neviem ti napisat ss:-) aj ja by som mohla si davat take cosi???:-)
jslancik
08.01.15,11:12
anika, a to ti neodporúčali v tvojej otázke? spomínala si tam tuším nutridrinky, ale kľudne aj proteíny skús. čo najkvalitnejšie, s rozumom. Prípadne aj gainer, ten je špeciálne na priberanie (viac sacharidov voči bielkovinám).
evuš
08.01.15,11:14
Anka, Ty chceš pribrať a nie chudnúť - takže Ty na ketózu ani nepomysli !!!!
jslancik
08.01.15,11:15
evuš, tiež som zalamoval rukami. ale ona chce proteíny piť, nie ketózu :D
evuš
08.01.15,11:16
..už sem se lekla :-)
lujza.j
08.01.15,11:18
Anka....ty NIE....:)evuš ma uz pozna co som zač:D
lujza.j
08.01.15,11:20
Jaj do keľu...tiez som sa lakla:)
Anika61
08.01.15,11:36
Tak ano -ci nie-teraz som z toho jeleeeen?tie proteiny myslim
jslancik
08.01.15,11:38
k proteínom sa ti nik nevyjadril okrem mňa. všetci vyšilujú, že chceš spaľovať tuky :D
evuš
08.01.15,11:39
Anka, jslancik píše, že proteíny na vyššej báze sacharidov môžeš...lenže musíš i jesť vyváženú stravu a nie len "chliapať" proteíny :-)
Anika61
08.01.15,11:50
Mam doma Monster Mass/muz ma/tak,ze by som si len tak ja neviem...vecer?jest budem ''normalne''...mozem tak a to?
jslancik
08.01.15,11:54
na tvojom mieste by som začal určite ráno, vtedy býva najväčší problém s dostatočným jedením. A večer pred spaním tiež si daj. Medzitým podľa chuti. Treba si odsledovať, ako na to budeš reagovať. A nezanedbávať dostatočné a pestré normálne jedlá.
Anika61
08.01.15,12:03
To mas pravdu rano nemozem do seba nic dostat...vacsinou je obed....a DAKUJEM:-)
lujza.j
08.01.15,12:45
Mozes si to robit aj do plnotuc.mlieka....aj bananove sejky...ak mas rada....
Anika61
08.01.15,13:14
Bleee,mlieko nemam rada:-)