andrejucto
07.01.15,22:09
Dobrý večer prajem,prosím Vás platbu plat.kartou firmy - do kontrolného výkazu DPH - uvádzate do B2?
ďakujem
andreaoa
07.01.15,21:24
Ide o uhradu faktury alebo je kartou platený doklad z.erp?

Samotna uhrada samozrejme nikam nejde ale dolezity je doklad ktory platba hradi


Ak je to blok z erp tak b3

. Do b2 idu len faktury ktoré.obsahuju vsetky fakturacne udaje, hlavne ic.dph oboch stran
bodliak
07.01.15,21:27
To nezáleží od spôsobu platby. Možno do B2, možno do B3. Je na doklade aj tvoje IČ DPH?
avalik
07.01.15,21:38
Nikde. Z platby kartou ti predsa nevzniká povinnosť platiť DPH alebo právo na odpočítanie DPH.

---------------

V kontrolnom výkaze sa uvádzajú podrobné údaje o jednotlivých daňových povinnostiach platiteľa DPH a o jednotlivých odpočtoch uplatňovaných platiteľom DPH za dané zdaňovacie obdobie. Podrobné údaje o uskutočnených a o prijatých zdaniteľných obchodoch sa budú vykazovať na základe vyhotovených a prijatých faktúr (aj zjednodušených faktúr príp. iných dokladov) o dodaní tovarov alebo služieb, z ktorých v tuzemsku vznikne platiteľovi DPH povinnosť platiť daň a z ktorých platiteľovi DPH vznikne právo na odpočítanie dane. Údaje o jednotlivých transakciách sa uvádzajú v tabuľkách A1 až D2.

Do kontrolného výkazu sa neuvádzajú tie poskytnuté plnenia, ktoré sú platitelia DPH povinní uvádzať do súhrnného výkazu a údaje o vyvezených tovaroch do tretích štátov. To znamená, že nie všetky údaje, ktoré má platiteľ DPH uvedené v daňovom priznaní, budú uvedené aj v kontrolnom výkaze.

ref: https://www.financnasprava.sk/sk/podnikatelia/dane/dan-z-pridanej-hodnoty/kontrolny-vykaz-dph#ObsahKV
veronikasad
07.01.15,21:42
prečo nikde ? Platba kartou je len spôsob platby, doklad je z ERP (predpokladám, že neide o úhradu faktpry )
avalik
07.01.15,21:45
no platbu kartou neda do KV ... do KV da bud FA alebo doklad z ERP, alebo iny doklad na zaklade ktoreho bola realizovana platba kartou
veronikasad
08.01.15,06:28
zrejme myslela ten doklad, ktorý uhradila kartou
avalik
08.01.15,06:45
odpovedam podla zadania ... a pre pripadne "zrejme" som doplnila citat zo stranky FS a dala na nu link kde je tematika KV vysvetlena aj s prikladmi, staci nastudovat
andrejucto
08.01.15,07:21
áno, prepáčte zle som to napísal, platba karou - mám na mysli daňový doklad k tejto platbe - dávam do KV medzi faktúry teda B2 ? Ďakujem
avalik
08.01.15,10:22
mas fakturu alebo doklad z ERP? ... vsetko to mas uvedene v linku co som ti dala v odpovedi
andrejucto
09.01.15,13:53
je to doklad z ERP,co by malo ist teda do B2 ako hotovostna platba,ale niekde som čital ze prave do B2,ako faktury.. tak ozaj neviem teraz