BaBoNL
08.01.15,07:37
Dobry den, Som zamestnany na plny uvazok a firma za mna odvadza celkom peknu ciastku odvodou. Rozmyslal som ze si popri praci skusim otvorit eshop ale platit dalsie odvody do zdravotnej a socialnej sa mi nepaci. Viete mi povedat ci sa nejak da vyhnut odvodom keby som siel cez s.r.o ? samozrejme vsetko legalne :) Dakujem.
Tweety
08.01.15,06:51
AK si založíš spoločnosť, tak sa im vyhneš.
matus-x1
08.01.15,23:35
Budeš len konateľ s.r.o., nemusíš sa v nej zamestnať. Tak či tak ale počítaj s nákladmi založenie a ročné licencie, na účtovníčku a všelijaké byrokratické maniére...
Dáša_
09.01.15,07:02
náklady na založenie sro sú vyššie. A horšie je to v prípade, že sa rozhodneš sro zrušiť - to je dlh proces a zase stojí peniaze. Účtovníctvo sro je trochu zložitejšie, zvyčajne chce účtovník viac. Nakoniec, keď si budeš chcieť zisk zo sro vyplatiť, zdravotným odvodom sa nevyhneš. Nezabudni na povinnú daňovú licenciu.

čo sa týka živnosti, zaleží trochu na tom, aký veľký eshop plánuješ. Ak by si sa obratom, t.j. všetkými príjmami z neho zmestil do aktuálne 4944€ za rok, tak by si sociálne odvody platiť nemusel. Zdravotné sa platia - ak sa nemýlim, tak tu si môžeš zvoliť preddavok (opakujem podnikanie popri zamestnani) a všetko sa vyrovná v ročnom zúčtovaní.
Pozor, tá suma je ale všetok príjem, nie zisk!
sveter29
09.01.15,08:30
Eshop bude ponukat naskladneny tovar alebo bude fungovat systemom dropshipping?