striebro1
04.05.06,07:20
Dobrý deň,
mám nasledovný problém. Som slovenská firma, ktorá má zmluvu s českou spoločnosťou na prenájom obrábacieho stroja prenajatého formoou leasingu, tj slovenská firma si zaobstarala formoou leasingu a od leasingovej spoločnosti má povolenie o ďaľšom podnájme. V takomto prípade by slovenská firma fakturovala bez dph do čiech, a česká firma by to samozdanila....Ale keďže slovenská firma má organizačnú zložku v čechách, vyvstáva otázka, či môže slovenská matka vystaviť faktúru alebo musí organizačná zložka zaregistrovaná v čechách a odviesť dph v čechách?????????
ALBO
04.05.06,06:28
Predpokladam, že ten obrabaci stroj neni na kolesach. Neviem prečo ako prve sa mi predstavil nejaky polnoh, stroj az potom nieco stojace v hale. § 15/7/f.
Takže ak stoji, tak si myslim, že ked slovenska sp. bude fakturovať pod slovenskym ICDPH, tak miesto dodania je česko, a cech to odvedie, tak mi to vychádza podľa našeho §69/3.
striebro1
10.05.06,04:35
ten stroj je vo vyrobnej hale, nasa slovenska firma si ho prenajala a moze ho dalej prenajimat na zaklade suhlasu leasingovky. ide mi o to, ci mozem ja ako slovenska firma vystavovat faktury, alebo musi moja organizacna zlozka, ktoru mam v cechach prave kvoli dph? lebo keby som ja ako slovenska firma, tak vystavujem fakturu oslobodenu od dph, prave preto ze miesto plnenia je česko, alebo musi vystavovat fakturu moja organizacna zlozka a dph bude odvadzat??
ALBO
10.05.06,18:42
ten stroj je vo vyrobnej hale, nasa slovenska firma si ho prenajala a moze ho dalej prenajimat na zaklade suhlasu leasingovky. ide mi o to, ci mozem ja ako slovenska firma vystavovat faktury, alebo musi moja organizacna zlozka, ktoru mam v cechach prave kvoli dph? lebo keby som ja ako slovenska firma, tak vystavujem fakturu oslobodenu od dph, prave preto ze miesto plnenia je česko, alebo musi vystavovat fakturu moja organizacna zlozka a dph bude odvadzat??

Hlavne treba vychadzat z ceskeho zakona.Ale
Ak by sa to otocilo na nase podmienky a org, zl. by bola tu registrovana, tak podla mna by ona tu odviedla dan.vychadza mi to napr. z §69/2 posl veta a §5/lebo dodava aj inu sluzbu ako ten najom/